Грамотно облаштувати кухню буває складно. Заважають багато моменти: складність вибору стилю, труднощі при суміщенні функціональності і естетики, власні стереотипи. Особливо багато помилок виникає при плануванні дизайну маленької кухні. Здається, що в кількох квадратних метрах інтер’єру неможливо зробити все і красиво, і зручно. Але це дійсно лише стереотипи! Дана стаття допоможе вам позбавитися від багатьох суперечливих суджень. Озброїтеся девізом «Стандартної кухні – нестандартні рішення» і дерзайте!

Вибір стилю дизайну: варіанти та їх особливості

Визначитися зі стилем дизайну маленької кухні – це початок почав, відправна точка всіх дій. Неможливо отримати відмінний варіант, не озброївшись продуманими заготовками щодо стилю приміщення.

Не варто намагатися вникнути в глибинну суть кожного стилю і «приміряти» його до вашої кухні. Керуйтеся в першу чергу параметром «ПОДОБАЄТЬСЯ».

Гортайте журнали, каталоги, переглядайте сайти з необхідною інформацією. І намагайтеся зрозуміти – що вам по душі, який стиль комфортніше сприймається, який відповідає особистим уявленням про затишок і зручність. Нижче наведені приклади популярних стилів, які можна застосувати в дизайні кухні.

Прованс

Стиль, якому притаманні цілком певні особливості.

 • грубувата оздоблення стелі
 • квіткові візерунки
 • світлі меблі
 • загальне враження безтурботності і затишку

Оформлювати кухню в стилі прованс доречно в приватному будинку. Якщо ж мова йде про міській квартирі – це може стати додатковим плюсом вашого житла. Адже як приємно опиниться в атмосфері сільської простоти після складного робочого дня!

Стиль кантрі

Відмінно підходить тим, хто хоче домогтися на кухні атмосфери затишку і простоти. Меблі з дерева (обов’язково – приглушених неяскравих відтінків!), низько висить лампа над обіднім столом, витяжка в своєму традиційному вигляді, відсутність вітражів на дверцятах шафок – все це характерні риси стилю. Головне – все має бути на вигляд простим, не химерним. НІЯКОГО ПАФОСУ, ніякого гламуру!

Кантрі – це стиль села, стиль простого домашнього затишку і тепла. Кольори для стін варто вибирати з бежевого, білого, пісочного, оливкової, світло-блакитного. Підлогу виграшно виглядатиме з імітацією каменю. Для цього найкраще підійде матовий керамічна плитка.

Хай тек

Цей стиль підійде вам в тому випадку, якщо ви не плануєте завантажувати і без того маленьку кухню великою кількістю предметів.

Риси стилю хай-тек

Принцип корисності
Весь дизайн підпорядкований практичності і функціональності.
Просторість
Так-так, цього можна добитися навіть в маленькій кухні! Модульні меблі зробить кухню ергономічною, а велика кількість скла, металу та світла візуально розширить простір.
Лаконічність
Для стилю хай-тек неприйнятно використання дрібниць, прикрас. Тільки суворість, тільки чисті лінії! У випадку з маленьким простором це йде тільки на користь – він не завантажується зайвими предметами і зорово зберігає дорогоцінний об’єм приміщення
Кути
Весь інтер’єр в цьому стилі підпорядкований простоті та раціоналізму. Прямі лінії перетинаються під кутом, нічого не «дряпає» погляд.
Технологічна оснащеність

Хай-тек – самий відповідний стиль для любителів сучасних технологічних новинок. Саме в цьому стилі доречніше всього виглядає кухонна техніка за останнім словом прогресу. Природно, все це повинно бути гармонійно вписана в загальний проект кухні.

Сучасний стиль

Можна сказати, що цей стиль не має строго певних рис у своїй характеристиці, але підпорядкований визначеним принципам по суті своїй. Кухня буде виглядати сучасно, якщо дотримуватися деяких правил в її оформленні.

 • Строгість. Декоративна навантаження повинна бути мінімальною (або зовсім відсутнім).
 • Продуманість ліній. Ні-ні, це не означає відсутність фантазії і нудні прямокутні шафки! Але треба пам’ятати – весь вигляд приміщення повинен бути логічно вибудуваний, підпорядкований функціональності і простоті.
 • Сучасна техніка. Мабуть, це самий очевидний пункт, адже мова йде про кухні в сучасному стилі. Головне, щоб техніка вдало і гармонійно вписувалася в загальний дизайн.
 • Новаторські матеріали в обробці. Скло, метал, дерево в спеціальній обробці, композитні матеріали – все це вітається в оформленні сучасної кухні.

Стиль лофт

Ось де можна реалізувати найсміливіші ідеї, поєднуючи їх з індивідуальними потребами!

Незвичайне планування, колірна гамма і несподівані варіанти обробки – все це можливо при виборі кухні в стилі лофт. Але, як і в будь-якому іншому стилі, необхідно дотримуватися певних правил. В іншому випадку є ризик «наляпати» в одному приміщенні безліч елементів, що заважають один одному і перетворює дизайн в хаос.

ВАЖЛИВО! Кухня в стилі ЛОФТ доречна в тих будинках і квартирах, де дизайн всього житла підпорядкований цьому напрямі!

Зонування – це одна з характерних рис стилю лофт. Якщо технічні можливості дозволяють стіну між кухнею і їдальнею краще прибрати. Її замінить перегородка, барна стійка або розділення приміщення по зонам. Декор повинен отсутствать, його роль грають цегляні виступи, поштукатурені стіни, дощана підлога.

Класичний стиль

Маючи малогабаритну кухню, варто з великою обережністю поставитися до її дизайну, вибираючи класичний варіант оформлення. Нижче наведені відмітні ознаки стилю і вимоги до оформлення приміщення. Подумайте, наскільки можливо поєднати їх, маючи в розпорядженні скромний метраж.

Вибравши класичний стиль, варто також в самому початку визначитися з його варіантом. Це повинен бути або скромний (стриманий) дизайн, чи «багатий» (з безліччю декоративних елементів).

Принципи оформлення кухні в класичному стилі
Дорогі меблі та аксесуари
Стиль класики не потерпить дешевизни. Отже, вибирайте якісні матеріали для обробки приміщення і дорогу солідну меблі. Взагалі, класичні кухні роблять на довгі роки, цей стиль не підпорядкований моді і трендам. Тому не варто економити на обстановці, плануючи дизайн кухні на багато років.
Хороше освітлення
Велика люстра і додаткова підсвітка – як не можна краще підходять для цього варіанту дизайну.
Вуалирование робочих елементів
Фасад гарнітура крім інших функцій повинен виконувати ще одну важливу функцію – «ховати» техніку. Існує безліч дизайнерських рішень, при яких холодильник і газова плита практично непомітні в інтер’єрі.
Функціональність
Розставляти меблі так, щоб воно не заважало пересуванню. Зручна обідня зона – обов’язкова умова для кухні у класичному стилі. Для цього кухню часто об’єднують з їдальнею, якщо мова йде про невеликий квартирі.
М’які кольори
Блиск металу і кричущі відтінки – табу в даному варіанті. Всі кольори (і їх відтінки) повинні бути ненав’язливими, приємними, «живими».

Як облаштувати маленьку кухню

Маленька кухня – ЦЕ НЕ ВИРОК. Невеликий розмір приміщення не повинен бентежити і змушувати від чогось відмовлятися. Головне – грамотно спланувати всі свої побажання в конкретних квадратних метрах, і результат обов’язково порадує.

 • Послуги фахівців. Велика кількість сайтів з варіантами інтер’єрів, купа переглянутих журналів – це ще не все. Немає нічого краще, ніж конкретні поради по саме вашій кухні. Грамотний дизайнер не тільки допоможе визначитися з дизайном кухні в цілому, але і підкаже багато хитрощів і несподіваних ідей. Адже це – його спеціалізація. Продумуючи ідею самостійно, ви можете упустити якісь моменти в силу своєї недостатньої компетенції. Адже не кожен день кожному з нас доводиться займатися розробкою дизайну!
 • Примірка варіантів. Великий обідній стіл ніяк не впишеться в скромний метраж приміщення, а багаторівневий стеля буде нависати над головою, якщо висота стін невелика. Пробуйте продумувати саме ті ідеї, які прийнятні для невеликих кухонь.
 • Рокіровка. Це може стосуватися як конкретного предмета меблів, так і цілої зони. Наприклад: перемістіть обідню зону у вітальню, якщо вона є суміжною кімнатою. Або: зменшіть кількість шафок для зберігання у цілях економія простору, а деякі припаси зберігайте в коморі.

Особливості проектів кухні згідно з розмірами приміщення

Кухні 6 кв м

Головний принцип в дизайні такої кухні – мінімалізм. Не варто завантажувати дорогоцінні метри великою кількістю декору і дрібних деталей. Повинні бути тільки необхідні і функціональні предмети меблів і техніка

Кухні 8-9 кв м

Цей метраж дозволяє більш сміливо планувати весь вигляд кухні. Якщо приміщення витягнуте, то можливі 2 варіанти: розбивка кімнати на 2 зони або ж розташування всій меблів уздовж однієї стіни (при вільній стіні протилежній).

Кухні 10 кв м

Такий розмір цілком задовольнить претензії господарів, які бажають поєднати зону приготування і обідню зону. При цьому кухня може виглядати цілком просторою, якщо вибрати стиль хай-тек або класичний.

Дизайн кухні в хрущовці

На перший погляд, 5, 6 квадратних метрів виключаю будь-яку можливість зробити кухню зручною і красивою одночасно. Але це помилка! Використовуйте прості, але дуже дієві прийоми дизайну:

 • Багато блиску. На допомогу прийдуть дзеркальні поверхні і лаковані фасади меблів. Пол також можна вибрати з глянцевим ефектом. Відображаючи поверхні, він буде візуально збільшувати приміщення.
 • Компактна техніка. Необов’язково ставити на такій кухні стандартну газову плиту з духовкою. Вибір техніки дозволяє вирішити проблему невеликої кухні без проблем. Варильна панель може бути невеликий, зручно вписуючись у площа робочої стільниці (духовку, до речі, можна розташувати окремо).
 • Нестандартні рішення. Сплануйте кухню так, щоб винесення підвіконня міг служити в якості обіднього столу. Це значно заощадить квадратуру приміщення і дозволить розташувати в кухні все необхідне.

Маленька кухня в приватному будинку

Найчастіше розміри кухні в приватному будинку набагато більше, ніж у звичайній квартирі. Також безсумнівним плюсом можуть бути великі (а іноді – дуже великі вікна. Безсумнівно, в такому випадку варіантів оформлення приміщення може бути необмежена кількість. Важливо тільки не втратити атмосферу вільного простору, бажаючи використовувати кожен метр.

Для кухні у власному будинку підійде майже будь-який стиль. Доречним буде і стиль Провансу, і кантрі, і класичний. У будь-якому з них ненав’язливими акцентами можна підкреслити єдність з природою, заміську романтику.

Важливо не захоплюватися втіленням обраного стилю «в чистому вигляді».

Сучасна кухня в стилі хай-тек буде дещо недоречна, якщо в цілому будинок має романтичний стиль. Також не потрібно наполегливо просувати ідею сільської простоти, якщо загальний стиль будинку – сувора класика або модерн.

Нюанси дизайну кутової кухні

Найважливіше правило – ОБІГРАВАТИ КУТ! Може здаватися, що кутова кухня несе в собі безліч проблем як у дизайні, так і в щоденному користуванні. Але чому б не перетворити недолік у перевага, а незручність в «родзинку»? Примусьте кут «працювати», нехай кухня буде самим цікавим приміщенням у будинку.

Як вибрати кухонні меблі

Для початку потрібно визначитися, які параметри важливіше всього. Якщо це – довговічність, то вибір буде одним. Якщо – оригінальний дизайн, то іншим. Звичайно, при бажанні можна поєднати всі побажання. Важливо визначитися з конкретними вимогами до конкретних складових інтер’єру кухні.

Кухонний стіл

Міцність і зносостійкість поверхні повинні стати головними критеріями вибору. Тим більше, якщо це – обідній стіл, поверхню якого використовується і як робоча. Щодо розмірів столу все просто – зважайте на ту кількість людей, яка найчастіше збирається на кухні одночасно.

Побутова техніка

Досвідчена господиня знає набір техніки, необхідний для її кулінарних турбот. Ті ж, кому належить оснащувати свою кухню в перший раз, можуть опинитися в глухому куті. Що є важливою необхідністю, а що – даниною технічної моди і не більше? У виборі побутової техніки орієнтуйтеся на власні уподобання і звички. Якщо ви не плануєте піч – від духовки можна і відмовитися. Це заощадить простір і дасть можливість розмістити на кухні більш важливий елемент побуту. Якщо мрієте позбутися від необхідності мити посуд руками – посудомийна машина стане необхідною і важливою частиною дизайну.

Кухня-вітальня. Плюси, мінуси і особливості

Найчастіше питання про поєднання кухні і вітальні постає при скромному метражі. Шляхом поєднання двох приміщень господарі вирішують проблему тісноти. Це рішення не завжди абсолютно вірне, адже кухня-вітальня має не тільки переваги, але і деякі недоліки.

До мінусів можна віднести такі моменти:

 • Відмова від кімнати. Поєднуючи кухню з іншим приміщенням, ви зменшуєте кількість кімнат у своєму будинку (квартирі). А якщо мова йде про «однушке», то зовсім можна вважати, що вся квартира стає практично єдиний приміщенням.
 • Необхідність єдиного дизайну. Поєднуючи кухню з вітальні, пам’ятайте – стиль обох зон має бути загальним. В іншому випадку приміщення з несочетающимися за стилем зонами буде виглядати безглуздо.

Але, безсумнівно, у кухні-вітальні є і явні плюси. До таких належать:

 • Простір. Поєднавши кухню з житловою кімнатою, ви отримаєте велике вільне приміщення. Приємним бонусом стане більша кількість світла і поліпшена вентиляція повітря. До речі, варто подбати про гарну витяжці, щоб запах їжі під час готування не псував повітря всього приміщення.
 • Оригінальний дизайн. Можна не відмовлятися від розділяє стіни в принципі. Як варіант – залишити велику арку, формально разграничивающую зони приміщення. Ще можна «пограти» з різницею рівня підлоги. Подіум в обідній зоні візуально відділити частину приміщення, не розрізаючи його на частини.

Штори на кухню

Вибір штор – питання не найперший в дизайні кухні. Але не менш важливий, ніж всі інші! Відштовхуватися потрібно від самих простих моментів.

Якщо прохід до вікна вільний – можна вибрати штори в підлогу. Довгі штори також прекрасно підходять до варіантів, коли вікно кухні відноситься до обідній зоні приміщення.

Невелике вікно не варто «завішувати». Оптимальний варіант – легкі напівпрозорі фіранки або жалюзі. Відмінним рішенням в дизайні невеликої кухні можуть стати рулонні штори. Компактність – їх головний плюс. Завдяки тому, що вони не виходять за габарити самого вікна, можливе розташування меблів у безпосередній близькості з віконним отвором.

Шпалери на кухні: всі «за» і «проти»

Питання вибору шпалер на кухні дуже багатогранний. Варіантів може бути безліч, але кожен таїть в собі свої особливості (як позитивні, так і не дуже).

Вибираючи шпалери, потрібно постаратися врахувати і практичні властивості, і естетику. Простіше кажучи – шпалери повинні бути стійкими, стійкими до зносу і в той же час вписуватися в загальний дизайн кухні. Сучасний асортимент з легкістю задовольнить запити самого вимогливого клієнта. Порадує також різниця в ціні, якщо порівнювати з варіантом фарбування стін. Адже підготовка стін до обклеювання шпалерами менш затратна, ніж у разі використання фарби.

Зробивши свій вибір на користь шпалер, ви повинні враховувати і деякі їх недоліки. Кухня – це приміщення, яке використовується функціонально більше за інших. Отже – шпалери у цьому приміщенні зносяться швидше, якими б вони якісними не були.

Будьте готові до того, що міняти їх доведеться частіше, ніж в інших кімнатах.

Дизайн стелі в маленькій кухні

В дизайні приміщення вигляд стелі – справа не останнім. Адже саме за рахунок деяких хитрощів з стелею можна візуально «відкрити» приміщення, зробити його більш об’ємними, більше. Сучасний вибір варіанту стелі радує і обнадіює. Адже можна вибрати саме свій варіант, який відмінно впишеться в загальну концепцію дизайну.

Матеріали для стель та особливості роботи з ними

Штукатурка
Матеріал простий і зручний в роботі. Безсумнівним плюсом є те, що рельєфна штукатурка приховує дрібні недоліки стелі.
Дерев’яні панелі
Як варіант – панелі можуть бути пластиковими. Широкий спектр кольорів і розмірів робить панелі популярним і зручним варіантом. Оформити стелю панелями досить просто – вони кріпляться на каркас з металевого профілю.
Стельова Плитка (дерев’яна, пластикова, пінопластова)
Для оформлення стелі плиткою необхідно попередньо вирівняти поверхню і зробити розмітку згідно з розмірами квадратів плитки. Дзеркальна або глянсова плитка зробить приміщення візуально більше
Натяжні стелі
Безсумнівно, робити такий стеля повинні фахівці. Натяжні стелі мають багато переваг: довговічність, стійкість до пилу, вологи, пару.
Гіпсокартон
Популярний варіант, що має армію шанувальників. Адже цей матеріал дає простір для фантазії. Стеля можна зробити фігурним, багаторівневим, різних за фактурою і кольором.

Загрузка...