Котлети з тріски – дуже просте у приготуванні блюдо, яке ідеально підходить для домашньої трапези. Щоб посмажити їх на сковороді, досить п’яти хвилин, так і в духовці таке ласощі запікається дуже швидко. При цьому від котлет з тріски не доведеться відмовлятися навіть під час самої суворої дієти, оскільки калорійність страви не перевищує 200 ккал/100 гр.
Для найпростішого варіанта котлет з тріски знадобиться мінімум інгредієнтів, серед яких саме рибне філе, трохи білого хліба і різноманітні приправи. Таким блюдом можна запросто годувати маленьких діток, оскільки воно виходить дуже легким і поживним. Хоча зазвичай хліб для котлет з тріски замочують у молоці, його можна запросто замінити звичайною кип’яченою водою, тим самим ще більше спростивши рецепт.
Звичайно ж, існують і більш цікаві і різноманітні варіації котлет з тріски. Щоб вони були більш соковитими і поживними, у фарш кладуть овочі, філе більше жирної риби, свиняче сало, печінка, твердий сир, манку, борошно і навіть сир. Такі страви важко назвати дієтичними, але їх смак підкорить навіть найбільш переконаних м’ясоїдів.
Важливою складовою рибних котлет, незалежно від вибраного рецепту, є правильна паніровка. Для неї використовують борошно, манку, панірувальні сухарі, хлібні крихти. Гарнір до котлет з тріски можна вибрати будь, вони ідеально поєднуються з картоплею, макаронними виробами, різноманітними кашами та ін.
Пісні рибні котлети з тріски
З тріски виходять дуже ніжні і соковиті котлети, якими можна порадувати себе навіть у піст. Хліб краще всього взяти вчорашній. Стане в нагоді тільки м’якоть, необхідно зрізати скоринки. При бажанні хліб для панірування можна замінити звичайними панірувальними сухарями з супермаркету або ж невеликою кількістю борошна.
Інгредієнти:
- 500 г філе тріски;
- 500 г білого хліба;
- 2 зубчики часнику;
- Зелень;
- Сіль, перець.
Спосіб приготування:
- Філе промити і подрібнити у фарш за допомогою блендера або м’ясорубки.
- 400 г хліба також подрібнити в блендері.
- Залишився хліб замочити в кип’яченій воді і залишити на кілька хвилин.
- Додати замочений хліб до рибного фаршу.
- Подрібнити зелень і часник, висипати в загальну тарілочку, перемішати.
- Посолити і поперчити фарш за смаком, сформувати котлетки.
- Хлібні крихти з блендера пересипати на плоску тарілку, обваляти котлети.
- Добре розігріти сковороду з рослинним маслом і смажити котлети по 3 хвилини з обох сторін.
- Налити в сковороду трохи води і залишити котлети на повільному вогні 5-7 хвилин під закритою кришкою.
Котлети з фаршу тріски з салом
Котлети з тріски багатьом можуть здатися сухуватими, якщо не додати в них трохи жиру. З цим завданням ідеально справляється свиняче сало. Воно надає страві необхідну соковитість і додатковий смак. Завдяки картоплі, котлети можна подавати як повноцінне блюдо, з легким гарніром з овочів.
Інгредієнти:
- 1 кг філе тріски;
- 300 г свинячого сала;
- ½ Батона;
- 150 мл молока;
- 2 картоплини;
- 2 яйця;
- 1 цибулина;
- 300 г панірувальних сухарів;
- Сіль, перець.
Спосіб приготування:
- Почистити овочі, філе промити, батон замочити в молоці.
- Пропустити тріску через м’ясорубку разом з овочами і салом.
- Батон добре віджати і змішати з отриманим фаршем.
- Вбити яйця, посолити і поперчити за смаком.
- Добре перемішати фарш і зліпити з нього котлети.
- Деко змастити олією, духовку розігріти до 180 градусів.
- Котлети обваляти в сухарях і викласти на деко.
- Запікати страву 25 хвилин, не змінюючи температуру.
Тепер ви знаєте, як готувати котлети з тріски. Приємного апетиту!
Котлети з тріски – це смачне низькокалорійне блюдо, яке часто готують під час посту або при дотриманні дієти. Філе цієї рибки дуже ніжне, містить безліч вітамінів і добре засвоюється організмом, так що запропонувати подібне ласощі можна навіть самим молодшим членам родини. Як приготувати котлети з тріски, щоб у них збереглося максимум користі і смаку, підкажуть досвідчені кулінари:
- Якщо хочеться більше поживних котлет, філе тріски можна поєднувати з будь-якою іншою жирною рибою в рівних пропорціях;
- Додаючи хліб у фарш, її потрібно добре віджати від зайвої вологи;
- Готовність котлет визначається появою золотистої скоринки. Час приготування може змінюватися за виду сковороди та інтенсивності нагріву;
- Найкраще додавати у фарш білий хліб, видаливши з нього скоринки і замочивши м’якоть у воді або молоці.