Душові кабіни – стильне і дуже зручне рішення для тих, у кого розміри ванних кімнат залишають бажати кращого. Докладніше про види і ціни читайте нижче. Фото додаються.

Душові кабіни в західних країнах використовуються досить давно. Але в нашій країні вони почали набирати популярність всього близько десяти років тому. Звичайно, в радянські часи, коли було поставлено на конвеєр, в кращому випадку, за кілька моделей того чи іншого предмета інтер’єру, вибирати було особливо ні з чого. Але з іншого боку, при умові, що переважна більшість нашого населення живе в малогабаритних квартирах, де розміри ванної кімнати вельми і вельми обмежені, трохи дивно, що використання душових кабін не настільки масове.

Далеко не кожному подобається приймати довго ванну. Такі ухвалення розслаблюють, а дуже часто, особливо вранці, необхідно навпаки – підбадьоритися. У прийняття душа є ще кілька суттєвих переваг:

 • Це економно. Витрата води під час прийняття душу на багато менше, ніж під час прийняття ванни. У середньому фахівці оцінюють витрата води в душі як приблизно у 3-4 рази менший, ніж під час прийняття ванни.
 • Це швидко. На прийняття душу витрачається набагато менше часу. Немає необхідності чекати поки ванна набереться, та й сам процес зводитися до безпосереднього миття, а не купань і плесканиям.
 • Це компактно. Навіть сама простора душова кабіна не вимагає стільки місця для свого розташування, як звичайна ванна.
 • Це гігієнічно. Завдяки тому, що в душовій кабіні постійно тільки проточна вода, бруду, бактерій і мікробів в ній накопичується і розмножується набагато менше, ніж у ванній.

Вибираємо тип душової кабіни

Існує два види душових кабін:

 • Відкриті
 • Закриті

Відкриті душові кабіни

Відкрита душова кабіна являє собою невеликий піддон, який встановлюється в кутку ванної кімнати і дві перегородки – від стіни до стіни.

 

Такі кабіни:

 • Недорогі
 • Компактні

Вибираючи відкриту душову кабіну намагайтеся віддати переваги більш високим перегородок, інакше вода (під час миття голови) може виливатися через верх.

Закриті душові кабіни

Закрита душова кабіна являє собою герметичну капсулу, яка закрита з усіх сторін (в тому числі, і зверху). Не має значення, ви поставите таку душову кабіну в кутку ванної або тільки біля однієї стіни – завдяки закритій конструкції від вологи захищено абсолютно все.

Закрита конструкція також захищає ванну кімнату від конденсату, тому ні стіни, ні меблі у ванній кімнаті не будуть піддаватися перепадів температур і підвищеної вологості.

Ще однією безсумнівною перевагою закритих душових кабін є те, що виробники постачають їх всілякими девайсами і гаджетами. Це може бути гідромасаж, радіоприймач і навіть wi-fi.

Вибираємо модель душової кабіни

Душовий куточок

Душовий куточок – найпростіша відкрита душова кабіна, без особливих наворотів.

Душовий куточок може бути:

 • Безрамний. У цьому випадку перегородки кріпляться за допомогою петель. Також для кріплення можуть бути використані установчі профілі. Така конструкція виглядає стильно і не перевантажує інтер’єр.
 • Каркасний. У цьому випадку каркас для закріплення перегородок розташовується тільки по їх периметру. Найчастіше в таких конструкціях двері розсувного типу, тому з точки зору функціональності та економії місця це самий оптимальний варіант.
 • Рамна конструкція з внутрішніми перегородками. Такі душові куточки найбільш поширені завдяки своїй стійкості.

Також душові куточки можуть бути різної форми: прямокутна, квадратна, прямокутна.

Тут варто орієнтуватися не тільки на свій смак, але і на можливість розміщення тієї або іншої конструкції в своїй ванній кімнаті.

В маленькій ванній кімнаті краще віддати перевагу маленькій закругленою душовій кабіні. З одного боку, треба мінімум місця для її розміщення, з іншого – обтекаема закруглена форма стулок дозволить максимально комфортно пересуватися за межами душової кабіни (ви ж не будете чистити зуби або мити руки в душовому куточку?).

Прямокутні душові куточки більш доречні для просторих ванних кімнат.

Розміри душових кабін

мінімальний

75 см * 75 см

максимальний

90 см * 120 см

Душова кабіна без даху

Душова кабіна без даху (але з закритими з перегородками з усіх сторін) є компромісним варіантом між відкритими і закритими душовими кабінами. Така кабіна не захистить ванну кімнату від випарів, тому конденсат буде збиратися на стелі (стіни будуть захищені від вологи). Саме тому правильно подбайте про оформлення стелі у ванній, щоб він не втратив свій зовнішній вигляд.

Кому ж тоді знадобитися така душова кабіна – запитаєте ви? Все дуже просто. Такій душовій кабіні варто віддати перевагу в двох випадках:

 • Якщо у вас низькі стелі (менше 210 см), так як душові кабіни з дахом вимагають більшого простору для установки.
 • Якщо у вас або у членів вашої родини дуже високий зріст (вище 195 см).

І в тому і в іншому випадку вам не вдасться підібрати повністю закриту душову капсулу, так як це суттєво позначиться на зручності її використання.

При установці закритої кабіни без даху зробіть спеціальні стоки з боку стін, щоб вода і конденсат не затікали в щілину між стіною і перегородкою. В іншому випадку це простір стане обителлю цвілі і грибків.

Душова капсула

Душова капсула – це повністю закрита душова кабіна. Її основні переваги:

 • Повністю герметична
 • Захищає інтер’єр ванної кімнати від перепадів температур
 • Захищає інтер’єр ванної кімнати від вологи
 • Забезпечена усілякими доповненнями
 • Її не обов’язково розташовувати в кутку ванної кімнати

З недоліків можна виділити такі:

 • Висока ціна
 • Вимагає місця для розміщення
 • Не підходить дуже високим людям

Комбінована душова кабіна (з ванною)

Об’єднані кабіни відомі також під назвами душовий бокс або гідробокс. Варіант, коли душова кабіна включає в себе ще і ванну – сьогодні досить популярний, особливо серед батьків з маленькими дітьми (новонародженими) яких мити під душем категорично не можна. Крім того, це відмінний варіант для любителів романтично поніжитися в хмарах піни. Гідробокс може стати компромісним рішенням і для великих сімей, в яких не вдалося одноголосно прийняти рішення на користь ванни або душової кабіни.

Серед негативних моментів можна відзначити, мабуть, тільки наступні: необхідність простору для розташування і ціна.

Вибираємо матеріали піддону

Акрил

Один з найбільш популярних матеріалів для виробництва піддонів для душових кабін. Це зумовлено багатьма причинами:

 • Акрил – дуже податливий матеріал, йому можна надати абсолютно будь-яку форму, що дозволяє не тільки робити піддон стильним, але і формувати під установку різних доповнень. Середній термін його служби – 15-20 років.
 • Акрил – легкий у догляді. Він легко очищається, не вимагає спецзасобів у догляді і надовго зберігає свій зовнішній вигляд.
 • Спеціальна паста дозволяє виправити механічні дефекти під час використання, що подовжує термін експлуатації акрилового піддону.

Однак акриловий піддон може прогинатися (і як наслідок – зламатися). Тому, якщо виробник попередньо його не зміцнив металевими пластинами – необхідно буде додатково купувати металевий каркас.

Чавун

Це найбільш невбивані піддони, які при правильній експлуатації можуть прослужити не один десяток років. Такі піддони довго нагріваються, але і відповідно набагато повільніше віддають тепло. Крім того, це самі бюджетні піддони, їх ціна невисока. З мінусів можна відзначити велику вагу і обмежена різноманітність форм (кілька стандартних моделей).

Сталь

Сталеві піддони эмалируются. Вони більш симпатичні, ніж чавунні, однак також повільно нагріваються і володіють дуже низьким порогом звукоізоляції. Термін експлуатації такого піддону визначається якістю покриває емалі.

Кераміка

Красивий і легкий у використанні та догляді вид піддонів для душових кабін. Більше тепла, ніж сталеві або чавунні. Однак тендітний.

Камінь

Піддони з каменю вважаються найбільш міцними, стильними і, найголовніше, швидко прогревающимися. Найчастіше для створення піддону з каменю використовується мармур, хоча можливі й інші варіанти. Недоліком застосування натурального каменю є його дорожнеча. Тому можуть використовуватися більш дешеві синтетичні матеріали, наприклад – керамограніт. Він досить міцний, а схожість з натуральним каменем робить його дуже популярним матеріалом для створення піддонів душових кабін.

Дерево

Дерев’яний піддон скоріше підійде для дачі, ніж для дому. Якщо дерево не буде оброблено, такий піддон не прослужить вам довго. Однак допустимо використовувати в душовій кабіні тільки деякі дерев’яні елементи в піддоні, наприклад в якості дна, на якому безпосередньо стоїть людина. У такому разі зіткнення з душовою кабіною будуть приємними і комфортними завдяки натуральності дерева.

Вибираємо матеріал для перегородки

Непромокаємий шторка

Шторка в душовій кабіні – елементарна перегородка, яку легко можна зробити своїми руками. За великим рахунком – це відгомін специфіки використання звичайних ванн, в яких приймати душ без шторки – просто неможливо: все залито водою. Врахуйте, що якщо шторка не закріплена знизу (а тільки вгорі) ризик залити все навколо в такому душовому куточку навіть більше ніж ванній, якщо його борти не досить високі.

ПММА

ПММА, акрил або оргскло – якісний і затребуваний матеріал для створення перегородок в душових кабінах. Цей матеріал легкий у прибиранні і досить стильно виглядає.

Пластик

Найлегший, найдешевший і найпростіший матеріал для душових перегородок. З нього дуже просто зібрати душову кабіну самостійно. Однак використання пластику може зробити вашу ванну кімнату незатишною, адже із-за своєї дешевизни його часто використовують у лікарнях і недорогих турбазах.

Загартоване скло

На відміну від звичайного скла, загартоване – дуже міцне, його практично неможливо розбити. Це вкрай важливо для душової кабіни, де великий ризик посковзнутися і впасти. Загартоване скло виглядає дуже стильно і надає особливої легкості та шарму будь-якому приміщенню. Але на склі залишається вапняний наліт, тому після прийняття душу його бажано насухо витирати. Альтернативою може стати використання матового скла – не ньому розлучення майже не видно.

Вибираємо комплектацію

Змішувачі

Вибрати якісний змішувач, які не проржавіє через пару місяців і не відвалиться протягом півроку – можливо тільки за допомогою досвідченого і порядного спеціаліста. Він вам допоможе підібрати зручний змішувач для кожної конструкції душової кабіни, підкаже які матеріали стійкі до містяться у воді мікроелементів, які виробники роблять максимально якісну продукцію та ін. Однак деякі нюанси варто все-таки пам’ятати:

 • Крани рідше ламаються, ніж важіль
 • Роздільні крани повільніше, але точніше регулюють температуру води
 • Крани повинні володіти мінімальною неметалевої оболонкою, інакше кран з гарячою водою неможливо буде вимкнути, він буде нагріватися
 • Зручно, коли крани відкриваються повністю одним поворотм, а не нескінченним крученням

Душова лійка

 • Від частоти отворів на душовою лійці залежить щільність потоку води. Дівчата з довгим волоссям не зможуть промити голову від шампуню, якщо вода буде розлітатися в різні сторони як краплі дощу.
 • Душова лійка може бути вмонтована в стелю, стіну або стінку закритій душової кабіни, однак у такому випадку вам завжди доведеться мочити голову під час прийняття душу. Відмовлятися повністю від кріплення для душа також не варто – одна рука під час миття буде весь час зайнята. Оптимальний варіант – шланг і спеціальне кріплення, що подарує вам можливість зняти лійку в будь-який момент і самостійно регулювати висоту і напрям струменя води.
 • Краще вибирати гумовий або силіконовий цілісний шланг для лійки, так як звичайна металева спіраль приходить в непридатність в лічені місяці.

Додаткові функції

Гідромасаж

В стінки душової кабіни монтуються форсунки, завдяки чому досягається ефект гідромасажу. Ця функція дозволить вам розслабитися після важкого робочого дня і зарядитися енергією вранці.

Парогенератор

Такий девайс призначений для створення пари в душовій кабіні. Ця функція називається ще «турецька лазня», так як температура пари не дуже висока.

Вбудована сауна

Для цінителів справжньої лазні виробники пропонують широкий асортимент вбудованих саун. Якщо температура турецької лазні для вас замала і хочеться більш гострих відчуттів, то краще вибирати саме такий варіант. Специфіка такої душової кабіни є те, що, не дивлячись на наявність душа, вона призначена в першу чергу для банних процедур, а не для миття.

Аромотерапія

Ще одна корисна функція для любителів проводити спа-процедури не виходячи з дому. Ароматичні масла додаються в парогенератор і ви насолоджуєтеся не тільки тактильними впливами, але й ароматичними.

Озонування

Озон останнім часом став трендом в лікувальних і косметичних процедурах, проте в душовій кабіні найголовніше гідність використання озонування є безсумнівна його вбиває дію на бактерії, мікроби, цвіль, гриби та інші мікроорганізми. Наявність такого девайся дуже корисно для астматиків та алергіків.

Інфрачервоне випромінювання

З одного боку інфрачервоне випромінювання прогріває душову кабіну, завдяки чому лазневі процедури на порядок приємніше і комфортніше, ніж у звичайної холодної кабінці. А з іншого – воно надає сприятливу дію на організм. Завдяки інфрачервоному випромінюванню стимулюється циркуляція крові і поліпшуються всі обмінні процеси в організмі. Як результат – розщеплюються жири, виводяться шлаки, а шкіра стає гладенькою та еластичною.

Приємні дрібниці

Радіоприймач

Мийтеся і слухайте ранкові новини одночасно! Економте час за допомогою вбудованого радіоприймача!

Телевізор

А з вбудованим телевізором новини можна буде не тільки слухати, але й дивитися.

Відеопрогравач

З таким девайсом ви зможете насолоджуватися улюбленими фільмами, кліпами, програмами не відриваючись від банних процедур.

Поради по догляду

Щоб душова кабіна вам прослужила довго, а її експлуатація була приємною і безпечною, необхідно:

 • Регулярно її мити
 • Загерметизувати всі можливі місця попадання води

Ось, власне, і все! Насолоджуйтесь!

Загрузка...