Пропонуємо вам цікаві варіанти використання письмового столу в інтер’єрі. Тут ви знайдете безліч фото ідей оформлення робочого місця, дізнаєтеся з яких матеріалів найкраще купувати даний вид меблів, які вимоги слід пред’являти до нього, в тому числі при купівлі письмового столу для дитини, а також дізнаєтеся як просто можна зібрати стіл ручної роботи!

Все про види письмових столів

Без хорошого письмового столу не обійтися ні учневі, ні начальника, ні офісному працівнику. Він необхідний, насамперед, для зручної роботи або занять, гарної постави і підтримки порядку і налагодженості на робочому місці. Вибираючи стіл, Ви повинні ясно розуміти, де він буде стояти, яку суму Ви готові на нього витратити і для кого він купується. Розберемо все по порядку.

Вибираємо стіл в залежності від місця

Основний фактор при виборі письмового столу, куди він буде поставлений. Не можна розташувати громіздкий прямий стіл у маленькій хрущовці, і навпаки, немає сенсу купувати компактний кутовий модуль для великого кабінету начальника.

Розрізняють:

 • Прихований – ергономічний компактний стіл, замаскований під іншу меблі в інтер’єрі. Найчастіше це відкидна стільниця від стелажа, що приховує його внутрянку. У закритому вигляді конструкція виглядає як звичайний шафа, у відкритому вигляді – це зручний письмовий стіл з органайзером для книг, паперів, канцелярії. Якщо стільниця примикає безпосередньо не до стелажа, а до стіни, її можна завуалювати під картину. Прихований стіл – саме вдале та креативне рішення для маленької кімнати, до того в закритому вигляді несподівані гості не побачать бардаку на Вашому робочому місці.
 • Вбудований в підвіконня стіл – альтернатива столу в маленькій квартирі. Величезний плюс – багато світла. Нюанс – потрібно, щоб поверхня, яка виконує роль стільниці, підходила під Ваш зріст, щоб Вам не довелося над ним горбатитися.
 • Кутовий письмовий стіл – це ще один варіант меблів для невеликої кімнати. Вони не займають багато місця, але при цьому досить місткі. Дозволяють поставити персональний комп’ютер, клавіатуру і залишити достатньо місця для письма.
 • Прямокутний стіл – класика жанру, з масивною стільницею, великим місцем для письма, комп’ютера, офісних приладдя. На відміну від кутового рідко має надбудовані полички, стелажі, максимум, що може бути – висувні шуфлядки під столом. Цей солідний предмет меблів підходить для великих кабінетів, офісів, легко вписується в будь-який розкішний інтер’єр.

Вибираємо матеріал для письмового столу

Вибір матеріалу письмового столу – це, по суті, визначення статусу власника. Якщо мова йде про престижність, привилегированности господаря, наприклад, стіл вибирається для офісу начальника або кабінету іменитого професора, природно вибір впаде на дорогу рідкісну натуральну деревину, а не ДСП або МДФ, які за ціною і класу більше підійдуть для письмового столу школяра.

Від матеріалу залежить ціна і довговічність меблів, і деякі інші фактори.

 • ДСП – із-за низької ціни, це найпопулярніший меблевий матеріал, але він недовговічний, швидко зношується і з часом може почати виділяти формальдегіди, що не дуже добре для здоров’я людини. Тому ми рекомендуємо купувати столи з ДСП тільки якщо питання ціни для Вас вирішальний.
 • МДФ – та ж пресована деревина, за ціною трохи дорожче ДСП, але вже куди більш безпечна, не виділяє шкідливих компонентів і виглядає більш акуратно. Хороша бюджетна альтернатива натуральному дереву.
 • Натуральна деревина – довговічний, надійний і при хорошій обробці дуже привабливий матеріал для виготовлення письмового столу. Елітні породи дерева – масив дуба, червоного дерева, палісандра і багатьох інших відмінно підійде для виготовлення статусної престижної меблів і прослужить довгі роки. Звичайно, ціна у таких столів дуже висока.
 • Пластик – легкий, дешевий, але не довговічний матеріал. Обов’язково при покупці пластикових меблів перевіряйте сертифікати якості, інакше можна наткнутися на деякі різновиди, що викликають головні болі і навіть отруєння.
 • Скло – нестандартний, але дуже стильний і оригінальний матеріал для виготовлення стільниць. При правильному і акуратному зверненні крихке скло протримається досить довго.
 • Метал – вибір для вибагливих покупців, але якщо обстановка будинку або офісу дозволяє, можна замовити стіл з кованого заліза.

Вибір столу за віковим особливостям

Вибір письмового столу, його розміри, форма, конфігурація, матеріал багато в чому залежить від того, кому він купується – дорослому, дитині або двом дітям.

Вибираємо “дорослий” стіл

Вибір столу для дорослого – нескладне завдання, тому на ньому ми не будемо довго загострювати увагу. Головне, щоб він був місткий, функціональний і підходив під інтер’єр приміщення. Колір, матеріал, форма – справа смаку. Чим більше полиць, висувних ящиків і стелажів у нього буде, тим більш виявиться стіл. Широка стільниця дозволить зручно покласти руки для письма, розташувати всю необхідну канцелярію і на безпечне для зору відстань поставити монітор. Потрібна висота (стільниця знаходиться трохи вище сонячного сплетіння) допоможе зберегти поставу і правильно розподілити навантаження на спину, щоб від довгого сидіння у Вас не почала боліти спина і поперек.

Вибір столу для школяра

Набагато прискіпливіше йде питання з вибором столу для дитини, оскільки важливо врахувати ергономічні особливості меблів для зростаючого організму, що розвивається.

Параметр вибору
Характеристика
Висота столу
В ідеалі, висота столу повинна регулюватися, так Ви вирішите проблему з швидко підростаючим дитиною, і через 2-3 роки Вам не доведеться купувати новий стіл. Оптимальна висота столу – якщо в сидячому положенні лікоть опущеною прямої руки нижче стільниці на 5 див.
Ширина стільниці

Повинна залишати місце на підручники, зошити, канцелярію, органайзери та інші робочі деталі, при цьому під час заняття у дитини не повинні звисати зі столу лікті, тобто місце повинне бути досить, щоб і розташувати навчальні матеріали, і розташуватися самій дитині. В метражі це як мінімум 60 см. Якщо це суміщений варіант комп’ютерний письмовий стіл, то близько 70 см, щоб забезпечити нормальну дальність від монітора. Під стільницею має бути достатньо місця для ніг (10-15 см від столу до колін).

Освітлення
Важлива характеристика для здорового зору дитини. У конструкції столу не повинно бути полиць або стелажів перегороджують природне освітлення. Якщо Ви вибираєте кутовий стіл, подумайте, чи є для нього місце біля вікна. Продумайте також можливість установки і розташування світильників, щоб дати достатньо освітлення у вечірній та нічний час.

Обов’язково придбайте стілець під ріст дитини, який забезпечує правильну посадку за столом.

Дуже важливо підібрати якісний стіл, щоб матеріал не виділяв шкідливі речовини. Віддавайте перевагу натуральній деревині або МДФ, якщо бюджет обмежений. Не використовуйте для дитячих меблів ДСП!

Вибір столу для двох дітей

Для тих батьків, кому необхідно придбати дитячий стіл для двох можна використовувати наступні варіанти:

 • Одна довга стільниця, розділена на 2 робочі зони (довжина приблизно 2 м);
 • Одна широка стільниця, робочі місця перпендикулярно один одному (ширина 1,4-1,6 м)
 • Два ліжка горища з робочим місцем на першому ярусі.

Головне забезпечити дітей рівномірно падаючим світлом і достатнім відстань один між одним.

Додаткові параметри вибору письмового столу

Ще раз резюмуємо все вищесказане. Отже, хороший письмовий стіл повинен:

 • Враховувати особливості приміщення – не захаращувати маленьку територію, не загороджувати світло, мати зручний підхід, лаконічно вписуватися в інтер’єр;
 • Бути виготовлений з якісних, екологічно безпечних, довговічних, надійних матеріалів;
 • Враховувати зріст, вік і фізіологічні особливості людини, який буде проводити за ним тривалий час.

Пам’ятайте про ідеальні параметри письмового столу! Глибина – 60-80 см; Ширина – близько метра; Висота на рівні сонячного сплетіння; Положення ніг – 15-20 см від стільниці; Лікті повністю лежать на стільниці; Хороше освітлення.

Важливим фактором залишається вибір кольорів і стилів. На Ваш смак величезний вибір виробників від простого білого столу до масивного темного дубового. Ви можете зупинити свій вибір на столі, обладнаному під старовину, невагомому хай-теку зі скла і металу, простому і сучасному модерні або оригінальному столі з Ікеа. І, звичайно, при виборі форми, не забувайте про функціональність меблів.

Багатофункціональні письмові столи

Письмовий стіл обов’язково повинен відповідати вимогам функціональності і ергономічності, що означає, наскільки обрана меблі ефективно використовує простір. Для правильної організації робочої зони використовуються:

 • Висувна панель для клавіатури;
 • Вбудовані ніші під блоки живлення;
 • Стелажі, підставки для книг, паперів, канцелярського приладдя;
 • Надбудови для колонок;
 • Регульовані модулі, що дозволяють зібрати стіл з тому вигляді, в якому він оптимально компактно стане в кімнаті;
 • Вбудовані тумбочки і висувні ящики;
 • Ніші для монітора і багато іншого.

Чим більше обладнаний Ваш стіл, тим більш він буде, і тим зручніше стане Ваше робоче місце!

Сучасний письмовий стіл своїми руками

Якщо Ви хочете оригінальності і Ваша фантазія б’є ключем, Ви цілком можете зібрати письмовий стіл своїми руками. Приклади такої збірки ми пропонуємо в навчальних відео роликах нижче. Зберіть необхідні матеріали, намітьте ескіз і креслення майбутнього столу і приступайте. Бажаємо удачі!

Загрузка...