Як не завагітніти

Одне з найголовніших питань у житті будь-якої жінки дітородного віку, що живе статевим життям – як не завагітніти, якщо поки що рано чи вже занадто пізно. Незапланована вагітність здатна перевернути з ніг на голову все життя не тільки майбутньої мами, але і її оточення. Тому до питання, як зробити так, щоб убезпечити себе від «цікавого положення», треба підійти серйозно і відповідально.

Не будемо зараз згадувати про аборти, цієї крайній захід позбавлення від «подарунка долі», нехай вони залишаться на совісті тих, хто вчасно не подбав про способи запобігання. Не кажучи вже про те, що аборт представляє серйозну загрозу здоров’ю жінки, особливо молодий і не народжує.

Отже, ми поступимо мудріше. Прочитаємо цю статтю, виберемо для себе оптимальний і відповідний по всіх параметрах спосіб запобігання від небажаної вагітності, проконсультуємо з лікарем і заживемо щасливим і радісним життям. Статевий.

Ось на сьогоднішній день основні відомі методи контрацепції:

1. Презервативи.

Найбільш популярний спосіб оберігання від вагітності, особливо серед молоді. Напевно, через його легкої доступності, відносної дешевизни (ну, це питання спірне: хороші презервативи коштують нині недешево).

Основна перевага презерватива (крім бар’єру для сперматозоїдів на шляху до яйцеклітини) – він захищає не тільки від «зальоту», але і від захворювань, що передаються статевим шляхом. Тільки для цього він повинен бути виконаний не з натурального матеріалу, зверніть увагу на напис на упаковці при купівлі «виробу номер два».

З мінусів можна відзначити емоційний дискомфорт партнерів («між нами ніби перешкода», «немов у гумовій рукавичці сексом займаюся»), існує думка, що в презервативі чоловік менше відчуває партнерку.

Другий істотний мінус – це несподіваний розрив «гумового» (насправді він зроблений з високоякісного латексу) вироби. Обов’язково перевіряйте термін придатності презерватива і цілісність упаковки!

2. Протизаплідні таблетки.

Оральні контрацептиви, так їх ще називають, бувають як гормональні, так і негормональних. Природно, чим менше зайвих гормонів потрапляє в організм, тим краще. Ваш гінеколог, вивчивши ваш стан здоров’я, може дати найбільш повну відповідь, які таблетки вам потрібні і як їх приймати (різні по-різному).

Мінуси: в окремих випадках (але таке буває), жінки вагітніли, незважаючи на прийом протизаплідних таблеток. Важко точно сказати, чому так відбувалося. Деякі фактори знижують їх ефективність: антибіотики, анальгетики, стреси, хвороба. Також багато, хто «сидить на таблетках» скаржаться на раптову повноту, нездужання, зниження лібідо, болі в області грудних залоз, депресію.

3. Внутрішньоматкова спіраль.

Досить ефективний метод. Ставиться на прийомі у гінеколога. Зручно, що можна поставити її на кілька років і «забути» про проблеми небажаної вагітності.

Мінуси – коли «спіралька» коштує нутрії тіла жінки, цервікальний канал кілька відкритий, з-за цього збільшується ймовірність різних інфекцій статевих органів. Крім того, при цьому методі запобігання іноді трапляється позаматкова вагітність, що очнь небезпечно для здоров’я.

4. Різного роду протизаплідні «змащення»: гелі, свічки, мазі, крему.

Протизаплідний ефект нижче всіх інших, хоча теж є. Ще серед мінусів можна відзначити незручність використання (в найпотрібніший момент доводиться відволікатися і вводити препарат) і частий піхвовий дисбактеріоз. Так що плюсів практично немає.

5. Імплантати та ін’єкції гормонів.

Ефект схожий на дію гормональних таблеток. Тільки таблетки можна перестати приймати, якщо препарат не підійде, тут же зворотного ходу немає, треба буде чекати закінчення дії гормонального засобу.

6. Так звані жіночі презервативи (діафрагми, ковпачки).

Досить ефективні при застосуванні, якби не одне «але». Треба ще вміти їх правильно використовувати, а для цього потрібно чималий досвід і вправність. До речі, розмір підбирає гінеколог.

7. Спринцювання.

Є різні варіанти: сік лимона, розчин оцтової есенції в певних пропорціях, інші способи. Відзначимо відразу – ці варіанти зовсім неефективні, більше того, небезпечні для вашого здоров’я, можуть обпалити слизову статевих органів жінки, викликати дисбактеріоз.

8. Перерваний статевий акт.

Ще один популярний спосіб, особливо у постійних партнерів. Ефективний приблизно в 70%. Воно вам треба?

9. Найефективніший спосіб! 100% гарантії!

І, звичайно, ми не могли обійти стороною найефективніший спосіб запобігання від небажаної вагітності. Це … стриманість. Так, так! Не дивуйтеся. На сьогоднішній день тільки це засіб має 100-відсотковою ефективністю та безпекою для вашого здоров’я. Всі інші методи контрацепції все одно містять хоч малий, але ризик опинитися в один прекрасний день в «цікавому становищі».

Якщо останній метод вам все ж таки не підходить – рекомендуємо використовувати будь-який інший, що перелічені вище.

Джерело: www.kosmetichka.ru

Загрузка...