Переривання вагітності

Переривання вагітності – досить поширене явище, у світі щороку близько 40 мільйонів жінок звертаються до медичних установ, щоб зробити аборт. І, як це не страшно, переривання вагітності до цих пір є поширеним методом контрацепції.

Переривання вагітності може іноді привести і до летального результату, не кажучи вже про ускладнення. Ризик розвитку запальних захворювань значно підвищується після переривання вагітності. У разі виникнення небажаної вагітності, звертайтеся тільки до фахівців, самостійні заходи можуть привести до несприятливих наслідків і нести безпосередню загрозу Вашому життю.
Методи переривання вагітності.

Одним з методів переривання вагітності – є міні-аборт. Цим методом користуються на терміні між четвертим та шостим тижнями під місцевим наркозом. Це менш травматичний спосіб переривання вагітності, ніж прийнятий раніше хірургічний аборт. Операція грунтується на відсмоктуванні плодового яйця за допомогою спеціальної вакуумної трубки і практично не травмує шийку матки. Висока кваліфікація лікаря є однією з гарантій сприятливого результату. Однак цей метод може стати причиною розвитку ускладнень, підвищує ризик розвитку безпліддя.

Медикаментозний аборт. Такий спосіб переривання вагітності на сьогоднішній момент є найбільш переважним і безпечним, тому що не тягне за собою механічного пошкодження шийки матки або інших органів, але може зробити деякий вплив на організм за рахунок гормональних змін. Головна перевага такого аборту – відсутність необхідності вдаватися до хірургічного або іншого фізичного втручання, надалі дозволяє уникнути пошкоджень і занесення інфекції в матку.

Для проведення медикаментозних абортів застосовуються найсучасніші лікарські препарати: Мифегин, Міфепрістон і Пенкрофтон. Переривання вагітності відбувається під контролем досвідчених лікарів і полягає в попередньому дослідженні пацієнтки, що дозволяє виявити показання та протипоказання до проведення аборту. Ефективність процедури підвищується, якщо аборт проводиться на ранньому терміні. Після дослідження під спостереженням лікаря пацієнтка приймає пігулку, наслідком дії якої на організм стає помірна кровотеча, що супроводжується вигнанням заплідненої яйцеклітини.

Але існують і недоліки такого методу переривання вагітності. Іноді можуть спостерігатися болі, слабкість, нудота, блювання, пронос. Крім того, існує ризик, що вагітність не урветься і доведеться все одно скористатися методом традиційного аборту. Також якщо плодове яйце видалене не повністю, то доведеться вдатися до додаткового вискоблювання.

Загальні протипоказання для проведення медикаментозного аборту:

• Підвищена чутливість до активного компоненту медикаменту
• Наднирковозалозна недостатність
• Геморагічні порушення і лікування антикоагулянтами
• Запальні захворювання статевої системи
• Міома матки
• Наявність важких форм екстрагенітальної патології
• Паління (особливо якщо жінка старше 35 років)

Загрузка...