Кремлівська дієта давно користується популярністю, особливо у тих, хто любить м’ясо і не бажає від нього відмовлятися. Справа в тому, що вживання м’яса відповідно до принципів дієти тільки вітається, а от кількість вуглеводів варто істотно зменшити. Кремлівська дієта пізнавана і популярна не тільки за рахунок ефективності, а й з-за цікавого підходу до складання меню.

Кремлівська дієта: обгрунтування і протипоказання

Кремлівська дієта має своє обгрунтування. Воно полягає в тому, що організм, який не отримує з їжею достатню кількість вуглеводів, які є джерелом енергії, знаходить їм заміну: спалює жирові запаси організму. З цього випливає, що дієта відноситься до типу низьковуглеводних дієт.

Щоб обмежити свій раціон необхідно по спеціальній таблиці вираховувати кількість балів, виражених в умовних одиницях.

Досягти мети – схуднути – можна в тому випадку, якщо сумарна кількість балів денного раціону не перевищує межу в 40 у.о.

Щоб зберегти свою вагу на певному оптимальному рівні, необхідно щодня складати меню, сумарна кількість балів якого дорівнює 60 у.о.

Щоб одужати, в раціон потрібно ввести продукти, сума відповідних балів яких становить понад 60 у.о. на день.

При строгому дотриманні дієти можна скинути 5,5 кілограм всього за 8 днів.

Кремлівська дієта протипоказана тим, у кого є які-небудь хронічні захворювання (зокрема, хронічні захворювання шлунка, серця або судин). Цей вид дієти не рекомендується тим, у кого діагностовано хвороби нирок, і, безумовно, вагітним і годуючим жінкам.

Кремлівська дієта: таблиця балів і її особливості

Кремлівська дієта таблиця її, зокрема, відіграють велику роль для тих, хто хоче схуднути цим способом. Таблиця містить найбільш часто вживані продукти і бали, які їм відповідають. Перш, ніж складати меню, варто вивчити саму таблицю і скласти для себе «чорний» список продуктів. Можливо, від деяких з них ви й так давно відмовилися, тому не будете відчувати дискомфорт, не вживаючи їх в їжу під час дотримання дієти. До речі, повністю відмовлятися від жирів не варто, але перевагу краще віддавати саме рослинних жирах. А щоб підвищити рівень глюкози, можна їсти сухофрукти і фрукти.

Жіночий і чоловічий підхід до складання меню за таблицею повинен відрізнятися. Чоловіки повинні підбирати продукти так, щоб не втратити свою м’язову масу.

Варто відзначити, що сама таблиця тільки спочатку виглядає страхітливо. Ті, хто вибрав Кремлівську дієту для швидкого схуднення, відзначають, що вже через 7-10 днів можуть визначати і без неї, що і в якій кількості з’їсти.

Усі бали Кремлівська дієта поставила у відповідність більшості продуктів, які входять у раціон кожного середньостатистичного людини. Що ж таке 1 бал (умовна одиниця, у.о.)? Відповідь досить простий. Насправді одному граму вуглеводів, які містяться в 100 грамах обраного продукту, відповідає 1 у.о.

Щоб підрахувати самостійно кількість балів в тому чи іншому продукті, потрібно вивчати вміст вуглеводів у 100 грамах продукту, а також знати вага самого продукту. Наприклад, якщо в 100 грамах продукту міститься 15 грамів вуглеводів, а вага продукту 150 грам, тоді кількість балів дорівнює 22,5 у.о., що вже становить половину допустимого денного раціону.

Бали балами, але варто познайомитися ще з деякими принципами даної дієти:

1. Не забороняється вживання солі (на відміну від цукру).
2. Кожен день потрібно випивати півтора-два літри негазованої води.
3. Не варто пити чай для схуднення.
4. Не слід скорочувати кількість балів до мінімуму. Прислухайтеся до власного організму, його потребам.
5. Низькокалорійні продукти слід поєднувати з висококалорійними, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.
6. Фрукти і овочі – джерело вітамінів. Від них відмовлятися не слід.

Сама Кремлівська дієта таблиця балів її не обмежують нікого в складанні меню. Тим не менш, саму таблицю варто вивчити ретельно, проаналізувавши всі групи продуктів. Так, порція м’яса в числовому виразі виглядає як 0 у.о. Це говорить про те, що в день можна з’їдати хоч і кілограм його. Щоправда, не варто забувати про почуття міри. Алкогольні напої також не містять багато балів, але це не означає, що їх слід включати в свій щоденний раціон, оскільки тоді вже буде не до дієт. Доведеться шукати рецепт від алкоголізму. Згідно таблиці Кремлівської дієти потрібно рідше включати в раціон страви з картоплі, обмежити кількість хліба, рідше їсти фрукти, овочі, пити менше соків. До речі, згідно з таблицею балів 100 г білого хліба оцінюється в 48 у.о., а чорного – в 40 у.о. Висновки робіть самі. Також в меню не варто дуже активно включати страви з рису. На час дієти доведеться відмовитися і від цукру, правда, його можна замінити медом. Чим ближче знайомство з таблицею, тим менше залишається від переконання в тому, що Кремлівська дієта – це своєрідне свято для шлунка. Будь-яка дієта – це самообмеження. Кремлівська дієта не є винятком.

Кремлівська дієта: меню

Нижче наведено Кремлівська дієта меню зразкову на один день.

Щоб навчитися складати власне меню за Кремлівської дієти на тиждень, можна ознайомитися з численними прикладами, яких в Інтернеті сьогодні чимало. Крім того, можна знайти також багато рецептів страв, написаних під цю дієту. Узявши будь зразкове меню, можна додавати або заміняти страви щоденного раціону в залежності від власних побажань, можливостей і, звичайно, смакових уподобань. Головне, стежити за тим, щоб денний раціон за кількістю балів не перевищував 40 у.о. Складаючи меню, стоїть на перших порах не включати в перші страви, крупи, макаронні вироби і картоплю. Краще їх додавати поступово.

Так виглядає зразкове меню на один день:

Сніданок

Сир (150 г) – 5 у.о.
Яєчня з яєць з сосисками – 2 у.о.
Чай або кава без цукру-0 у.о.

Обід
Овочевий салат з олією (100 г) – 4 у.о.
Запечена риба з грибами (150 г) -1 у.о.
Чай без цукру – 0 у.о.

Полудень
Яблуко (невелика) – 18 у.о.
Волоські горіхи (50 г) – 6 у.о.

Вечеря
Листовий салат (200 г) – 4 у.о.
Бульйон з курки – 0 у.о.
Курка відварна (200 г) – 0 у.о.

+ 1,5-2 літра негазованої води

Всього: 40 у.о.

Джерело: myration.ru

Загрузка...