Маленькі вітальні: вибираємо дизайн коридору

Ремонт і дизайн передпокою в коридорі, як і всієї квартири – справа приємна і творче. Сучасні реалії такі, що вибір варіантів оформлення будь-якої кімнати може бути необмежений – була б фантазія! На допомогу приходять численні сайти, каталоги, магазини, дизайнери і т. п. Це все на етапі натхнення і народження певної ідеї. Коли ж справа доходить до, власне, втілення, то на перший план можуть несподівано виїхати зовсім інші, більш прозаїчні проблеми. Як, наприклад, невеликий метраж кімнати. У цій статті будуть розглянуті всі наріжні моменти маленького приміщення на фото прикладах передпокоїв.

Дизайн маленької передпокою: нюанси і підводні камені

Як було зазначено вище, – мова піде саме про передпокоїв в маленький коридор. Мініатюрний розмір і є найпершим нюансом при розробці дизайну передпокою. Врахувати всі побажання і вміло вписати їх в ті габарити, які є – не завжди просто. Але завжди реально. Найголовніше в цій справі – спочатку твердо виходити з того, що маємо (точніше – з чим працюємо). Маленький розмір? – Відмінно! Відкидаємо мрії про велику шафу-гардеробі, купу приємних додаткових одиницях меблів і доповнення в інтер’єрі (як, наприклад, велика ваза біля входу або затишний диванчик).

Саме розмір приміщення повинен стати відправною точкою при будь-яких рішеннях. Якщо не забувати про кількість наявних квадратних метрів на всіх етапах (від планування до втілення), то результат буде.

Не сприймайте як МАЛЕНЬКЕ приміщення. Думайте про нього, як про ОСОБЛИВИЙ, нестандартному. Відповідно – і ідеї в голову попросяться саме особливі, відповідні конкретно для вашого передпокою.

Інші підводні камені (вузькість коридору, кути й повороти, низька стеля) – це все вже подробиці і деталі маленької передпокою. Кожен момент можна обіграти! І обіграти вигідно! Більше того – кожен нюанс можна перетворити на гідність. Темний коридор? Попрацюйте над ідеєю і з темного перетворіть його в затишний! Низька стеля? Підсвічування в допомогу! Але, про конкретних ідеях – нижче.

Кутові передпокої – перетворюємо проблему в дизайнерське рішення

Кутові передпокої з усіх малогабаритних – найбільш проблемні. На етапі планування може здаватися, що зробити в підсумку щось вартісне – справа безнадійна, умови не ті. Але не потрібно впадати у відчай. Нехай незручний кут передпокою буде не тільки складним моментом, але і помічником в обіграванні вашої ідеї. Кутові передпокої хороші тим, що всі рішення приміщення можна вирішити за раз. Не потрібно продумувати як розмістити все бажане вздовж коридору. Найчастіше – не треба мучитися з визначенням глибини шаф (адже сам кут дозволяє розмістити в ньому велику конструкцію).

Принципи дизайну кутовий передпокою

  • Єдність меблевої конструкції. Гарненько продумайте, як поєднати відділення для верхнього одягу, головних уборів, парасольок, рукавичок, ключницю і калошницу в єдине ціле. Роз’єднувати все це не має сенсу, так і кутова передпокій не дозволить зробити це з міркувань своєї особливості. Простіше кажучи: є кут – ось і скористайтеся ним! Іншими словами – нехай він працює.
  • Пом’якшення кутів. Якщо передпокій зовсім невелика, а використовувати хочеться кожен корисний сантиметр – сміливо плануйте в цьому напрямку. Меблевої конструкції цілком дозволено «розпластатися» на весь кут. Ось тільки пом’якшити кути меблевої конструкції, щоб все це виглядало доречним і добре вписаним в габарити стін. Про зручність теж не варто забувати: округлені кути меблів не будуть заважати на шляху до суміжні кімнати.

Дизайн передпокою в хрущовці

Чому цей пункт йде окремо? Та тому що розміри коридорів в хрущовках зовсім малогабаритні – деколи від двох квадратних метрів. Самим вірним рішенням у даному випадку може стати глобальна переробка: перетворення приміщення туалету в гардероб, а ванній – у суміщений санвузол. Але умови не завжди можуть це дозволити. Та й не кожна сім’я готова відмовитися від зручності роздільного санвузла.

У такому разі проблему нестачі квадратних метрів потрібно вирішувати принципом мінімалізму. Шафа для одягу/взуття повинен бути:

  • невеликим
  • максимум функціональним

Важливо! Відмовтеся від ідеї зберігати всю верхній одяг в передпокої. Нехай там будуть тільки актуальні речі, які можна змінювати в шафі відповідно погоді і сезону.

Не варто захаращувати коридор численної взуттям. Нехай шафа має зручне відділення внизу, вміщає в себе необхідну кількість взуття, потрібної в найближчий сезон. Якщо вчинити інакше, то передпокій завжди буде мати вигляд оселі стоноги, навіть якщо там будуть стояти всього 3-4 зайвих пари взуття. Маленькі коридори тим і проблемні, що всього пара зайвих предметів може зіпсувати весь зовнішній вигляд і надати приміщенню захаращений вигляд.

Меблі в маленькому коридорі – прості рішення для ефектного результату

Маленький коридор не проблема. Це – можливість проявити себе творчо. Необов’язково надумувати купу дизайнерських подробиць, які хотілося б привнести в приміщення. Нехай простота і лаконічність стануть відправними точками у прийнятті конкретних рішень.

В маленькому коридорі меблі не повинна виділятися. Ні розміром, ні тим більше кольорів. Це візуально буде «різати» приміщення. Краще піти зворотним шляхом і об’єднати стіни з меблями воєдино. Особливо виграшно це можна обіграти кольором. Уявляєте прихожу в білих тонах з невеликим білим шафкою? Плюс – правильна підсвічування і мінімум деталей? Адже красиво! Білий колір дан як приклад. Сучасні можливості вибору меблів (як готової, так і на замовлення) дозволять втілити будь-яке бажання, будь-який каприз.

Зверніть увагу! Головне пам’ятати – приміщення невелике і краще дотримуватися світлих кольорів. Не потрібно робити передпокій темною, це «вкраде» обсяг.

Модульні меблі – принцип конструктора для максимальної зручності

Ідея збірки передпокою з декількох шаф хороша. Зараз виробники меблів намагаються враховувати найрізноманітніші смаки споживачів і дають можливість самим приймати рішення у тому, як буде виглядати меблевий ансамбль. Заміривши точні габарити приміщення передпокою, можна фантазувати і планувати в магазині при виборі модулів в передпокій. Кілька шафок з однієї серії – і питання вирішене!

Плюс модульних меблів в тому, що можна максимально задовольнити власний смак, так і всі нагальні потреби. Ніхто не змусить придбати непотрібний шафка-модуль, ви самі вирішуєте, з яких елементів буде складена передпокій.

Такий варіант підходить тим, хто не бажає вдаватися до варіанту меблів на замовлення, але при цьому хоче оптимально продумати дизайн передпокою.

Шафа-купе в передпокої

Звичайно, це вдале рішення майже завжди. Адже що може бути краще єдиного закритого шафи, в якому «ховаються» всі предмети, необхідні в передпокої. Головний плюс шафи-купе – це його дверцята. Це особливо актуально в маленьких коридорах, де орні дверці можуть стати незручністю. При необхідності і бажанні можна розмістити у передпокою дзеркало з невеликою поличкою для дрібниць, а все інше помістити в шафу-купе. А можна обійтися і без цього, адже самі дверцят шафи можна зробити дзеркальними! Крім зручності, це допоможе візуально збільшити приміщення передпокою. Читайте детальніше про виборі шафи-купе відповідно до обраного стилю і вашим перевагам.

Шафа-купе – це необов’язково громіздка конструкція. Невеликий шафка зі зручними розсувними дверцятами може стати вдалим рішенням в маленьких приміщеннях. Крім зручності буде дотримана і естетика рішення – адже одяг, поміщена за дверцята, набагато краще, ніж відкрита вішалка.

Вибираємо шпалери в передпокій – тонкощі і кращі рішення

При виборі шпалер в передпокій важливо дотримуватися правило не перестаратися! Це стосується і кольору, текстури і поєднання з меблями. Все-таки мова йде про маленькому приміщенні, «переборщити» дуже легко. У той же час необхідно дотримати деякі важливі умови вибору. Отже, детальніше:

Принципи вибору шпалер для передпокою
Практичність
Якщо передпокій невелика, контакт зі стінами неминучий. Нехай нечастий, але… Немає нічого образливіше, ніж затерті верхнім одягом зовнішні кути при загальному хорошому стані стін. Тому: шпалери в невеликий коридор повинні бути обрані міцні і стійкі до механічних пошкоджень. А вже які вони будуть по суті (паперові, рідкі) – вирішувати вам.
Принцип золотої середини

У першу чергу це стосується кольору. Так, вище я згадувала навіть про прихожу в білих тонах…. Але цей варіант потрібно вибирати, будучи готовим до швидкої (частої) заміні шпалер. Адже коридор (передпокій) – це перше приміщення квартири, в яке ми попадаємо з вулиці. Відповідно – вуличний пил і сезонна бруд осідати будуть саме там. Якщо ви не готові до цього – не впадайте в крайнощі. Так, світлі тони кращий для невеликих коридорів, але крім білого ще так багато кольорів і відтінків! Не варто також захоплюватися надмірною практичністю і вибирати дуже темні шпалери. Освітлення, навіть саме активне, може не врятувати ситуацію, передпокій буде здаватися тісному і похмурою.

Співмірність
Вкрай невдало у маленькому передпокої будуть виглядати шпалери з великим малюнком. Відразу відмовтеся від такого вибору. Строкатий дрібний малюнок теж може зіграти погану роль і перетворити вітальню в «скриньку». Все просто: маленькому приміщення – маленькі деталі (яких має бути теж по мінімуму).

Принцип “від зворотного”

Тут все просто. Якщо стелі низькі – сміливо використовуйте шпалери з вертикальними смугами. Якщо високі, з горизонтальними. Головне – не переплутати! Немає нічого сумніше, ніж крихітний коридорчик, перетворений вертикальними смужками в колодязь або маленька передпокій з високими стелями, «располосованная» поперечно.

Резюмувати все вищесказане хочеться так: експериментуйте! Так, дотримуватися якихось загальних принципів і рад при дизайні необхідно. Але, разом з тим, варто відходити від канонів і типових нудних варіантів. Пробуйте і у вас все вийде!

Загрузка...