Кутовий стіл, будь він комп’ютерний або просто письмовий, приголомшливо виглядає в будь-якому інтер’єрі. На фото нижче наведено найбільш цікаві і стильні докази цього факту.

Переваги кутового столу перед звичайним

Стіл – вкрай важлива складова будь-якого робочого місця, і неважливо, де воно знаходиться – в житловій кімнаті або в офісному приміщенні.

Від того, наскільки зручний ваш робочий стіл, безпосередньо залежить продуктивність і ефективність роботи, але що ще більш важливо – настрій, самопочуття і ентузіазм.

Однак нерідко, як для дому, так і для офісного приміщення, дуже важко підібрати зручний стіл, оскільки простір вкрай обмежено. Вимушені розміри столу сильно позначаються на його зручність. Але що ж робити, якщо простір розгулятися не дозволяє, а комфортабельне робоче місце вкрай необхідно? Виберіть кутовий стіл!

Ось тільки самі основні його переваги:

 • По-перше, розширення меж стандартної робочої поверхні. Навіть якщо на вашому столі встановлено персональний комп’ютер (ПК) з цілим арсеналом всіляких гаджетів і додаткових пристроїв, завдяки додатковій ніші в кутку ви зможете максимально ергономічно їх розмістити. При цьому збережеться простір, на якому можна займатися іншими видами робіт, не пов’язаних з ПК (конспектування, моделювання, читання).
 • По-друге, збереження зору. Навіть якщо на перший погляд може здатися, що форма столу жодним чином не впливає на ваше зір – це хибна думка. Від того, за яким столом ви працюєте, безпосередньо залежить кут зору, відстань до робочої поверхні і навіть ступінь природного освітлення! За кутовим столом відстань між монітором і очима більше, а значить шкоди – менше. Крім того, кутовий стіл набагато простіше розмістити навіть біля самого маленького вікна, що збільшує рівень природного освітлення.
 • По-третє, за допомогою кутового столу візуально розширюється простір, адже стільниця кілька вже, ніж у стандартного столу. А так як для розміщення такого столу досить квадрата метр на метр, то простір не тільки візуально, але і реально економиться.
 • По-четверте, те, що відзначають безпосередньо самі користувачі кутових столів (особливо офісні працівники, у яких немає власних кабінетів) – така форма дозволяє максимально «відгородитися» і зануритися у власну роботу, адже в полі зору перебуває виключно робочий простір.

Який матеріал вибрати?

Сучасні матеріали для виготовлення меблів відрізняються різноманітністю текстур і властивостей. А інноваційні технології їх створення і обробки дозволяють зробити функціональним навіть самий примхливий матеріал. Тому, вибираючи з чого буде створено ваш майбутній письмовий стіл, доречно орієнтуватися на стиль оформлення кімнати. Рекомендовані поєднання можна подивитися в таблиці нижче.

Рекомендовані матеріали в різних стилях

Дерево

Класичний

Прованс

Кантрі

Англійська

Американський

Східний

Метал

Бароко

Готика

Прованс

Кантрі

Індустріальний

Лофт

Хай-тек

Скло

Хай-тек

Шеббі-шик

Арт-деко

Арт-нуво

Поп-арт

Пластик

Американський

Поп-арт

Індустріальний

Пластик (якісний!!!) буде доречний для виготовлення дитячих меблів в будь-якому стилі.

Розглянемо матеріали для виготовлення письмового або комп’ютерного столу докладніше.

Скляний стіл

Такий стіл, як правило, маленький, компактний. Він не обтяжений зайвими надставками і потужними тумбами. Скло – один з улюблених матеріалів дизайнерів для створення інтер’єру в стилі мінімалізм. Крім того, завдяки прозорості цього матеріалу, меблі стає майже непомітною, що істотно полегшує зовнішній вигляд кімнати.

До недоліків скляного столу можна віднести:

 • різкий звук при зіткненні з твердими предметами
 • маркість
 • холодна поверхня (може стати істотною проблемою при необхідності знаходитися за столом кілька годин, особливо в холодну пору року).

Стіл металевий

Складно знайти матеріал для виготовлення меблів, який був би міцніше і універсальніше металу. Серед переваг металевого письмового столу можна відзначити такі:

 • Тривалий термін експлуатації. Металеві меблі прослужить вам не один рік і навіть не одне десятиліття, адже середній термін використання меблів, яка виготовлена з металу, становить близько тридцяти років.
 • Міцність. Практично ніякі зовнішні впливи (будь то подряпини, удари або пролиті напої) не страшні металевого письмового столу.
 • Негорючість. Ця якість особливо важливо для письмового столу, адже в ньому і на ньому зазвичай зберігається ціла кіпа найважливіших документів. Завдяки тому, що метали не горять, документації ніщо не загрожує.
 • Стильний сучасний вигляд. Тут, як мовиться, без коментарів.

Однак, є й недоліки:

 • Холодна робоча поверхня
 • Важка конструкція, в результаті чого обмежена мобільність.
 • Небажане використання в дитячій кімнаті з точки зору безпеки.

Пластиковий стіл

На відміну від металевого, пластиковий письмовий стіл не тільки допустимо, але і бажано використовувати для дитячого робочого місця.

 • По-перше, пластик (якісний!) безпечний. Навіть якщо ваша дитина вдариться під час бурхливих пустощів і динамічних ігор– ймовірність травм максимально знижена.
 • По-друге, пластикова меблі може бути самого неймовірного кольору (білий, жовтий, малиновий!) і самої неймовірної форми. Тому вона з легкістю впишеться в самий фантазійний інтер’єр дитячої кімнати.
 • По-третє, пластиковий письмовий стіл легко відмивається, тому юні художники не зіпсують його зовнішній вигляд навіть під час мільйонного прикрашення.

Дерев’яний стіл

Дерево – традиційний матеріал для виготовлення меблів, проте своєї актуальності він не втратив і сьогодні. Якщо ви прихильник класичного стилю, дерев’яний письмовий стіл – ідеальний варіант. Але і в інші стилі інтер’єру стіл з дерева цілком органічно впишеться. Дерев’яна поверхня натуральна, а тому – приємна на дотик, тому за таким столом буде комфортно працювати в будь-який час доби і в будь-який сезон.

Письмовий стіл з ДСП/МДФ

Зовні не поступається дерев’яного столу, такий стіл є більш бюджетним варіантом. Завдяки сучасним забарвлень і текстур плит ДСП/МДФ, серед яких можна знайти рідкісні і навіть екзотичні породи деревини, ви зможете оформити свій інтер’єр стильно і недорого.

Кутовий письмовий стіл багатофункціональний предмет меблів

На відміну від шкільних парт, використання яких досить обмежена, сучасні письмові столи, завдяки доповненнями, можуть бути призначені для виконання декількох функцій.

Письмовий стіл з надбудовою

Надбудова – дуже зручна річ, особливо якщо необхідно мати безліч паперів або канцелярського приладдя під рукою. Крім того, надбудову можна використовувати в якості підставки для різного роду дрібниць. В надбудові не тільки з відкритими полицями, але і з шафками, можна зберігати навіть особисті речі. Зручно об’єднати такий стіл зі стелажем для книг.

Якщо стіл розташовується біля вікна, надбудова не повинна займати віконний проріз!

Письмовий стіл з тумбою

Тумба може бути як відкритою, так і закритою. У першому випадку таке доповнення стане ідеальним простором для розміщення процесора від персонального комп’ютера, а у другому – зручним місцем для зберігання дрібниць. Якщо зробити тумбу з ящиками, то все необхідне можна буде витягти зі столу за лічені секунди.

Письмовий стіл з полками

Якщо в досяжності столу необхідно зберігати книги, підручники або великі папки, то доречним буде варіант кутового столу з навісними полицями. В такому випадку поверхня залишиться не захаращеною, але все необхідне буде під рукою.

Письмовий стіл з підсвічуванням

Додаткове освітлення є рішенням для тих, хто не може поставити стіл біля вікна. Така конструкція дозволить зберегти зір і зробити роботу невимушеній навіть у самої дальньої стіни.

Вибір кутового столу в залежності від призначення

Для школяра

Письмові столи для школярів – найбільш затребувані. Вони повинні бути відповідного розміру, знаходиться біля джерела природного освітлення або бути оснащені рівноцінними світильниками. Крім того, бажано, щоб всі навчальні матеріали і канцелярське приладдя знаходилися під рукою.

Для двох дітей

Кутовий письмовий стіл для двох дітей дозволяє максимально комфортно розмістити робочі зони для двох малюків навіть в самому крихітному приміщенні. Навчальні матеріали при цьому краще зберігати окремо, а от приладдя для малювання та іншої творчості допустимо зберігати в одному шафі або ящику.

Для дорослого

Письмовий стіл для дорослого має відповідати двом головним пунктам: зростання працюючого і його потреби/захоплення. Дотримуючись цього правила, ви зможете створити максимально відповідну робочу зону.

Кутовий письмовий стіл під замовлення

Якщо з якихось причин вибрати потрібну модель кутового письмового столу в каталозі (наприклад, Ікеа) не виходить, ви можете вибрати виготовлення на замовлення. В такому випадку бажано врахувати:

 • Місце розміщення столу, його розміри
 • Середній зростання всіх, хто буде працювати за столом
 • Габарити і розташування оргтехніки
 • Габарити стільця або крісла біля столу
 • Потреби в наявності тих чи інших доповнень (полиці, шафи, ящики). Врахуйте, що чим їх більше, тим дорожче буде коштувати виготовлення.

Але самим головним ціноутворюючим чинником є те, з чого стіл буде виготовлятися.

Приблизні ціни на виготовлення письмового столу

ДСП/МДФ

від 2 000 руб.

Дерево

від 25 000 руб.

Метал

від 8 000 руб.

Скло

від 8 000 руб.

Загрузка...