Пропонуємо Вам безліч фото ідей і варіантів оформлення дитячої спальні для двох дітей різної статі

Тим батькам, кому пощастило мати двох дітей, добре відомо, як важливо підтримувати розмежоване особистий простір кожної дитини, щоб уникнути сварок, конфліктів і образ між дітьми. Якщо є можливість виділити по своїй кімнаті кожній дитині, Вас ця проблема не торкнеться. А ось якщо кімната одна, а дітей – двоє (особливо, якщо це брат і сестра), Вам доведеться проявити всю фантазію і терпіння, щоб рівноправно розділити кімнату і виділити кожному свій куточок. Сподіваємося, наші поради допоможуть Вам вирішити цю серйозну проблему.

Варіанти планування і зонування для кожної дитини

Отже, ми облаштовуємо та оформляємо кімнату для різностатевих дітей. Крім цього критерію ми будемо спиратися на їх вік та уподобання в інтер’єрі. Не нехтуйте думкою дітей у вирішенні цього питання, дізнайтеся, що і в яких кольорах він бачить у своїй ідеальної кімнаті, які мультиплікаційні персонажі йому подобаються. Діти підкажуть Вам, якою повинна бути кімната мрії. В іншому направляйте їх, дотримуючись наших порад.

Вам необхідно розділити кімнату на 4 головних зони – спальну, навчальну, ігрову і місце для зберігання речей. Якщо у Вас дошколята, робоча зона їм поки не знадобиться, тому більше місця під виділіть розвиваючі ігри, рух і спорт. Школярам знадобиться більше місця в навчальній зоні – роздільні столи і обов’язково роздільні комп’ютери, інакше сварок і конфліктів не уникнути. З різновіковими дітьми – складніше, тут потрібно і ігрова, і робоча зона, а значить і більше місця.

Розглянемо різні варіанти планування докладніше.

Спальна зона

Оформлення спальні для різностатевих дітей – самий делікатний момент. Тут є два варіанти планування:

 • Розділити кімнату рівно навпіл, щоб нікому не було образливо, за допомогою символічної перегородки або шафи, хлопчачу частину оформити в одних тонах, дівчачу – в інших, поставити два роздільні ліжка.
 • На випадок, якщо простір кімнати не дозволяє раціонально розподілити всі зони, поставте двоповерхове ліжко, заздалегідь домовившись з дітьми, хто на якому ярусі буде спати. Відмінність підкресліть за допомогою малюнків на стінах або з допомогою різних забарвлень постільних речей, наприклад, більш темні – для хлопчика, світлі – для дівчинки. Якщо діти маленькі і приблизно одного віку продумайте варіант з двоярусним ліжком з додатковими ігровими елементами, це може зблизити інтереси брата і сестри.

Ігрова зона

На рух і гри потрібно залишити багато місця, особливо якщо Ви – батьки маленьких дітей. Хлопчакам обов’язково потрібно виділити місце для фізичних вправ, в ідеалі – це шведська стінка, не займає багато місця. Дівчатка, як правило, спокійніше і для них ігрова зона – це місце, де можна влаштувати чаювання з ляльками або почитати книжку. Краще всього для цього підійде складаний стіл. Його, до речі, зможуть використовувати обидва дитини, граючи разом в настільні ігри.

Навчальна зона

У навчальній зоні обов’язково створіть робоче місце з окремим комп’ютером для кожної дитини, інакше Ви ризикуєте кожен вечір розбороняти брата і сестру. Не обов’язково ставити два величезних столу, можна скористатися модульними системами (ліжками-горищами), де ліжко знаходиться на 2-му ярусі, а внизу розташовано компактне робоче місце.

Якщо площа кімнати не дозволяє поставити 2 ліжка-горища, встановіть одну довгу стільницю, але так, щоб забезпечити повноцінної навчальної зоною обох дітей.

Дітям з великою різницею у віці може не знадобитися два стола, тому розділіть простір так, щоб вмістити і навчальне місце для старшої дитини, та ігровий майданчик для молодшого.

Зберігання речей

Місткий шафа для одягу потрібен, особливо дівчаткам. Щоб попередити конфлікт, розділіть шафа на дві половини за допомогою різних кольорів фасадів. Непогано мати також корзину або комод для іграшок.

У дуже маленькій дитячій достатньо буде обійтися тумбочками або вбудованими в ліжко висувними ящиками, а основний обсяг речей розмістити в шафі в коридорі або головній кімнаті.

І ще одна порада по плануванню! Вдавайтеся до шторками для зонування кімнати для двох дітей. Їх завжди можна усунути, якщо діти хочуть разом пограти і, навпаки, закрити, якщо хтось хоче усамітнитися у своїй частині кімнати.

Вибір колірної палітри і зонування з її допомогою

Зонування кімнати для різностатевих дітей за допомогою кольору – один з найбільш вдалих і не громіздких варіантів розділення кімнати на 2 частини. Вибираючи колірну палітру, пам’ятайте, що Ви повинні догодити і хлопчикові, і дівчинці. Не повинно бути превалюють рожевих квітів або темних відтінків, краще всього вибирати нейтральні або добре поєднуються між собою тони. Детальніше про такому оформленні таблиці 1.

Варіанти колірного оформлення дитячої для різностатевих дітей

Колірна схема

Оформлення

Загальна тема

Мається на увазі оформлення кімнати в єдиному стилі без колірного розділення кімнати на частини. Тематика може бути будь – мультфільми, джунглі, тварини і т. п., але тільки якщо у дітей схожі інтереси. Варіантів розділення кімнати на 2 частини. Вибираючи колірну палітру, пам’ятайте, що Ви повинні догодити і хлопчикові, і дівчинці. Не повинно бути превалюють рожевих квітів або темних відтінків, краще всього вибирати нейтральні або добре поєднуються між собою тони.

Монохромне оформлення

Передбачає кольорове зонування за допомогою відтінків одного кольору. Наприклад, відтінки фіолетового. Для хлопчика більш темні сливові або глибокі лілові, для дівчинки більш світлі і ніжні – бузковий, фіалковий, фуксія і т. п.

Ідеально монохромне виконання виглядає в нейтральних коричневих і бежевих тонах. Але щоб кімната не виявилася прісною, їх варто розбавити яскравими аксесуарами – світильниками, барвистою меблями, текстилем, іграшками.

Контрастне оформлення

Це поєднання різної колірної гами та розділення з її допомогою кімнати на дівочу і хлопчачу частину:

 • Блакитний – жовтий;
 • Зелений – рожевий;
 • Зелений – бузковий;
 • Сірий – бузковий і т. д.

Не забувайте, що зонування кімнати кольором – це не тільки вибір шпалер або кольору стін, це ще і підбір текстилю, постільних речей, меблів, аксесуарів, килимів і багато чого іншого. Якщо Ви розділили кімнату на 2 частини, постарайтеся підібрати до кожної половині підходящі за стилем аксесуари. Так дитяча кімната стане затишною і гармонійною.

Вибір меблів

Використання в дитячій кімнаті для різностатевих дітей модульних та корпусних меблів дає нескінченну кількість варіантів розстановки і оптимального використання простору. Якщо Ви хочете створити рівноцінну кімнату для сина і для дочки, Вам на допомогу прийде безліч варіантів:

 • двоярусні ліжка;
 • висувні і выкатные ліжка;
 • ліжка зі стелажами і вбудованими ящиками і полицями під подіумом;
 • ліжка-горища з робочим місцем на першому ярусі;
 • крісла-ліжка;
 • стелажі для зберігання, які можуть бути використані в якості перегородок;
 • довга стільниця для двох дітей і багато іншого.

Якщо у Вас є зайва копійка, не купуйте готову меблі, краще зробити її під замовлення з урахуванням площі кімнати, віку дітей і Ваших уподобань. За допомогою модульних та корпусних меблів можна оформити навіть саму маленьку дитячу.

Нюанси дизайну для приміщень різних площ

Дизайн дитячої кімнати в хрущовці або невеликій кімнаті 12 кв. м

Ось кілька прийомів вигідно і органічно оформити невелике 7-12 кв. м квадратне простір дитячої кімнати в хрущовці або просто маленькій кімнаті:

 • стіни – світлі, холодні відтінки, менше темних тонів, шпалери з вертикальними смугами;
 • стеля – 3D малюнки ніжно-блакитного неба візуально прибирають стелю, хороше освітлення по всьому периметру;
 • меблі – ліжко двоярусне з вбудованими ящиками, довга або висувна стільниця біля вікна, складні меблі для ігор – столик, манеж і т. п.
 • зберігання – неглибокий шафа-купе або невеликий комод для зберігання, більше задіяти стіни для зберігання іграшок, підручників, дрібниць за допомогою настінних полиць.
 • стелажі для зберігання, які можуть бути використані в якості перегородок;
 • довга стільниця для двох дітей і багато іншого.

Дизайн дитячої 16 кв. м

 • оформлення – можливість розділення кімнати на зони за допомогою різних кольорів або тонкого не громіздкою перегородки або шторки;
 • роздільні ліжка або ліжка-горища з робочими місцями на першому ярусі;
 • довга стільниця з двома комп’ютерами (або ноутбуками) або невеликі окремі столи;
 • невеликий неглибокий шафа, розділений на 2 половини.

Дизайн дитячої 18 кв. м

На такій площі можна поставити одиночну меблі, місткий шафа, роздільні ліжка і багато іншого. Можна навіть створити дві самостійні частини кімнати, перегородивши її навпіл шафою або стелажем. Головне, щоб було достатньо світла для обох половин. Загалом, оформлення такої великої кімнати – це повний політ Вашої фантазії.

Хитрощі оформлення дитячої для різностатевих дітей з великою різницею у віці

Для різновікових дітей обов’язково візуально розмежувати простір. Якщо кімната невелика, це буде тонка перегородка або ширма, у великій кімнаті можна поставити шафа або стелаж для розділення кімнати на дві частини.

Обов’язково різними повинно бути оформлення кімнати. Малюкам підійдуть яскраві, барвисті шпалери, вінілові наклейки на стіни, аплікації і т. д. старша Дитина буде відчувати себе комфортніше в більш суворої, спокійною і “дорослої” половині кімнати.

Меблі бажано поставити роздільний, особливо це стосується ліжок. Якщо недостатньо місця використовуйте висувні або розкладні ліжка, крісла, дивани.

Економте місце в кімнаті на зберіганні речей. Нехай під платформою ліжка будуть вбудовані місткі ящики і полиці. Також задійте стіни (настінні полиці), щоб молодшому дитині було більше місця на підлозі для ігор і руху.

Оформлення дитячої для двох дітей різного підлоги своїми руками

Створення різних інтер’єрних дрібниць своїми руками – це політ для творчості і Вас, і Ваших дітей. Використовуйте дитячі малюнки, аплікації, колажі з фотографій, саморобні гірлянди з сердечок, гуртків або прапорців, іграшки hand-made та інші інтер’єрні дрібниці, які роблять кімнату тепліше і затишніше. Кілька ідей для оформлення Ви можете знайти тут на фото.

Корисні поради та ідеї по оформленню дитячої Ви також зможете знайти тут:

Загрузка...