В’язання спицями одне з найулюбленіших захоплень багатьох жінок. Спицями можна в’язати самі різні моделі, від модних до практичних, від літніх і до теплих підходящих для зимової погоди. Сумки, кофти, светри, і навіть пальто і багато іншого стане доступним, якщо Ви спробуєте навчитися в’язати спицями.

Спиці для в’язання

Спиці можуть бути різними в залежності від матеріалу, з якого вони зроблені і звичайно від розміру. Вибирати спиці необхідно по Вашим перевагам, моделі та пряжі з якої Ви будете в’язати. Спиці обов’язково повинні бути гладкими, в міру гострими тому що занадто тупі спиці ускладнюють в’язання, а гострі заподіюють незручність під час роботи. Існують спиці з відкритими і закритими кінцями. Відкритими спицями зручно в’язати шкарпетки або рукавички, а спицями із закритим кінцем зручно в’язати велике полотно, кінцеві петлі не будуть зіскакувати, і розпускатися утримуючись обмежувачем. Спиці мають номер від 1 до 8, що відповідає їх діаметру. Вибір спиці зазвичай повинен відповідати товщині пряжі.

Схеми для в’язання спицями

Щоб щось зв’язати зазвичай доводиться користуватися схемами, що особливо актуально, коли Ви в’яжете якийсь візерунок. Читають схему зазвичай знизу вгору і справа наліво тобто саме так, як і йде в’язання. У схемах для в’язання застосовуються умовні позначення, розшифровка яких зазвичай дається поруч зі схемою. Якщо такої розшифровки Ви не знаходите, то лицьова петля може мати позначення у вигляді точки або вертикальної лінії, а виворітна – у вигляді горизонтальної лінії або хрестика. Непарні або лицьові ряди зазвичай в’яжуть по умовним позначенням, а виворітні, зворотними зображенню (тобто де знак лицьовій пров’язують виворітну). На хустковому в’язанні повторюються одні й ті ж знаки. Групу знаків, яка становить елементарну частину візерунка, називають раппортом. На схемі раппорт виділяють рамкою.

Пряжа для в’язання

При виборі пряжі слід орієнтуватися на рекомендації, які дають до обраної моделі. Існують найрізноманітніші види пряжі: шерсть, синтетика, бавовняна, суміш пряжі і т. д. Для ручного в’язання зазвичай не рекомендується вибирати сильно кручену нитку, щоб в’язання не перекошувалося. Для вибору нитки її невеликий шматок складений навпіл тримають у висячому положенні – складена нитка не повинна крутитись.

Румянцева Нина

Бабушкины советы

Загрузка...