Ожиріння

Мало хто сприймає ожиріння як серйозне захворювання, і даремно. Адже саме ожиріння призводить до ряду серйозних патологічних змін і захворювань серцево-судинної, дихальної, травної систем. З’являється задишка, неприємні відчуття в області серця, підвищена стомлюваність і розлад кишечника. Іноді виникають застійні явища в легенях аж до розвитку пневмонії. При вищих ступенях ожиріння спостерігається атеросклероз кровоносних судин, патологічне збільшення печінки, варикозне розширення вен, тромбофлебіт. Дуже часто при чоловічому ожирінні послаблюється статева функція.

Причини ожиріння

Основною причиною ожиріння є переїдання. Хоча бувають випадки, коли ожиріння носить ендокринний характер або є наслідком патологічного порушення обміну речовин. Іноді вражаються центри головного мозку, які відповідають за сигнали про насичення організму або поява почуття голоду. Це призводить до помилкових відчуттів і людина переїдає. Але, як правило, причини ожиріння – це багатий приймання висококалорійної їжі, захоплення солодкими і борошняними стравами, малорухливий спосіб життя. Виділяють ще й психологічні причини переїдання: «заїдання» стресів або поганого настрою, як спосіб розваги і відходу від нудьги та інше.

Класифікація і типи ожиріння

Визначити наявність ожиріння можна, користуючись відомою формулою Брока. Для цього від росту в сантиметрах віднімають 100. Отримана різниця – це нормальний вага, збільшення якого понад 10% від фізіологічної норми свідчить про ожиріння. Наприклад, при зрості 180 сантиметрів вага 80 кілограм – це нормальний фізіологічний вагу. Все, що вище цього параметра буде повільно, але впевнено наближати людини до ожиріння. Вважається, що збільшення маси тіла:
від 10 до 29% свідчить про 1 ступеня ожиріння,
від 30 до 49% о 2 ступеня,
від 50 до 99% о 3 ступеня,
вище 100% – 4 ступінь ожиріння.

Профілактика і лікування ожиріння

Справитися з ожирінням 1 ступеня можна самостійно, відкоригувавши раціон прийняття їжі і збільшивши фізичні навантаження. Але із запущеною ступенем хвороби впоратися одному практично неможливо. Обмін речовин вже настільки порушений, що навіть при обмеженні в їжі організм буде залишати про запас. Звичайно, такий процес зазвичай нетривалий і, якщо дотримуватися дієти, то обмін речовин запускається на повну силу і людина поступово починає худнути. Але мало кому вистачає сили волі вести боротьбу з ожирінням до даного етапу. Як правило, відбувається зрив, що призводить не тільки до повернення своїх кровних кілограмів, але і до декількох зайвим.

Лікування ожиріння має проходити під контролем фахівців дієтологів та ендокринологів. Для початку вони визначать причину виникнення ожиріння за допомогою комп’ютерної діагностики. Потім лікар-дієтолог порекомендує певну дієту, можливо, призначить спеціальні ліки від ожиріння, що приглушують апетит, фізіотерапевтичні процедури. Так само призначається певна схема тренувань і навантажень, які виконуються під наглядом навчених тренерів. Є спеціальні групи підтримки, які дуже допомагають хворим на ожиріння боротися за своє життя і здоров’я.

Загрузка...