Створення дизайну квартири – це завжди цікаво. І кожен рік відкриває нам все нові і нові горизонти і можливості для втілення своїх бажань та ідей. Про новинки 2016 року читайте нижче. Ми підібрали фото 75 сучасних ідей для інтер’єру кухні, спальні, вітальні, передпокою і ванної кімнати.

Загальні тенденції дизайну 2016 року

Як і серед трендів модного одягу, в світі інтер’єрів кожен зможе знайти щось для себе. В цілому вся мінливість моди на оформлення приміщень виражається в наявності трендів, які задають тон загальним тенденціям у створенні сучасних і модних інтер’єрів.

Отже, давайте розберемося, які ключові тренди 2016 року?

1. Індивідуалізм, функціональність, екологічність. Саме зараз, в 2016 році, як ніколи став популярний індивідуальний підхід у всьому, в тому числі і в оформленні житла. Сьогодні по справжньому стали цінуватися не продукти широкого вжитку, відштамповані мільйонними тиражами, а унікальність, яскравість, оригінальність, особливість кожної людини. При цьому акцент робиться не на химерності і екстравагантності, а безпосередньо на функціональності та корисності для кожного взятого людини. Інтер’єри 2016 року вимагають від дизайнерів не тільки фантазії, але й аналітичного мислення, щоб, у кінцевому підсумку, дизайн квартири цілком і повністю відповідав навіть найменших потреб клієнта. І однією з такою потреб, безсумнівно, є здоров’я людини. Тому дизайнери наполягають на необхідності відмовлятися в оформленні приміщень від штучних матеріалів «брудного» виробництва на користь екологічно чистих, натуральних, природних.

2. Популярність скандинавського стилю. Скандинавський стиль, як втілення функціональності та екологічності, закономірно став одним з провідних трендів 2016 року. Не дивлячись на всю його «суворість» (у чому, мабуть, уявну), цей стиль поєднує в собі зручність і затишок, комфорт і практичність.

Для скандинавського стилю характерні монотонні стіни, які пофарбовані пастельними, практично непомітними відтінками.

Для створення меблів і декору використовуються тільки натуральні матеріали, в основному – деревина світлих відтінків.

Особливістю скандинавського стилю є те, що, у силу природних умов і дуже обмеженої кількості сонця протягом року, на вікнах практично повністю відсутній будь-який декор. І якщо штори для залу ще можуть бути присутніми, то у всіх інших приміщеннях, особливо на кухні, вони не передбачені.

При оформленні квартири в скандинавському стилі практично не використовуються деталі і аксесуари яскравих насичених кольорів.

Для меблів в скандинавському стилі характерна наявність безлічі шухлядок, поличок і контейнерів для зберігання різного роду речей.

3. 50 відтінків білого. Колірна палітра – основа основ будь-якого дизайну. Саме від того, наскільки правильно підібрані кольори при оформленні інтер’єру, залежить його загальне сприйняття. Білий колір ідеально поєднується з усіма іншими кольорами веселки. Більш того, якщо білий виступає в якості базового кольору в оформленні інтер’єру, можна домогтися безлічі візуальних ефектів, найголовніші з яких – зорове розширення простору та освітлення кімнати. Однак, далеко не в кожну квартиру чистий білий колір ідеально вписується. Зокрема, в темній кімнаті він буде виглядати сіро. Тому одним із трендів 2016 року стало використання всіляких варіацій на тему білого.

Фахівці рекомендують використовувати в якості базового теплі відтінки білого в темному приміщенні в північній частині будівлі і холодні відтінки білого для оформлення невеликих кімнат в південній частині.

Відтінки білого

Теплі відтінки білого

Холодні відтінки білого

Античний

Слонова кістка

Мигдальний

Льняний

Бісквітний

Черепашковий

Димчастий

Білий привид

Медяна роса

Сніговий

4. Чорне і біле. Альтернативою використання чисто білого кольору може стати поєднання чорного і білого. Ця комбінація кольорів ідеально впишеться в приміщення будь-якого стилю:

 • Класичний
 • Хай-тек
 • Мінімалізм
 • Арт-деко

Не має значення, як саме буде проявлятися «чернобелость» в інтер’єрі – у вигляді геометрично ідеальної шахової дошки або асиметричних і плавних орнаментів.

Щоб наявність чорного кольору в інтер’єрі ніяк не впливало на ваше психосоматичний стан, важливо дотримуватися золотого правила балансу – чорний і білий повинні врівноважувати один одного. Розбавити чорно-білу строгість вам допоможе вкраплення яскравих акцентів і деталей.

Важливо пам’ятати, що сміливе поєднання цих двох кольорів не сприймає «змішують» стилів. Інтер’єр в такій гамі обов’язково повинен бути строго витриманий в одному стилі.

5. Підказки природи. Якщо ви не прихильник білого або поєднання білого з чорним і ваша душа жадає яскравості, свіжості, насиченості, то цей тренд 2016 року – те, що вам потрібно! Основна ідея його полягає у тому, що природа вже сама створила неймовірні шедеври буйства фарб, які просто необхідно перенести у ваш будинок. Простіше кажучи – використовуйте ті поєднання кольорів, які зустрічаються в природі:

 • Червоний і жовтий, як на полуничній грядці
 • Зелений з помаранчевим, як в гаю апельсинової
 • Фіалковий і фісташковий, як у квітковому горщику з фіалками
 • Бірюзовий і білий, як на гребені морської хвилі
 • Теракотовий і золотий, як в осінньому парку

Озирніться, адже все прекрасне вже знаходиться навколо вас! А що саме стане вашим лейтмотивом і буде вас надихати – вирішуйте самі.

6. Витіюватість фольклору. З допомогою чого створити в будинку затишок і казку, як не з допомогою різноманітних візерунків і квіткових орнаментів, які притаманні багатьом народам, зокрема слов’янам і циганам. Монотонність і сірість міст пригнічує, тому, хоча б у власному будинку, варто зануритися в атмосферу насичених фарб. Головними лейтмотивами в такому інтер’єрі повинні стати флора і фауна.

Як ні в якій іншій інтер’єр сюди будуть вписуватися чарівні дрібнички, привезені з різних куточків світу, а також рукодільні вироби, звані сьогодні модним слівцем «хендмейд».

7. Індустріальна техніка. Шикарне рішення для творчих і трішечки ледачих натур – індустріальний стиль. Виникло на початку минулого століття, сьогодні цей напрямок отримав новий виток розвитку. Основна його ідея – свобода і технічність. У рамках цього стилю не обов’язково ховати різні комунікації вашого будинку, навпаки, всі залізяки, труби, цегляні кладки, лічильники можуть стати яскравим і незвичайним доповненням, задає тон всьому простору.

Індустріальний стиль зводить до мінімуму використання аксесуарів. Але кожна з використовуваних деталей повинна бути вражаючою, особливою, вражає уяву.

8. Друге дихання. Світ втратив свою цінність через те, що речей стало занадто багато. Що ж пропонують дизайнери інтер’єрів в 2016 році? Озирнутися назад і… подарувати друге життя речей минулих епох! Це не просто тренд в створенні інтер’єрів, за великим рахунком, це практично сформований стиль життя, концептуально новий образ думок. Іноді сіра та жорстока річ може засяяти новими фарбами і повністю змінити дизайн спальні. Навіть стару радянську меблі, що дісталася вам від бабусі, можна перетворити в справжній шедевр і об’єкт заздрості всіх друзів і знайомих. В кінцевому підсумку, оновлення кухонного гарнітура може вам обійтися дешевше, ніж його виготовлення на замовлення.

9. Прозора легкість буття. Або простіше кажучи, використання для виготовлення меблів прозорих матеріалів. Це не обов’язково має бути крихке скло, сучасні виробники меблів пропонують безліч моделей предметів інтер’єру з прозорого пластику або акрилу. Такі конструкції візуально істотно полегшують інтер’єр і роблять його менш громіздким.

10. Написи в інтер’єрі. Якщо раніше написи на стінах вважалися моветоном, то сьогодні це модна тенденція. Писати можна що завгодно і як завгодно: від цитат до віршів, від традиційного російського алфавіту до арабської в’язі та ієрогліфів.

Не тільки стильно, але й незвично буде створення «говорить стіни»: пофарбуйте одну з стін або її частина так званої грифельній фарбою. На ній можна писати крейдою або вугіллям (залежно від кольору). Завдяки цьому ви зможете залишати чарівні послання вранці для своєї другої половинки.

Тенденції в дизайні різних приміщень

Дизайн кухні

Для оформлення стильної кухні, в 2016 році фахівці рекомендують:

 • Не бояться сміливих колірних рішень.
 • Вибирати якісне основне освітлення і обов’язково доповнювати його невеликими локальними світильниками в різних функціональних зонах.
 • Оформлювати кухні в «промислових» стилях: лофт, індустріальний, техно.
 • Створюючи сучасний дизайн кухні, вибирати тільки високотехнологічну якісну та функціональну меблі з натуральних матеріалів.
 • Використовувати вертикальні висувні ящики.
 • Виділяти «острова» в плануванні кухні не тільки з точки зору їх функціонального навантаження, але і з точки зору естетики. Хоча б один острів на вашій кухні повинен виконувати суто споглядальну функцію.
 • Віддати перевагу керамічній плитці як для настінного, так і для підлогових покриттів.
 • Використовувати латунну кухонне начиння, яка буде виступати не тільки інструментами приготування їжі, але і стильним прикрасою кухні.
 • Придбати сучасну смарт-кухню з безліччю функцій і вирішуваних завдань (наприклад, пошук рецептів в інтернеті і вивід їх на дисплей).

Дизайн вітальні

2016 рік ознаменувався для дизайну вітальні такими віяннями:

 • Світлі відтінки в інтер’єрі
 • В якості акцентів використовуються «базові кольори – зелений, синій, жовтий, червоний.
 • Відхід від перевантаженості деталями на користь практичності та зручності.
 • Використання в якості лейтмотивів форм, кольорів, текстур, запозичених у живої природи.
 • Прагнення зробити вітальню не тільки візуально, але і тактильно приємною і комфортною.

Більше цікавих ідей в нашій статті про модні тенденції 2016 р. в дизайні вітальні, в цілому, та штор для вітальні, зокрема.

Дизайн спальні

Сучасні ідеї для оформлення спальні полягають у наступному:

Пастельні тони в інтер’єрі, використання усіх відтінків білого в поєднанні з сірим кольором і кольором натурального дерева.

 • Домінування стилю лофт в оформленні спалень. Оздоблення стін цегляною кладкою, а для спалень більш чутливих натур – м’якими панелями.
 • Яскраві, помітні, об’ємні прикраси на стінах.
 • Використання всіляких ширм і перегородок для зонування спальні.
 • Багатство текстилю і достаток текстильних виробів.

Дизайн ванної і туалету

Новинки 2016 року для оформлення ванної та туалету, представлені на світових виставках, породили такі тенденції в світі інтер’єрів:

 • Мідні елементи замість традиційних чавунних і фаянсових.
 • Латунна фурнітура.
 • «Ванна для прийому гостей», що представляє собою не просто технічний санвузол, а повноцінну туалетну кімнату з характерною для вітальні або спальні меблями і декором.
 • Індивідуальний підхід в оформленні дизайну ванної, задовольняє специфічні смаки і відповідний навіть самим неординарним інтересам господарів.
 • Максимальний комфорт, створюваний за допомогою домашнього спа.
 • Використання нестандартних та нетипових для санвузла матеріалів, наприклад, дерева.
 • Відкриті зони для зберігання.
 • Фактурність і рельєфність вертикальних поверхонь.

Специфіка оформлення різних квартир

1-кімнатна

Модною тенденцією 2016 року стало оформлення однокімнатних квартир як квартир-студій, шляхом об’єднання кімнати та кухні. Дизайн передпокою при цьому може бути як своєрідним «провідником» у загальну атмосферу стилю студії, так і бути окремим островом, виконаним у зовсім іншому стилі або кольорі.

2-кімнатна

Наявність двох кімнат – необхідний мінімум не тільки для сімейних пар з дітьми (щоб одна з кімнат служила дитячої), але і в принципі для будь-якої сім’ї, у якій проживає більше однієї людини. Адже, так чи інакше, кожного необхідний острівець затишку і спокою, особистий простір, щоб відносини доставляли радість один одному, а не розпалювалися з-за будь-яку дрібницю. І хоча в панельному будинку стіни, як правило, досить тонкі з поганою звукоізоляцією, вирішити цю проблему допоможе додатковий шар гіпсокартону. Та й стіни під фарбування або поклейку шпалер не доведеться вирівнювати.

Ремонт квартир, 2-кімнатних, так і 3-кімнатних, в цілому має досить загального. Пам’ятайте, що якщо у вас немає міжкімнатних дверей і частина кімнати видно з сусідньої, то краще буде, якщо інтер’єри цих кімнат будуть між собою поєднуватися і гармоніювати. В квартирі з міжкімнатними дверима кожне приміщення можна створити за індивідуальним дизайн-проектом.

Хрущовка

Маленькі квартирки в хрущовках вимагають особливо делікатного підходу в оформленні інтер’єру. Адже будь-яка неправильно підібрана деталь буде не тільки заважати візуально, але і фізично. Дизайн будинку в приватному секторі, де одна кімната може бути 25 кв. м або 27 кв. м дає простір для фантазії. У хрушевке ж всі приміщення крихітні і часто погано освітлені, тому дуже важливо враховувати ці аспекти.

Дизайн маленької кухні в хрущовці, особливо її функціональність, безпосередньо залежить від правильності підібраного кухонного гарнітура.

Ми описали основні тенденції 2016 року в оформленні інтер’єрів. Але замість того, щоб сто разів читати, краще один раз подивитися на фото. В чому ви особисто можете переконатися нижче.

Модні колірні гами для дизайну квартир

Світлі тони

Світлі відтінки в інтер’єрі – основний тренд 2016 року.

Темні тони

Але і для любителів темних відтінків дизайнери підготували безліч цікавих рішень.

Природні тони

Екологічність як принцип може проявлятися не тільки у використовуваних матеріалах, але і у палітрі кольорів.

Сучасні ідеї для оздоблення

Стіни

Модне оформлення стін 2016 року відрізняється однотонностью, постільними тонами і рельєфністю.

Стелі

Високі стелі, прикрашені приголомшливими люстрами, були в моді завжди. Не змінилася ця тенденція і сьогодні.

Підлоги

Міцність і изноустойчивость підлогового покриття – основний орієнтир 2016 року в оформленні підлоги.

Вибираємо освітлення

Якщо у вас немає можливості розмістити в своєму будинку багату і красиву люстру, ви цілком можете замінити її простими і практичними локальними світильниками.

Підбираємо модну меблі

М’які меблі

Ультрамодна м’які меблі відрізняється обтічністю силуету і незвичністю матеріалів каркаса (наприклад, скло або пластик).

Корпусні меблі

Корпусні меблі цього року вже точно не можна назвати нудним! Незвичайні матеріали і форми тому підтвердження.

Найпопулярніші стилі в 2016 році

Скандинавський стиль

Холодна суворість – саме так можна охарактеризувати найпопулярніший стиль в оформленні квартир в 2016 році.

Лофт

Поєднання непоєднуваного говорить сама за себе: стильно, неординарно, вражаюче.

Мінімалізм

Нічого зайвого, тільки сувора функціональність, практичність і утилітаризм.

Загрузка...