Створення інтер’єру кімнати для підлітка – завдання, яке під силу вирішити далеко не кожному дизайнеру, адже дизайн приміщення повинен подобатися як батькам, так і взрослеющим бунтарям. Але рішення цієї задачі точно ніколи не буде нудним. Не вірите? Фото нижче – тому доказ!

Особливості оформлення підліткової кімнати

Підлітковий вік вважається одним з найскладніших у становленні особистості. З одного боку, підростаюче покоління починає усвідомлювати свою самостійність, бунтувати і відстоювати свої права, перевіряти на міцність батьківські заборони і розширити межі власної свободи. З іншого боку – це все ще діти, які тільки вчаться брати на себе відповідальність за свої вчинки і потребують вашої уваги і турботи.

Потреба оновити дитячу кімнату, як правило, виникає в ранньому шкільному віці. Ви можете регулярно робити ремонт у відповідності з віком вашого чада, але якщо такої можливості немає – має сенс відразу створювати інтер’єр, розрахований на підлітка.

Але навіть у довгостроковій перспективі не варто робити кімнату «дорого і зі смаком», але при цьому абсолютно нудною. Всім відомий юнацький максималізм проявляється у всьому: у поведінці, у смаках, перевагах. Тому підліткова кімната може (і повинна!) включати в себе самі неймовірні кольори, фактури, форми!

Підліток ніколи не оцінить кімнату тільки по виставленому чеку за оформлення!

Кімната для підлітка – це його особистий простір, в якому молода людина відпочиває, розважається, навчається, спілкується з друзями. Якщо не хочете, щоб ваша дитина постійно шукав привід втекти на вулицю, зробіть так, щоб йому було максимально комфортно в своєму куточку.

Незалежно від варіантів планування вашої квартири створіть дитині можливість для самовираження. Зверніть увагу на його хобі і захоплення, зробіть кімнату у відповідності з ними, можливо навіть тематичну. Запропонуйте їй самостійно вибрати меблі для своєї кімнати (звичайно ж, тільки від якісних та надійних виробників, перевірених часом і друзями) або малюнок фотошпалер. А разом з дівчинкою ви можете власноручно зшити штори або декоративні подушки! Так ви не тільки навчите її корисним навичкам, але й зблизитеся.

Оформлення кімнати для підлітка не повинно бути нарочито театралізованим, як для малюка.

Підліткова кімната для дівчини

Сучасні дизайнерські рішення дозволяють не обмежуватися у створенні кімнати для дівчинки рожевим кольором, бантиками і рюшами. Виробники дитячих меблів і предметів інтер’єру враховують різнобічність підлітків нашого часу і фантастична різноманітність їх захоплень. Але що краще для вашої дочки, крім неї самої вам не розповість навіть самий іменитий дизайнер.

У будь панянки (навіть якщо вона переконаний гот!) безліч нарядів. Тому місця для зберігання речей повинно бути багато, але меблі не повинна захаращувати простір. Вдало вписуватися в будь-який інтер’єр:

 • шафа для суконь;
 • комод для дрібної одягу, білизни;
 • ящики в нижній частині ліжка для взуття.

Дівчинка – це майбутня жінка, тому постарайтеся розмістити в її кімнаті невелике трюмо!

Підліткова кімната для хлопця

Дуже важко знайти хоч одного хлопчика, у якого не було б захоплення або хобі. І саме ці інтереси можуть стати основою для створення інтер’єру в кімнаті вашого сина.

Це може бути все що завгодно! Наприклад:

 • спорт;
 • армія;
 • музика;
 • корабельне справу;
 • кіномистецтво;
 • комп’ютерні ігри;
 • хімія і т. д.

Не знаєте, яке захоплення ключове? Визначити його дуже просто! Чим дитина готовий займатися і вдень, і вночі, не відволікаючись? На яку тему реагує бурхливо, гостро, близько приймаючи до серця? Ось вам і відповідь!

Незалежно від того, що є основною «фішкою» в інтер’єрі хлопчика-підлітка, в його кімнаті обов’язково повинно знайтися місце для спортивного куточка або тренажера.

Кімната для двох підлітків

Якщо в одній кімнаті живуть двоє підлітків, то необхідно, щоб вони могли займатися своїми справами не заважаючи один одному, але, в той же час, взаємодіяли між собою, були близькі.

Дуже важливо, щоб ніхто не відчував себе в чомусь обділеним, тому все повинно бути порівну і в достатку. Це стосується не тільки і не стільки іграшок, скільки меблів – зручні ліжка, шафи з достатньою кількістю полиць, місця для навчання та/або заняттями хобі.

Якщо кімната не дуже велика, то деякі функціональні зони можна об’єднати:

 • зона для сну може бути об’єднана за допомогою двох’ярусної ліжка;
 • зону зберігання речей можна оптимізувати, умовно розділивши один шафа навпіл;
 • робоча зона для двох дітей може бути замінена одним довгим столом.

Для підлітків різної статі кімнату, швидше за все, доведеться зонувати. Це не означає, що приміщення буде виглядати, ніби розірваний навпіл. Такого враження цілком можна уникнути, якщо зробити зони тематичними, але витриманими в одному стилі.

Якщо у вас в одній кімнаті проживають діти однієї статі, кімната може бути присвячена одній темі. Але обов’язково прислухайтеся до обох підліткам – інтер’єр повинен подобатися і відповідати смакам кожного.

Вікові акценти

12-13 років

Це період раннього підліткового віку, коли дитина тільки починає свій шлях до самостійності. Як правило, в цьому віці у дитини вже є якесь хобі, він чимось займається у вільний від школи час, до чого виявляє інтерес. І чим раніше дитина знайде те, чим він хотів би займатися все життя, тим швидше він зможе чогось досягти, тим краще будуть результати. І ви можете йому в цьому допомогти, відбивши його захоплення в інтер’єрі і створивши максимально комфортні умови для їх розвитку.

14-15 років

У цьому віці підлітки схильні знаходити собі кумирів, тому дуже ймовірно, що в кімнаті з’явиться безліч плакатів, постерів, афіш. Крім того, це вік, коли підлітки «кучкуються» і об’єднуються в різні групи за інтересами. Ваша дитина буде вам дуже вдячний, якщо в його кімнаті зможуть збиратися всі його друзі!

Якщо в кімнаті ніде поставити стільці, їх цілком можна замінити різнокольоровими подушками: зручно, оригінально і в складеному вигляді займає мало місця!

16 років

У 16 років у підлітка вже не тільки є хобі, але і певні досягнення в ньому. Це вже цілком сформована особистість. У цьому віці підліток може самостійно придумати, щоб він хотів бачити в своїй кімнаті. Довіртеся йому!

Пріоритети в тематичному оформленні кімнати в залежності від віку

12-13 років

Хобі

14-15 років

Кумири

16 років

Досягнення

Стилістичні рішення для підліткової кімнати

Класичний стиль

Оформлення підліткової кімнати в класичному стилі – вдале рішення для дівчаток. Адже кожна дівчина – це майбутня господиня, якій належить створювати затишок домашнього вогнища. Так чому б не прищепити любов до прекрасного в дитинстві?

Американський стиль

Зовні американський стиль у багато перегукується з класикою, але він куди більш демократичний. Можна виділити основні відмінні риси цього стилю:

 • об’єднання різних зон в одному приміщенні;
 • переважно локальне освітлення;
 • меблі великих розмірів на значній відстані;
 • використання матеріалів під «дорожнечу».

Такий стиль відмінно буде виглядати в просторих світлих приміщеннях. Сподобається й хлопчикам, і дівчаткам.

Мінімалізм

Основна перевага мінімалістського стилю в дизайні підліткової кімнати – зведення прибирання до мінімуму. Вдалий такий вибір і з точки зору безпеки – чим менше деталей, особливо б’ються, з загостреними кутами, важких і нестійких, тим менше ймовірність, що дитина травмується під час гри. І хоча підлітки вже досить дорослі, це все ж діти, тому їм властиві спонтанне веселощі і активні витівки.

Хай-тек

Стиль хай-тек, як різновид мінімалізму, виник в шістдесяті роки і є спадщиною цілого літературного покоління письменників-фантастів. Мрії про підкорення космосу, польоти у всесвіті, технології майбутнього – все це втілює в собі хай-тек.

Лофт

Цей стиль зародився у Сполучених Штатах Америки, коли робітників почали розселяти в фабричних і заводських приміщеннях. Саме тому лофт вважається відгалуженням індустріального стилю оформлення приміщень. Поєднання непоєднуваного, старої і нової меблів, грубих фактур і оригінальних аксесуарів – по достоїнству оцінять бунтарі, які хочуть вийти за загальноприйняті рамки. Але щоб кімната не перетворилася в несмачну комірчину для мотлоху – всього має бути в міру.

Обробка підліткової кімнати

Яким шпалер віддати перевагу?

Тим, які подобаються вашій дитині! Якщо ваші смаки не збігаються, підіть на компроміс у вигляді декорування та візуального виділення однієї стіни. У цих цілях можуть бути використані не тільки шпалери з яскравим і великим малюнком, але також шпалери або шпалери під фарбування.

Як оформити стелю?

Якщо висота кімнати дозволяє, то відмінно буде виглядати натяжні стелі або стелі з гіпсокартону. До того ж, це ще одна можливість для установки додаткового освітлення.

Яке підлогове покриття вибрати?

Підлогу необхідно оформлювати у відповідності з вибраним стилем. Це може бути паркет для класики, лінолеум для лофту, керамічна плитка для стилю хай-тек. Але підлогу обов’язково повинен бути теплим, тому використовуйте спеціальні системи підігріву!

Якщо підліток захоплюється гирями, то в якості покриття для підлоги, щоб не псувався його зовнішній вигляд, краще використовувати ковролін. Та й сусіди будуть менше обурюватися шуму.

Як організувати освітлення?

У підлітковому кімнаті повинно бути багато світла. Але для якісного сну знадобляться щільні штори. Крім природного освітлення обов’язково наявність світильників. Краще віддати перевагу декільком локальним світильників у різних функціональних зонах, чим обмежитися однією люстрою.

Зонування багатофункціональної дитячої кімнати

Зона для сну

Якісний сон – запорука здоров’я. Якщо місця для ліжка не вистачає, виберете якісний ортопедичний диван. Бажано розміщувати так, щоб сонце не світило в очі. Обов’язково встановіть невеликий каганець біля спального місця.

Зона для навчання та хобі

Тут обов’язкова наявність столу, за яким дитина буде робити уроки або займатися своїм хобі. Освітлення повинне бути яскравим, але не різким. Краще, якщо джерело світла буде знаходитися прямо або ліворуч від дитини (для лівші – праворуч).

Зона зберігання речей

Шаф багато не буває. Особливо в кімнаті дівчинки. Але якщо місця не дуже багато, ідеальним рішенням стане багатофункціональна меблі, наприклад, ліжко з вбудованим шафою або сходи-комод для двох’ярусної ліжка.

Фотогалерея

А ось ще кілька вдалих рішень для підліткової кімнати.

Загрузка...