Холодець з курки — низькокалорійний варіант популярного блюда, без якого не обходиться практично жодне святкове дійство, особливо в зимовий час. Раніше готували холодець з яловичини або свинини, коли м’ясні інгредієнти відварювали протягом тривалого періоду і в результаті отримували м’ясний бульйон желеподібної консистенції. Сьогодні холодець в різних інтерпретаціях присутній у багатьох кухнях світу. Допрацьована з безліччю екзотичних добавок, ця закуска визнана гурманами багатьох країн. Сучасна кулінарія пропонує холодець з овочів, риби, морепродуктів, є навіть десертні варіанти — з фруктами, ягодами, шоколадом і кавою. Але самим ніжним, малокалорійним і смачним холодець виходить з курки. Для його приготування найчастіше використовують частині курячої тушки, що відрізняються достатньою кількістю желирующих речовин: лапки, хрящі, крильця, гомілки, спинну частину. Грудки для цієї страви не підходять: навіть при дуже тривалому варінні складно домогтися необхідної структури бульйону.
Курячі продукти відварюють до повної готовності, щоб м’ясо легко відходило від кісток. Для цього потрібно від 2 до 4 годин. Після варіння курку виймають, а бульйон проціджують. Щоб бульйон був більш пружним, в нього додають желатин. Багатьох бентежить той факт, що в холодець з курки доводиться додавати цей інгредієнт і що нібито желатин здатний зіпсувати смак страви. Але такі побоювання абсолютно марні. Холодець з желатином виходить більш пружним і щільним, однак при цьому не перестає бути ароматним, насиченим і смачним.
Куряче м’ясо відокремлюють від кісток і викладають у тару, де буде охолоджуватися холодець. Зверху м’яса красиво викладають морква, варене яйце, зелень і інші інгредієнти, заливають підготовленим бульйоном і охолоджують.
Простий холодець з курки з желатином
Кожен день готувати холодець не будеш — занадто це тривалий процес, але іноді таке блюдо можна зробити. Завдяки курці страва виходить недорогим, смачним і практично дієтичним.
Інгредієнти:
- курячі крила — 600 г;
- курячі гомілки — 500 г;
- морква — 2 шт.;
- цибуля — 1 шт.;
- лимон — кілька часточок;
- яйце — 1 шт.;
- лавровий лист, перець, сіль;
- часник — 5 зубчиків;
- желатин — 1,5 ст. л.;
- перець горошком — 3 шт.
Спосіб приготування:
- Курячі гомілки і крила промиваємо, викладаємо в каструлю, заливаємо водою.
- Цибулю і моркву (1 шт) очищаємо, поміщаємо в каструлю з гомілками. Курку ставимо на плиту. Після закипання видаляємо піну, додаємо горошини перцю, сіль, лавровий лист. Варимо близько 4 годин, поки м’ясо не почне легко відділятися від кісток.
- Яйця і другу моркву відварюємо до готовності.
- Готову курку виймаємо з бульйону. М’ясо відокремлюємо від кісток, подрібнюємо, викладаємо на дно лотка.
- Желатин заливаємо холодною водою, залишаємо для набухання на 40 хвилин.
- Моркву і яйце нарізаємо на кружечки.
- Бульйон проціджуємо, вливаємо в нього набухлий желатин, ставимо на плиту нагріватися до повного розчинення желатину. Але рідина не доводимо до кипіння.
- Часник очищаємо, подрібнюємо, викладаємо зверху м’яса.
- Туди ж кладемо кілька тонких гуртків лимона, яєць, моркви, гілочки зелені. Всі продукти розкладаємо в довільному порядку за своїм смаком. Також можна зробити невеликі трояндочки з помідорів.
- Акуратно вливаємо в каструлю трохи бульйону, так, щоб він тільки покрив всі інгредієнти. Ставимо лоток в холодильник на 30 хвилин.
- Коли перший шар застигне, доливаємо бульйон, щоб він повністю закрив всі інгредієнти. Потім ставимо в холодильник для повного застигання.
Домашній холодець з курки та свинини
Курячий холодець стане смачніше і наваристее, якщо його зробити з додаванням свинини і яловичини. Приготуємо холодець з трьох видів м’яса курячого стегенця, свинячий рульки і яловичої гомілки. Таке тріо зробить блюдо особливо смачним і ароматним. Готовий холодець подаємо з традиційною гірчицею, хріном і свіжими овочами.
Інгредієнти:
- курячий окорочок — 1 шт.;
- свиняча рулька — 1 шт.;
- яловича гомілка — 1 шт.;
- морква — 1 шт.;
- часник — 1 головка;
- цибуля — 1 шт.;
- лавровий лист — 4 шт.;
- сіль — за смаком;
- перець горошком — 6 шт.
Спосіб приготування:
- М’ясо ретельно промиваємо. Свинячу шкуру скоблим ножем, щоб придбала світлий відтінок. З курки видаляємо шкірку.
- Все м’ясо складаємо у велику каструлю на 5 літрів, заливаємо водою, щоб вона повністю покрила вміст. Ставимо на середній вогонь, після закипання видаляємо піну.
- Моркву і цибулю очистити, покласти в бульйон. Сюди ж відправляємо перець горошком, лаврушку. Щоб бульйон став золотистим, цибулю очищаємо не до кінця.
- Каструлю накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь до мінімального. Варимо близько 6 годин. За годину до готовності додаємо сіль.
- Часник очистити, дрібно нарізаємо.
- З бульйону видаляємо овочі, їх можна викинути.
- М’ясо викладаємо на тарілку, щоб охололо. Воно має добре відходити від кісток.
- Бульйон трохи охолоджуємо, прибираємо з його поверхні зайвий жир і проціджують через кілька шарів марлі. Повинен вийти гарний, ароматний бульйон приємного бурштинового кольору. До нього додаємо часник, додаємо сіль, якщо необхідно.
- М’ясо відокремлюємо від кісток, товстим шаром викладаємо в тару, приготовлену для холодцю. При бажанні прикрашаємо шматочками вареної моркви, яйця, свіжими овочами, зеленню.
- Зверху заливаємо бульйоном, щоб він повністю покрив всі інгредієнти. Блюдо охолоджуємо, потім поміщаємо в холодильник до повного застигання.
Швидкий холодець з курки в мультиварці
Якщо хочете приготувати холодець без особливих труднощів і тимчасових витрат, то зверніть увагу на це швидкий і простий рецепт. Смачний холодець робиться на основі курки, і в цьому нам допоможе сучасна мультиварка. Блюдо виходить нітрохи не гірше, ніж приготоване традиційним способом, а навіть навпаки. Холодець виходить дуже ніжним, ароматним насиченим смаком. Для холодцю можна використовувати цілу курку, але підійдуть і будь-які частини, наприклад, ноги або крила.
Інгредієнти:
- курка — 1 кг;
- морква — 1 шт.;
- часник — 3 зубчики;
- вода — 2,5 л;
- цибуля — 1 шт.;
- желатин — 65 г;
- перець горошком — 5 шт.;
- сіль, зелень.
Спосіб приготування:
- Курку добре промиваємо, викладаємо в мультиварочную чашу.
- Моркву, цибулю очищаємо, відправляємо до м’яса, додаємо сіль.
- Вливаємо воду, але не перевищуємо максимальної позначки.
- Активуємо режим «Гасіння», готуємо 2 години.
- Після сигналу курку та овочі дістаємо, цибулю можна викинути, морква залишаємо. М’ясо відокремлюємо від кісток, дрібно нарізаємо, викладаємо в заздалегідь підготовлену форму, де буде готуватися холодець.
- Часник пропускаємо через прес, кладемо зверху м’яса. Туди ж відправляємо кілька горошин перцю.
- Желатин всипаємо в окрему миску, заливаємо водою, перемішуємо до розчинення і вливаємо в бульйон. Прогріваємо, але не доводимо до кипіння.
- Отриманим бульйоном заливаємо м’ясо, даємо охолонути. Потім поміщаємо в холодильник на 4 години.
Тепер ви знаєте, як готувати холодець з курки. Приємного апетиту!
Холодець в тому чи іншому вигляді присутня в багатьох кухнях світу. Росія в цьому плані не стала винятком. У нас в країні це блюдо люблять і часто готують до святкового застілля. Хоча і для щоденного меню холодець цілком підходить, незважаючи на тривалість його приготування, особливо якщо в якості основного інгредієнта використовувати доступну за ціною курку, а не яловичину або свинину. Про те, як смачно приготувати холодець з курки, розкажуть досвідчені кулінари:
- Якщо хочете отримати бульйон насиченого золотистого кольору, то покладіть неочищену цибулину на початку варіння, а потім видаліть її.
- Щоб холодець став прозорим, в процесі варіння як можна частіше знімайте піну, що утворюється.
- Холодець можна подавати в тій же формі, в якій він охолоджувався, або видалити його з ємності і перекласти на блюдо. Зробити це просто: занурте тару з холодцем в миску з окропом і витримайте близько хвилини. Потім накрийте великим плоским стравою і переверніть на нього вміст миски, холодець легко виявиться на блюді. Можна прикрасити його свіжою зеленню і подати до столу.
- Крім чорного перцю, спецій можна використовувати сушений кріп або петрушку, запашний перець, червоний перець чилі.
- Холодець потрібно витримати в холодильнику до повного застигання. Потім блюдо сервірують, прикрашають зеленню і подають до столу разом з овочевою, хлібної нарізкою, хріном, кетчупом, гірчицею.