Проблеми зі шкірою, тобто поява вугрів, можуть виникнути через генетики, якщо наприклад, у Вас спадково підвищена чутливість сальних залоз. А це залежить від гормонів, зокрема – від кількості тестостерону, тобто чоловічого статевого гормону. Гормон-то чоловічий, але в підлітковому віці він виробляється також і у дівчат. Тому вугрова висипка й проявляється найчастіше на етапі статевого дозрівання.

Вугровий висип буває декількох видів. Два самих основних з них – звичайна і гнійний висип. Звичайна починається з появи чорних вугрів або комедонов, а ті вже згодом можуть перетворитися на прищі або корости. Тут найголовніше – вчасно провести лікування, і не допустити, щоб висип перейшла з першої стадії на наступну. Гнійна висип – це поява невеликих гнійників, які також з часом можуть перерости у великі гнійні інфільтрати, які вилікувати буде досить важко. І дуже часто на шкірі можуть з’явитися рубці і пігментні плями, видалити які буде практично неможливо.

Тому можна зробити висновок, що для запобігання вугрової висипки необхідно відразу ж приймати всі необхідні заходи. Що це за заходи, зараз розглянемо.

У першу чергу, якщо Ви хочете позбутися від вугрів, сходіть до лікаря. Не займайтеся самолікуванням, адже Ви не знаєте основну причину виникнення висипу. Лікар же зможе її правильно визначити, а також призначити всі необхідні процедури і види терапії.

У плані їжі основний упор зробіть на продукти, що містять клітковину, а також намагайтеся випивати якомога більше води (не менше 1 л на день), це допоможе виводити з організму всі непотрібні речовини. Обмежте себе в споживанні гострого та солодкого, а також алкоголю та кофеїну.

Трохи докладніше про те, чому не можна самому займатися очищенням шкіри. Основна причина – Ви можете занести інфекцію, яка розповсюдиться по всьому лиці, так ви не позбудетеся від вугрів, а тільки навпаки – зробите гірше. Перед процедурою очищення шкіру потрібно ретельно продезінфікувати, щоб сальні залози правильно функціонували, розширити пори. А це все складний процес. Косметологи підходять до нього дуже ретельно, часто розділяючи очищення шкіри на кілька стадій. Все це робиться для того, щоб досягти якомога кращого результату.

 

Загрузка...