Пропонуємо вам цікавий огляд про підбір письмового столу для школяра, з безліччю фото дизайну і використання його в інтер’єрі дитячої кімнати!

Особливості вибору столу для школяра

Вибираючи письмовий стіл, батьки найчастіше спираються на два фактори – вартість і розмір, а адже ще є маса нюансів, на які також важливо звертати увагу. Наприклад, зручність і правильна посадка повинні стояти на чолі цього списку. Не останню роль відіграє функціональність столу, внутрішній об’єм, розміри стільниці, а також те, наскільки він органічно впишеться в інтер’єр дитячої кімнати. Загалом, вибір письмового столу для дому – вкрай делікатне процес, до якого кожен батько повинен підійти з максимальною відповідальністю.

Отже, на що варто звернути увагу при покупці (замовленні) столу для дитини.

Правильна посадка за столом

Від розміру, висоти і конструкції столу залежить правильна посадка дитини, а значить, його правильна постава, рівномірний розподіл навантаження на спину, хребет і шию, здоровий зір.

Яким повинен бути ідеальний стіл для дитини?

Параметр
Характеристика
Висота столу

Визначити правильну висоту можна 4 способами.

У сидячому положенні стільниця знаходиться в районі сонячного сплетіння дитини;

Лікоть опущеною прямої руки в сидячому положенні нижче стільниці на 5 див.

Якщо покласти руки на стільницю, плечі будуть перебувати на своїй природній висоті – не підняті, не опущені.

Зручне положення ніг під столом – 10-15 см від колін до стільниці.

Якщо всі чотири параметра зійдуться – перед Вами ідеальний стіл!

Довжина стільниці
Повинна бути не менше 1 м, щоб зручно розташувати на ній розсунуті під час письма лікті.
Ширина стільниці
Повинна дозволяти зі зручністю розташуватися за столом школяреві і покласти зошити, підручники, канцелярію – в метражі це 60-80 см, в залежності від віку. Якщо письмовий стіл використовується і як комп’ютерний, то ширина повинна дозволяти на безпечній відстані поставити монітор (30-40 см від очей), тобто стільниця повинна бути 80-100 див.
Освітлення
Надбудови у вигляді стелажів і поличок на столі не повинні перегороджувати природне освітлення кімнати, або стіл повинен стояти так, щоб світло потрапляло на письмову поверхню, незалежно від надбудов. Продумайте також варіант розміщення та місце для 2 світильників для занять у вечірній час. 80-100 див.

Багато воліють купувати стіл-трансформер, який дозволяє регулювати висоту столу, нахил і розмір стільниці, з надбудовами зі стелажів і полиць, що змінюють своє положення. В такому випадку, у міру дорослішання дитини, Вам не доведеться купувати новий стіл під новий ріст, він може прослужити всі шкільні роки.

Зручний ергономічний стілець

Мало купити хороший зручний стіл, росте і розвивається організму дитини потрібен ще й правильний стілець або крісло, підтримує природний вигин спини і відповідний особливостям будови хребта.

Не думайте, що велике м’яке крісло допоможе поставити дитині здорову поставу. Правильний стілець повинен мати анатомічну спинку, повністю підтримує вигин спини дитини, іншими словами, сівши на нього впритул, спинка стільця повинна ідеально злитися зі спиною дитини.

І ще кілька порад:

 • Висота стільця повинна дозволяти поставити стопи під прямим кутом на підлогу або підставку;
 • Стегно і гомілку повинні утворювати прямий кут при посадці;
 • Для правильного положення хребта, спинка повинна закінчуватися у середини лопаток;
 • Небажано використання підлокітників на дитячому кріслі, оскільки це призведе до нерівномірного навантаження на спину;
 • Природно крісло має бути стійким, на коліщатках чи ні – вибір за Вами, головне, щоб така конструкція була безпечна для пустощів.

Матеріал столу для дитини

Відразу хочеться сказати, не йдіть на поводу у низької ціни, відмовтеся від дешевого і токсичного ДСП для дитячих меблів. Цей матеріал небезпечний для дитини, з часом він починає виділяти отруту. Він недовговічний, і через пару років Вам знову доведеться купувати новий стіл, тому питання економії в цьому якийсь сумнівний.

Якщо бюджет не дозволяє купити стіл з натурального дерева, віддайте перевагу МДФ, який ні в чому не поступається масиву дерева, але значно дешевше коштує. Ще однією альтернативою може стати недорогий пластиковий стіл, але в цьому випадку обов’язково перевіряйте сертифікат якості на матеріали!

Функціональність столу

Не останню роль у виборі столу для дитини грає його функціональність, тобто наявність ящиків, полиць, стелажів, ніш для монітора, системного блоку і інших пристосувань для зберігання та оптимізації робочого простору. Продумайте, що з цього всього Вам дійсно б знадобилося. З відповідною комплектацією столу – з ящиками і полицями, Вам, можливо, не доведеться купувати додаткової меблів, а значить, Ви зможете заощадити місце в кімнаті, і гроші у своєму гаманці.

Види письмових столів для дитини

Письмовий стіл розрізняють за формою і конфігурації, від цього вибору залежить не тільки зручність дитини, але й оптимальне використання простору в кімнаті.

Класичний прямокутний стіл

Стандартний, за формою нагадує шкільну парту стіл. В цілому, якщо розміри столу не занадто громіздкі, він цілком може підійти для будь-якої кімнати.

 • Частіше обладнується шуфлядками і полицями знизу, не захаращуючи стільницю. Іноді можуть допускатися надбудови, але тільки якщо вони не закривають світло.
 • Дає можливість повноцінно поставити монітор і залишити місце для письма.
 • Ідеальний варіант для розміщення навчального місця для двох дітей.

Комп’ютерний стіл

Назва говорить сама за себе, тому комп’ютерний стіл більше підходить для роботи з девайсом, ніж для письма. Звичайно, деякі моделі оснащені додатковими “смакотою” – висувною панеллю для письма, поличками для зберігання підручників, в такому разі його можна використовувати в якості навчального місця. Якщо на ньому поміщається тільки комп’ютер, можливо, Вам доведеться додатково купувати письмовий стіл.

Кутовий стіл

Популярний варіант маленьких “хрущовських” кімнат і невеликих приміщень 12 кв. м. Дозволяє ефективно задіяти кути і ніші кімнати, заощадивши місце для іншої меблів. При всіх своїх зовні компактних розмірах, “куточок школяра” – досить місткий при хорошій комплектації. Дозволяє поставити монітор, системний блок, розмістити підручники, зошити і залишити місце для навчання і листи.

Стіл-трансформер

Трансформується, з регульованою висотою стіл, якщо він зроблений з масиву дерева або іншого довговічного матеріалу, прослужить не один рік, оскільки він чудово підлаштовується під зростаючий організм дитини і дозволяє регулювати положення і кут нахилу стільниці. А значить, Вам не доведеться міняти стіл кожні 4-5 років. Такі столи дуже популярні в Ікеа.

Ліжко-горище

Відмінний варіант заощадити місце в дитячій кімнаті – поставити щось з меблів на другий ярус. Зробити це можна за допомогою ліжка-горища, де ліжко на верху, а робоче місце знизу. Такий спосіб розміщення меблів відмінно підійде і для кімнати з двома школярами.

Висувний або відкидний стіл

Такий стіл можна без праці зробити самому, до речі, він теж є відмінним рішенням для маленької площі. Досить на правильному відстані приробити до стелажу або стінці відкидається дошку і знайти для неї опори у вигляді тумби або прикручивающихся ніжок. У разі непотрібності її можна скласти назад за допомогою спеціальних кріплень. Звичайно, такий варіант – не дуже правильний з точки зору організації робочої зони, т. к. на нього Ви не поставите повноцінний комп’ютер і підручники, але він цілком підійде як додаткове місце для писання, малювання або роботи з портативними пристроями – планшетом, ноутбуком.

Письмовий стіл для двох дітей-школярів

Для тих батьків, кому пощастило мати двох дітей, актуальним буде питання створення рівноцінних навчальних місць для двох дітей. Для необделенных квадратними метрами не складе проблем розділити кімнату на дві однакові частини і поставити окремі столи для кожної дитини. Однак найчастіше наша житлоплоща не дозволяє повноцінно обставити кімнату для двох дітей, щоб нікому не було образливо, тому на допомогу батькам в таких випадках приходять дизайнерські хитрощі.

 • 2 прямокутних столу уздовж лінії стіни або одна довга стільниця (довжина близько 2 метрів); Щоб не захаращувати невелике робоче місце, використовувати настінні полиці в якості сховища для речей. Посередині під стільницею поставте загальну тумбу, що розділяє стіл на дві умовні половини
 • Задійте підвіконня в якості столу, якщо він підходить по висоті;
 • Помістіть стіл на розі, одну половину для однієї дитини, другу – для іншого, тільки так, щоб не створювалося перешкод для світла і зручного положення під час занять обох дітей;
 • Широка стільниця дозволить посадити дітей один навпроти одного, але в такому випадку стіл краще поставити перпендикулярно вікна, а сама ширина повинна бути не менше 1,6 м.

Обов’язково врахуйте розташування природного освітлення. Ідеальним варіантом розташування столу для двох дітей є місце біля вікна, це забезпечить рівноцінне освітлення одному й іншому дитині. Робоче місце повинно бути добре освітлено і у вечірній час, тому обов’язково встановіть по парі яскравих світильників – для лівші – праворуч, для правші – зліва.

Відео уроки по створенню столу своїми руками

Загрузка...