В’язання гачком завжди було одним з найцікавіших занять. Речі, пов’язані гачком відрізняються дивовижною повітряною красою і ажурністю. В’язати гачком дуже просто, достатньо трохи терпіння для того, щоб навчитися основним прийомам в’язання. Гачки для в’язання бувають металеві, пластмасові і дерев’яні. Також гачки мають різну товщину. Товщину гачка вибирають залежно від пряжі яку Ви будите використовувати при в’язанні. Вибираючи гачок, пам’ятайте, що він повинен бути в 1,5 – 2 рази товще нитки. Для в’язання з товстої або вовни користуються товстими гачками. Тонкі металеві гачки найчастіше використовуються при в’язанні ажурних легких виробів.

Основна техніка в’язання гачком

Внизу показано, як в’язати основні елементи. Ці схеми дуже допоможуть початківцям.

Перша петля

Візьміть нитку і перекиньте її через вказівний палець лівої руки, кінці необхідно притиснути до долоні середнім і безіменним пальцями. Натяг нитки потрібно регулювати безіменним пальцем. Візьміть гачок і введіть його під нитку на вказівному пальці, поверніть гачок вліво і утворіть петлю, притримуючи її пальцями. Утримуючи петлю, захопіть гачком нитку і витягніть її через петлю.

Вязание крючком
Ланцюжок з повітряних петель

Не скидаючи першу петлю, захопіть нитку і протягніть її через свою петлю, ця петля називається повітряною. Роблячи цю операцію кілька разів, у Вас вийде ланцюжок з повітряних петель.

Вязание крючком
Напівстовпчик без накиду

Напівстовпчик часто застосовується при в’язанні краю виробу. Щоб його зв’язати гачок вводять в петлю попереднього ряду або в другу петлю ланцюжка, захоплюють гачком нитку і протягують її через петлю ряду або ланцюжка і петлю, що знаходиться на гачку.

Вязание крючком
Стовпчик без накиду

Гачок вводять в петлю попереднього ряду або ланцюжка, захоплюють нитку і витягають її, утворюючи петлю. Не спускаючи попередніх петель, захопіть нитку і протягніть її через 2 наявні петлі.

Вязание крючком
Напівстовпчик з накидом

Зробіть накид своєю робочої ниткою, введіть гачок в петлю, захопіть гачком нитку і витягніть її утворюючи нову петлю, захопіть нитку знову і протягніть її через 3 наявні на гачку петлі.

Вязание крючком
Стовпчик з накидом

На гачок роблять накид і вводять гачок у петлю попереднього ряду або ланцюжка, захоплюють нитку і витягують нову петлю. На гачку утворюється три петлі: петля, накид і петля. Після цього знову захоплюють нитку і протягують її через 2 перші петлі на гачку, виходить 2 петлі на гачку. Знову захоплюють нитку і протягують її через ці 2 петлі.

Вязание крючком
Стовпчик з двома накидами

Роблять два накида на гачок, вводять гачок у петлю попереднього ряду, захоплюють нитку і витягують нову петлю. На гачку є 4 петлі. Захоплюють нитку і протягують її через 2 перші петлі лежать на гачку. Знову захоплюють нитку і протягують її через 2 петлі, знову захоплюють нитку і протягують її через 2 петлі.

Вязание крючком
Пишний стовпчик

Робиться накид, гачок вводиться в петлю і витягується нова петля довжиною 1-2 см. Знову робиться накид і витягується ще одна петля на тому ж місці. Це операція повторюється кілька разів. Після цього всі петлі пров’язуються разом захопленої ниткою і закріплюються повітряної петлею.

Вязание крючком
Лицьвий рельєфний стовпчик з накидом

Гачок вводиться з правого боку на лівий обвиваючи стовпчик попереднього ряду спереду. Витягніть нову петлю і пров’яжіть стовпчик з накидом.

Вязание крючком
Виворітний рельєфний стовпчик з накидом

Введіть гачок позаду з лівого боку на правий, обвиваючи стовпчик попереднього ряду ззаду, витягніть нитку і пров’яжіть стовпчик з накидом.

Вязание крючком
Стовпчик з трьома накидами

Потрібно зробити три накиду на гачок, ввести гачок у петлю, захопити нитку і витягнути нову петлю. Далі потрібно пров’язати всі петлі по 2, щоразу захоплюючи нитку в 4 прийоми.

Вязание крючком
Стовпчик з чотирма накидами

В’яжеться також, як і стовпчик з трьома накидами, але спочатку робить 4 накиду.

Вязание крючком
Ракушка

В’яжуться кілька стовпчиків з кількістю накидов за бажанням. Потім вони пров’язуються в одну петлю.

Вязание крючком
Піко

В’яжеться ланцюжок з декількох повітряних петель, гачок вводиться в першу петлю, захоплюється нитка і простягається через утворену петлю і петлю на гачку. Петлі з’єднуються так, щоб утворилося колечко.

Вязание крючком
Пучок

Робиться накид, гачок вводиться в петлю, захоплюється нитка і витягується нова петля, знову захоплюється нитка і пров’язуються 2 петлі. Потім робиться накид, гачок вводиться в наступну петлю, захоплюється нитка і витягується нова петля, захоплюється нитка і пров’язується через 2 петлі. Утворюються 3 петлі, які потрібно пров’язати в 1 прийом.

Вязание крючком
Листик

Пров’язується пучок з декількох стовпчиків на одну петлю.

Вязание крючком

Бабушкины советы

Загрузка...