Підбірка фото-ідей для меблів у вітальні в сучасному стилі. Різноманітність інтер’єрів, достаток рішень для оформлення кімнати для прийому гостей.

Загальні тенденції сучасного стилю в дизайні віталень

Мультикультурність та глобалізація породили нові течії в оформленні інтер’єрів житлових (і не тільки) приміщень:

 • Хай-тек
 • Техно
 • Екостиль
 • Фюьжн
 • Лофт
 • Модерн

Кожен з цих стилів по-своєму унікальний, кожен з цих стилів по-своєму відображає ті чи інші прояви сучасно епохи. Однак, незважаючи на все розмаїття і суперечливість перерахованих вище стилів, існують основні тенденції, які характеризують і об’єднують їх під девізом «сучасність». А саме:

 • Геометричні форми. Велика частина сучасних стилів для оформлення інтер’єрів ґрунтуються на строгості ліній і чіткості геометричних форм. При цьому геометричні форми не завжди припускають симетрію.
 • Відмова від фурнітури. Нехай не повністю, однак гіганти меблевої індустрії на сучасному етапі намагаються звести використання зовнішньої фурнітури до мінімуму, замінюючи її більш технологічними механізмами (наприклад, відкриття висувних ящиків за допомогою одного дотику).
 • Функціональність і практичність. В якійсь мірі це можна помітити вже з попереднього пункту, проте, в даному випадку, мова про всілякі декорах на меблів: переважна більшість сучасних стилів меблів віддають перевагу її «корисності і зручності», ніж деталей та акцентами. Це не тільки практично, але й стильно.
 • Лаконічність. Сучасні меблі для вітальні не передбачає нічого зайвого і безглуздого. Її основна перевага – простота і вишуканість.
 • Оригінальність аксесуарів, яка компенсує відсутність декору на фасадах та інших поверхнях.
 • Цілісність інтер’єру. Це найголовніша риса сучасного стилю оформлення інтер’єру, яка полягає в плавності переходів одного елемента дизайну в інший, без акцентування уваги на кордонах, розрив між ними. Такий інтер’єр сприймається як одне ціле, яке повністю занурюєшся, ледь переступивши поріг.

Лаконічність мінімалізму

Здавалося б, що може бути простіше вітальні в стилі мінімалізм? Приберіть декор, приберіть все зайве – і ось він! Готовий! Однак не все так примітивно, як може здатися на перший погляд. Далеко не кожне приміщення без деталей буде виглядати також стильно, як мінімалістичні вітальня.

На які ж нюанси звернути увагу меблів для вітальні, щоб вона цілком і повністю відповідала стилю мінімалізм, а не була примітивним шматком деревини, прикріпленим до стіни?

1. Меблів в гарнітурі повинно бути рівно стільки, скільки за фактом є необхідним: жодних декоративних тумбочок, поличок або стільців у кімнаті не повинно бути. Дуже зручна в цьому відношенні корпусні меблі з модулів, що дозволяє самостійно підбирати складові гарнітура.

2. Меблі в стилі мінімалізм повинна бути базових нейтральних відтінків:

 • Білий
 • Чорний
 • Відтінки сірого
 • Відтінки коричневого

Ці кольори не повинні кидатися в очі, навпаки – покликані розсіювати увагу по кімнаті.

3. Чіткість ліній і форм. Навіть асиметричне розміщення меблів повинно бути максимально геометричним.

4. На меблів не повинно бути ніякого декору! Навіть від фурнітури бажано якщо не повністю, то максимально відмовитися.

5. Домінуючі матеріали – скло і метал замість дерева, особливо для горизонтальних поверхонь (наприклад, журнальний столик).

«М’яка» меблі в стилі мінімалізм повинна бути максимально жорсткою і лаконічною, без складочок, рюшів і іншого. Чим менше деталей, за які міг би зачепитися очей – тим краще.

В цілому варто відзначити практичність стилю мінімалізм з точки зору прибирання – чим менше «пилозбірників» в кімнаті, тим легше її прибирати. Однак врахуйте, в такій кімнаті будь-яка випадково кинута річ буде дуже сильно виділятися і різати око як чужорідне тіло.

Футуристичні мотиви

Хай-тек

Футуризм актуальне сьогодні у всьому: в одязі, в мистецтві, в кіно, в інтер’єрі. Цей стиль дозволяє розкрити весь багатий потенціал вашої фантазії, трішечки зазирнути за грань дійсності.

Основні риси меблів в стилі хай-тек:

 • Функціональність
 • Надійність
 • Технологічність

У рамках цього стилю можна експериментувати не тільки з квітами (хоча і рекомендується використовувати 1-2 кольору в якості базових), але і з текстурами. Наприклад, за допомогою комбінації таких матеріалів як:

 • Скло
 • Бетон
 • Метал
 • Штучна шкіра
 • Пластик

Якщо в класичному стилі принципово важлива натуральність матеріалів, стиль хай-тек її практично повністю виключає, орієнтуючись тільки на ультрасучасні досягнення науки.

Величезну роль при оформленні вітальні в стилі хай-тек грає додаткове освітлення: воно може розташовуватися не тільки на стелі або стінах, але і на предметах меблів: шафи, барній стійці, полицях.

Футуристичність стилю хай-тек може проявлятися в несподіваних формах меблів. Замість традиційних прямокутних полиць ви можете повісити полиці у вигляді ромбів або багатокутників.

Техно

Любите побутову техніку самих останніх моделей, як мовиться, з пилу з жару? Тоді вам напевно припаде до смаку стиль техно. Для його створення відмінно підійдуть меблі з хромованими фасадами, а також різні комбінації скла. Відмінно впишуться спеціальні шафи для вбудованої техніки – це винахід актуально не тільки для кухонь.

Скляні фасади з темного скла в ансамблі з плазмовим телевізором можуть виграшно і оригінально виглядати, як би нагадуючи рідкокристалічні екрани. Але хто знає, раптом і правда інноваційна шпигунська техніка, замаскована під шафу?..

В цілому ж, меблі для зберігання (тобто шафи, тумби, полиці) вельми далекі від традиційних, оскільки нагадуються швидше сейфи, камери або навіть контейнери. Вони можуть бути самих різних форм, але найбільш популярні – паралелепіпед або циліндр.

Замість стільців віддайте перевагу табуретках з круглими металевими ніжками з металу. Сидіння можуть бути зі скла, пластику або металу з перфорацією.

М’які меблі для створення інтер’єру вітальні в стилі техно повинна бути невисокою. Оббивні матеріали – синтетичні, мешкообразного крою.

Змішання мотивів

Лофт

З’явився на початку минулого століття в Нью-Йорку, стиль лофт актуальний і донині. Це не дивно, адже навіть в постіндустріальному суспільстві глобальної урбанізації завжди мають місце бути данину традиції і старовини.

Спочатку виник як необхідність поєднувати технічні та житлові кімнати в одному приміщенні, сьогодні це скоріше особливий шик.

Цей стиль дозволяє перетворити будь-яку будівельну недопрацювання у вигляді необробленої стіни або відкритих труб в яскравий акцент.

Для створення вітальні в стилі лофт відмінно підійдуть лінійки меблів в стилі ретро (наприклад, від Ікеа) і мінімалізм – головне, що вони повинні контрастувати з загальної оздобленням кімнати.

Бажана оббивна тканина для м’яких меблів – кожзам, джинс, жаккард.

Для створення стилю лофт використовується меблі темних тонів, але її бажано розбавити парою-трійкою яскравих світлих або предметів.

Замість тумби або диванчика можна використовувати стилізований під старовину скриня. Заодно у вас буде матися додаткове місце для зберігання речей.

 

Ф’южн

Не можете визначитися, що душі ближче – прованс або хайтек, класика або арт-деко? Тоді міксуйте! Так ви не тільки задовольніть усі свої бажання, але і створите модний інтер’єр в стилі ф’южн!

На відміну від авангарду, ф’южн покликаний знаходити гармонію і баланс між предметами декору. Вони не повинні «перекрикувати один одного, навпаки – максимально підкреслювати красу і унікальність один одного.

Вибираючи меблі з фото в каталозі, озброївшись ножицями, ви можете «приміряти» різні предмети меблів один до одного.

Меблі повинна бути об’єднана за групами, наприклад м’які меблі в одному стилі, модульна в іншому, навісна – у третьому. Але не перестарайтеся! Всього має бути в міру!

В стилі ф’южн немає обмежень стосовно палітри – це можуть бути найрізноманітніші кольори і відтінки. Однак пам’ятайте, що якщо ви не володієте талантом колориста, поєднувати більше трьох кольорів в одному інтер’єрі не бажано.

В інтернеті повно картинок, на яких винесені поєднуються між собою кольору. Вважається, що якщо картинка (фотографія) виглядає природно і органічно, то й усі кольори на ній між собою поєднуються.

Природні мотиви

Модерн

Створюючи вітальню в стилі модерн важливо пам’ятати, що не дивлячись на те, що «modern» дослівно перекладається як «сучасний», як напрям цей стиль виник і існував наприкінці дев’ятнадцятого і на початку двадцятого століття. З тих пір пройшло чимало часу і ціла епоха постмодерну.

Але, як відомо, все геніальне просто, а мода має властивість повертатися. Ось і зараз модерн знову набирає обертів і стає актуальним.

Основна ідея модерну полягає в єдності і гармонії з природою. Саме тому – модерн заперечує геометричність і чіткість, віддаючи перевагу плавності та асиметричності, адже природу не можна загнати в рамки і накреслити під лінійку!

Основний матеріал для виготовлення меблів у стилі модерн – дерево. Жодних фарбувань, лакових і неприродних кольорів – тільки натуральність! Основні кольори – корчиневый, кавовий, бежевий, теракотовий, які можна скомбінувати з білим. Ці ж кольори повинні переважати в текстилі і оббивних матеріалах.

Краса стилю модерну в тому, що багато цікаві елементи дизайну ви можете створити своїми руками з підручних матеріалів.

Вся меблі, яка знаходиться у вітальні в стилі модерн, обов’язково повинна бути на ніжках. При цьому ніжки повинні бути не рівними і нудними, а витіюватими, цікавими, з різьбою. І хоча хтось може порахувати це занадто дрібною і незначною деталлю, але саме завдяки їй ви зможете створити у своєму будинку неповторну атмосферу модерну.

Екостиль

Екостиль, назва якого походить від слова «екологічність» увібрав в себе витонченість і витонченість модерну, а також простоту і практичність стилю кантрі.

Його головна особливість полягає в тому, що, крім використання натуральних матеріалів для створення меблів, вони повинні піддаватися мінімальної хімічній обробці.

Модульні меблі для створення вітальні в екостилі практично не використовується. Зате дуже багато можна виготовити на замовлення. Наприклад, замість традиційних стільців, кушеток або табуреток, ви можете використовувати сплетені з лози кріселка.

Екостиль, в силу своєї природності, не обов’язково повинен бути нудним і одноманітним. Йому цілком можна надати етнічний колорит, наприклад, використовуючи різні, не характерні для вашої місцевості, породи дерев.

Для створення вітальні в японському екостилі вам знадобляться бамбук і рисовий папір, а в канадському – клени.

Основні риси сучасного екостилю – легкість, ненав’язливість.

Основна палітра – бежевий, зелений, сірий. Відтінки при цьому краще вибирати максимально світлі.

Приділіть особливу увагу тканин – текстиль повинен бути тільки з натуральних неопрацьованих волокон. Найчастіше це льон або бавовна.

Цікавою деталлю для декорування вітальні в екостилі може стати декорування за допомогою бичевок: вони можуть використовуватися для декорування торшерів, ніжок меблів або штор.

Сучасна розкіш – арт-деко

Розкіш – це завжди приголомшливо.

Звичайно, основний показник розкоші інтер’єру полягає в багатстві і дорожнеча використовуваних матеріалів. Розкішний інтер’єр передбачає використання не тільки традиційних матеріалів для виготовлення меблів, яких так як дерево, метал, камінь, але і куди більш рідкісних і цінних матеріалів:

 • Екзотичні породи дерев
 • Дорогоцінні метали і камені (наприклад, для інкрустації)
 • Слонова кістка
 • Шкіра рідкісних видів тварин (рептилій)
 • Шкури та хутра

Звичайно, всі ці матеріали так чи інакше раніше використовувалися для прикраси будинків знатних осіб. У чому ж тоді сучасність цього стилю?

Особливість стилю арт-деко є його обов’язкова тематична стилізація. Лейтмотивом може стати будь-який з аспектів життя «багатих і знаменитих»:

 • Дорогі автомобілі
 • Кінські скачки
 • Африканське сафарі
 • Подорож на круїзному лайнері

Тут будуть виграшно виглядати витончені й оригінальні форми, багата фурнітура, безліч деталей і акцентів.

Арт-деко вимагає простору! Тільки в просторому приміщенні ви зможете використовувати всю різноманітність матеріалів і текстур для створення інтер’єру!

Загрузка...