Меблі в офісі – не тільки необхідний компонент робочої життя, але й важлива складова ефективності та плідності праці. І перш ніж купувати її в магазині, в каталозі з фото або робити на замовлення, ознайомтеся з нашими рекомендаціями.

Так чи інакше, але, фактично, більшу частину свого неспання – ми проводимо на роботі. І критично важливо для кожного співробітника, будь він рядовий співробітник або керівник великого холдингу, зручність і комфорт на робочому місці. Саме від цього безпосередньо залежить ефективність, результативність, плідність праці, але, що ще більш важливо, – ентузіазм, прагнення і бажання займатися своєю роботою. Адже яке може прийти натхнення під час трудового процесу, якщо працівник весь час відчуває дискомфорт і відволікається на різного роду дрібниці (наприклад, погано відкривається ящик столу з документами)?

Специфіка та критерії вибору офісних меблів

Офісні меблі більше, ніж будь-які інші види меблів, піддається впливу та експлуатації. Це пов’язано і з тим, що за день у робочому приміщенні буває безліч людей, і з частими переїздами офісів з місця на місце і з цілим рядом найрізноманітніших факторів. Саме тому при покупці офісних меблів необхідно орієнтуватися на наступні критерії:

 • Міцність. Так як офісні меблі повинна витримувати постійні високі навантаження, вона повинна бути дуже міцною. Тому бажано, щоб матеріали, з яких вона виготовлена, були сертифіковані.
 • Надійна фурнітура. Часта експлуатація офісних меблів призводить до того, що фурнітура швидко ламається і перестає працювати. Від цього навіть фірмова меблі для офісу з червоного дерева в лічені терміни може прийти в непридатність і суттєво ускладнити робочий процес.
 • Ергономічність. Багато в чому цей критерій безпосередньо залежить від планування і розміщення офісних меблів. Але навіть якщо комп’ютерні столи будуть розташовані на значній відстані один від одного, працювати за ними буде неможливо, у разі, якщо вони, наприклад, за своїми розмірами більше підходять для школяра або мініатюрної дівчини, ніж для дорослого двометрового чоловіка. Ергономічність меблів дозволить співробітникам менше втомлюватися і, відповідно, більш продуктивно працювати.
 • Екологічність. Щоб не завдати шкоди здоров’ю співробітників вашої компанії, при виборі офісних меблів в каталозі з фото, переконайтеся, що всі матеріали, з яких вона виготовлена, сертифіковані і не мають шкідливих добавок, обробок і іншого. Щоб зайвий раз убезпечити себе, намагайтеся вибирати продукцію тільки перевірених виробників, наприклад Ікеа.
 • Простота. Робоче місце не повинно відволікати, воно повинно максимально швидко настроювати на робочий лад (за винятком тих випадків, коли у вас дуже творча професія), тому і меблі краще вибирати не мудру, а скромну і ненав’язливу.

Перед придбанням офісних меблів, обов’язково підрахуйте, скільки співробітникам необхідні робочі місця і додайте хоча б одне-два місця для розміщення можливих стажистів або практикантів. Після цього необхідно створити докладний план розміщення меблів і, якщо метражу офісу не вистачає, продумати альтернативні варіанти офісної панірування. Це можуть бути суміщені столи або кутові, двосторонні або крихітні одномісні.

Ці критерії є базовими і обов’язково повинні бути враховані при виборі меблів в офіс будь-якого призначення. Але є також ряд специфічних вимог для кожного окремого функціонального офісного приміщення.

Меблі для керівництва

У багатьох сучасних зарубіжних фільмах про офісну життя можна зустріти тенденцію «неотделения» керівника від своїх підлеглих. Це дуже демократична і, можливо, навіть ефективна стратегія управління компанією, але не властива більшій частині фірм і компаній на пострадянському просторі.

У нашій країні і в країнах близького зарубіжжя у керівника (хоч бізнес-структури, хоч державної школи), як правило, є свій кабінет. І цей кабінет нерідко стає «обличчям» всього офісу і багато в чому впливає на складне про фірмі чи установі перше враження (ще навіть до того, як відвідувачі познайомляться з його керівником).

Тому кабінет керівника повинен бути представницьким. Меблі в такому кабінеті не може бути дешевою і зламаною. Для виготовлення меблів для керівника повинні бути використані тільки якісні матеріали, наприклад:

 • Натуральне дерево замість ДСП чи МДФ
 • Скло замість прозорого пластику
 • Якісні метали замість бюджетних аналогів.

Сейфи в кабінеті керівника найкраще замаскувати під звичайні шафи або тумби, щоб вони менше привертали до себе уваги.

Меблі для персоналу

Організовуючи робоче місце для персоналу, важливо пам’ятати, що у кожного (кожного!) співробітника повинен бути хоча б шматочок особистого простору. Навіть якщо у співробітників один стіл на двох – між робочими місцями необхідна мінімальна перегородка, а ящиків і шаф має бути порівну.

Обов’язково врахуйте, що якщо немає окремої гардеробної, співробітники повинні будуть зберігати свою верхню одежу, щоб вона не псувала зовнішній вигляд офісу та не створювала відчуття неохайності.

Якщо персонал працює з клієнтами, то відстань між офісними столами повинно бути:

 • Достатнім, щоб по офісу могли вільно пересуватися відвідувачі.
 • Достатнім, щоб розмови і шум за сусіднім столом не заважали роботі з клієнтом.

Від зовнішнього вигляду вашого офісу багато в чому буде залежати бажання клієнтів повертатися в нього ще і ще.

Матеріали для виготовлення меблів можуть бути не дуже дорогими, але обов’язково повинні бути якісними.

Якщо у вашому офісі здебільшого небагаті відвідувачі, то занадто дорога і вигадлива меблі змусить їх відчувати себе незатишно.

Якщо потрібно меблі для персоналу, який не працює безпосередньо з клієнтами (наприклад, кімната охорони), то можна не морочитися з іміджевої складової зовнішнього вигляду меблів, а зосередитися на її функціональності і практичності.

Меблі для приймальні

Місце, в якому ваші відвідувачі будуть чекати прийому – дуже важливо. Фахівці рекомендують розташувати у адміністратора офісні стільці або офісні дивани. Також вам може знадобитися невеликий журнальний столик, щоб було на нього зручно щось поставити під час очікування або, при необхідності, записати на ньому яку-небудь інформацію. Доречним буде розміщення в адміністратора дзеркала, а також невеликого настінного телевізора.

Меблі для переговорної

Меблі для переговорної повинна бути зручною і комфортною. При цьому бажано уникати деталей і химерності – це може відволікати і розсіювати увагу.

При оформленні переговорної можна скористатися деякими психологічними трюками. Наприклад, якщо важливо створити атмосферу довіри – використовуйте меблі світлих відтінків, а якщо вам необхідно чинити тиск на своїх партнерів – темних. Низькі і м’які крісла, в які людина «провалюється» і приймає незручну для себе позу, змушують його відчувати себе менш впевнено. І навпаки – жорсткі високі стільці, з яких людина легко і невимушено може стати в будь-який момент – надають відвідувачам впевненості в собі.

Про вибір столів

Стіл керівника

Стіл керівника повинен бути досить широким і просторим, щоб при необхідності біля нього могло розміститися два-три відвідувача або співробітника.

Щоб стіл керівника не був захаращений, але все потрібне при цьому було під рукою, в ньому повинна бути достатня кількість ящиків.

Якщо переговори і наради проводяться прямо в кабінеті керівника, до столу повинен бути приставлений просторий переговорний стіл.

Стіл співробітника

Стіл працівника залежить від того, яку саме роботу працівник виконує. Якщо велику частину часу він проводить за комп’ютером, то краще віддати перевагу спеціальним комп’ютерним столом. Якщо співробітник працює з кресленнями – придбайте столи з широкими стільницями.

Стіл обов’язково повинен бути обладнаний ящиками або тумбочкою, щоб все необхідне було під рукою, але при цьому не виставлено на загальний огляд.

В офісі, де мало місця, можна обладнати так звану робочу станцію: об’єднані кілька робочих столів в одну систему. При цьому у кожного працівника залишається його особисто робоче місце, але в цілому простір витрачається дуже економно.

Переговорний стіл/стіл для нарад

Переговорний стіл або стіл для нарад повинен відповідати тій кількості осіб, яке за ним найчастіше буде знаходитися плюс три-чотири запасних місця. На випадок, якщо раптом збереться велика кількість людей, можна використовувати додаткові стільці.

Переговорний стіл не передбачає наявність ящиків тумб або для зберігання чого-небудь, такі столи максимально відкриті. Максимум – невелика поличка під стільницею, щоб відвідувачі або співробітники під час нарад могли покласти туди якісь дрібні речі.

Стіл овальної або круглої форми дозволяє більш гнучко варіювати кількість місць для сидіння за ним.

Щоб уникнути непорозумінь краще не використовувати прозорі скляні стільниці, інакше переговори можуть перетворитися на розглядання ніг один одного (що набагато складніше контролювати, ніж обличчя або руки).

Про вибір сидінь

Офісні стільці

Офісні стільці самий бюджетний, але найменш комфортний варіант для офісних працівників, так довго за ними буде незручно сидіти. Їх можна придбати для співробітників, які проводять за столом меншу частину робочого часу або ж для клієнтів (у тому випадку, якщо їх короткочасні візити).

Багате розмаїття асортименту офісних стільців дозволяє створювати незвичайні і цікаві офісні інтер’єри.

Офісні крісла для керівників і співробітників

Якщо робота переважно сидяча, то варто купувати офісні крісла. Щоб сидячи в офісному кріслі працювати було комфортно, бажано, щоб:

 • У крісла регулювалася висота (так як зростання у різних співробітників різний)
 • Були поручні (щоб руки було куди скласти під час відпочинку)
 • Була висока спинка (щоб була можливість змінити положення спини під час роботи)
 • Коліщатка і поворотний механізм (будуть дуже зручні, якщо співробітнику доводиться часто щось діставати навколо себе)

Офісні дивани

Офісні дивани використовуються для облаштування приймальних або кімнат відпочинку для співробітників. Щоб диван прослужив вам довго – вибирайте моделі з оббивкою з натуральної шкіри.

Про вибір систем зберігання

Картотеки

За великим рахунком картотеки – це тумби з висувними ящиками. Глибину ящиків необхідно вибирати в залежності від того, які документи в них зберігаються.

Стелажі

Альтернативою картотеці може стати стелаж. Це зручно, якщо, наприклад, вам необхідно діставати відразу кілька папок з документами або їх можна розподілити тільки за алфавітом, по роках або за яким-небудь одним принципом (як у випадку з картотекою).

Тумби

У маленьких офісах краще використовувати вбудовані (наприклад, стіл) тумби. У більш великих офісних приміщеннях туби можуть служити для зберігання чого-то громіздкого і не часто доставаемого.

На замовлення можна виготовити тумбу безпосередньо під потреби вашого офісу, наприклад – з неглибокими висувними ящиками-підставками для креслень.

Стиль оформлення офісу

Залежно від того, в якому стилі оформлено офісне приміщення, можна сформувати у клієнтів чи іншу думку про фірму.

Класика

Класичні стиль можна використовувати для створення іміджу надійної компанії, якій можна довіряти, яка дорожить своєю репутацією. Відмінно впишеться в інтер’єр банку або агентства з нерухомості.

Мінімалізм

Мінімум деталей в інтер’єрі офісу буде свідчити про вашу націленості на результат. Підійде для компаній, що займаються розвитком технологій або інвестиційним бізнесом.

Хай-тек

Хай-тек – стиль для прогресивних, молодих, перспективних фірм. Такий стиль оформлення приміщення підкреслить ваше прагнення йти в ногу з часом. Відмінно впишеться в інтер’єр офісу айті-технологій, побутової техніки і т. д.

Еклектика

Поєднувати непоєднуване – доля творчих натур. Цей стиль ідеально підійде для оформлення офісів модних ательє, редакцій журналів і рекламних агентств.

Модерн

Близькість до природи – лейтмотив стилю модерн. Оформивши офіс в цьому стилі, ви підкреслите свою відкритість і прагнення зберігати гармонію з оточуючим світом. Відмінно буде виглядати офіс у стилі модерн для фірми або медичного центру.

Іміджеві асоціації і стиль інтер’єру
класика

надійність

довіра

репутація

традиційність

мінімалізм

результативність

впевненість

прагматизм

хай-тек

сучасність

цілеспрямованість

перпспективность

розвиток

еклектика

креативність

неординарність

сміливість

модерн

сбалансировнность

помірність

надійність

Загрузка...