Як швидко схуднути? Ефективні дієти для схуднення

Вибираючи дієти для схуднення, ми навіть на підсвідомому рівні віддаємо перевагу тим з них, які обіцяють швидкі результати без особливих зусиль. Ми готові виключити багато продукти зі свого раціону, але тільки на час. Ми не бажаємо забувати про солодке, смажене або жирне на тривалий термін, тому знову й знову шукаємо свою ефективну дієту.

На чому грунтуються ефективні дієти для схуднення?

Більшість дієт несуть в собі одну ідею, яка полягає у скороченні споживання їжі, максимального зменшення споживання жирів і вуглеводів. Тому ефективні дієти для схуднення, як правило, є низьковуглеводними.

Серед них особливу увагу звертають на себе наступні дієти:

– Дієта Кіма Протасова,
– Кремлівська дієта,
– Кавунова дієта,
– Французька дієта,
– Дієта Аткінса,
– Японська дієта і ін

Щоб отримати уявлення про подібні дієти, розглянемо дієту Кіма Протасова. Тривалість її всього лише 5 тижнів. Щоправда, навіть після двох тижнів дотримання дієти деякі жінки відзначають зниження ваги на 10-12 кілограмів.

Ця дієта хороша тим, що не обмежує кількість  їжі і сприяє поліпшенню обміну речовин в організмі. Суть дієти полягає в тому, щоб вживати велику кількість овочів і молочних продуктів, але тільки 5-ти% жирності. Причому не потрібно відмовлятися від чаю або кави, але слід випивати щодня два літри води.

Кремлівська дієта відрізняється від більшості низьковуглеводних дієт тим, що кожен продукт має свої бали (у.о.). Складати меню можна по-різному, не перевищуючи при цьому строго встановлену кількість у.о.

Швидко схуднути допоможе білкова дієта

Щоб швидко схуднути, можна звернути увагу на ще одну дієту – білкову. Її варіантів є велика кількість. Але основний зміст полягає в тому, щоб вживати в їжу у великій кількості білкові продукти, а решту включати в раціон у мінімальній кількості. У даному випадку варто віддавати перевагу таким білковим продуктам, як м’ясо, яєчний білок, риба і сир. Білки, які містяться в цих продуктах, сприяють виведенню води з організму, при цьому поступово спалюються жирові запаси.

При виборі жорсткої білкової дієти, яка найбільш ефективна, потрібно пам’ятати про наступне: на ній потрібно «сидіти» не більше семи днів. За цей час можна скинути 8-10 кілограм. А ось водний баланс в організмі слід постійно відновлювати за допомогою мінеральної води. Потрібно буде також подбати про те, щоб організм отримував достатню кількість мінералів і вітамінів.

Однією з переваг різноманітних білкових дієт є те, що людина не відчуває гострого почуття голоду. Але ось незбалансованість дієт, навантаження на нирки – це їхній істотний недолік.

«Неголодні» дієти для схуднення

Серед ефективних дієт виділяють так звані «неголодні» дієти для схуднення. До них відносяться гречана і кефірна монодієти.

Гречана дієта для схуднення дає можливість скинути від 5 до 7-8 кілограм вже за перший тиждень її дотримання. Оскільки це монодієта, то очевидно, що потрібно їсти тільки гречку. Її готують трохи незвичайним способом. Замість того щоб відварити кашу традиційним способом, промиту гречку заливають крутим окропом і залишають так на всю ніч. Вже вранці нею можна поснідати. Дотримуючись дієти, можна пити мінеральну воду і іноді побалувати себе яблуком кислого сорту (правда, це не бажано).

Кефірна дієта цікава тим, що ефект схуднення помітний не відразу, тим не менш, він стійкий. Чиста кефірна дієта триває три дні. Протягом цього періоду треба пити тільки 1-1,5 літри цього молочного продукту в день. Можна сидіти на дієті в два рази довше, але тоді слід ввести в раціон овочі та фрукти в кількості 0,5-1,0 кг (окрім бананів, винограду), варену курку або рибу (приблизно 0,2 кг на день).

До речі, дієту Лариси Доліної теж можна назвати кефірною, але вона не є монодієтою, хоча в день все також потрібно пити по 1,5 літра кефіру.

Ефективні дієти. Якими вони повинні бути?

Кількість дієт для швидкого схуднення дуже багато, частина з них наведена вище. Але як визначити саме ефективні дієти?

По-перше, ефективна дієта повинна привести до гарантованої втрати ваги.
По-друге, ця втрата повинна становити 3-10 кілограм.
По-третє, дієта повинна дозволяти досягати таких результатів за півтори, максимум за два тижні.

При виборі ефективних дієт потрібно звернути увагу на те, що деякі з них стабілізують і покращують обмін речовин, інші – регулюють надходження вуглеводів і жирів в організм з їжею, а треті – сприяють очищенню організму людини. Деякі дієти містять в собі не один, а кілька механізмів для коригування ваги.

Вибираючи ефективну дієту, потрібно оцінити свій фізичний стан, звернути увагу на спосіб життя, не забувати про смакові переваги і враховувати свій стан здоров’я. Добре, якщо визначитися з вибором дієти допоможе справжній професійний дієтолог, який врахує всі фактори (зокрема, схильність клієнта до алергії на певні продукти, наявність у нього сечокам’яної хвороби, цукрового діабету або навіть патології шлунково-кишкового тракти), від яких залежить вибір дієти.

Джерело: myration.ru

Загрузка...