Популярність білкових дієт грунтується на тому, що раціон включає в себе майже необмежене споживання білкових продуктів: риби, пісного м’яса, яєць. Однак тим, хто худне за цією системою, доведеться виключити зі свого меню вуглеводомістких їжу. Фрукти і овочі можна вживати лише в невеликих кількостях, оскільки вуглеводи, що містяться в них, можуть «урівноважити» ті білки, що поступають в організм. Дієта на білку досить проста для дотримання: відмовтеся від жирів і вуглеводів, виключивши з раціону страви, рецепти яких містять борошняне, солодке, зернові, вершкове масло, картопля, макарони.

Як працює білкова дієта

Відгуки свідчать, що два тижні дотримання білкової дієти дозволяють скинути близько 8 кг. Вся справа в тому, що головне джерело глюкози, своєрідного «палива» для нашого організму – вуглеводи. Організм отримує його двома шляхами: з їжі або з власних жирових запасів. Зведення вмісту в їжі вуглеводів до мінімуму дозволяє спровокувати організм на витрачання підшкірного жиру, що дозволяє нам втрачати вагу.

Види білкових дієт для схуднення

Вітамінно-білкова дієта передбачає вживання яєць, риби і м’яса, а також нежирних сирів і дичини окремо від вітамінів, під час різних прийомів їжі. Одним із видів її є білково-овочева дієта – найбільш краща, адже в солодких фруктах міститься достатньо велика кількість вуглеводів.

Білково-вуглеводна дієта передбачає чергування за визначеним графіком білкового і вуглеводного раціону. Особливо рекомендується ця білкова дієта для спортсменів.

Білкова дієта для вагітних включає необхідні 100-200 гр. Нежирного сиру на добу. Вона вважається найбільш щадить, оскільки не передбачає заборони на якісь продукти.

Переваги і недоліки білкових дієт

Всі дієти мають певні плюси і мінуси. Білкова дієта – не виняток. До плюсів її відносяться:
Помітне схуднення без постійного відчуття голоду. Паливний запас, необхідний для функціонування організму, білкова їжа забезпечити в змозі. Переварювання її витрачає більше калорій, ніж на що-небудь інше.
Ще одна позитивна сторона – достатня різноманітність раціону в порівнянні з монодієти.
Головний же плюс – те, що ви не набираєте зайву вагу, звичайно, якщо ви не піддастеся спокусі заповнити втрачені кілограми. Тільки помірність у їжі допоможе вам добитися бажаного результату.

Існують і невеликі мінуси, і в першу чергу це незбалансованість програми харчування: втрачаючи кілограми, ваш організм позбавляється необхідних вітамінів, мікроелементів і мінералів. Це може негативно позначитися на шкірі та волоссі. Ще один мінус – руйнування при вживанні білкової їжі, в першу чергу, м’язового білка, а лише після цього – жиру. Дотримуючись білкову дієту довше трьох тижнів, ви ризикуєте отримати дисфункцію нирок, істотне збільшення рівня холестерину і дефіцит кальцію.

Всі білкові дієти:

Кремлівська дієта
Бабушкіна дієта
Дієта Ангела
Низкоуглеводная зелена дієта
Дієта при захворюванні нирок
Чайна дієта
Яєчна дієта
Бразильська дієта
Дієта Кенлехнера
Дієта Маргарити Корольової
Дієта Бантінга
Дієта Аткінса
Зональна дієта
Дієта південного пляжу (Агатстона)
Дієта № 1
Дієта «Зелений горошок»

Джерело: vsegdakrasiva.ru

Загрузка...