Плитка для кухні на фартух та для підлоги

Плитка для оформлення кухні – найбільш затребуваний сьогодні матеріал. Можна обмежитися тільки фартухом для робочої зони, а можна викласти повністю стіни, підлогу і навіть стелю! Фото, як виглядає плитка в інтер’єрі кухні (в тому числі і на підлозі), можна побачити нижче.

Що потрібно знати при покупці плитки для кухні?

Одна з переваг використання плитки на кухні – довгостроковість її використання. Плитка (з чого б вона не була зроблена) в рази міцніше багатьох інших матеріалів для декорування стін та підлоги. Однак це і може стати суттєвим недоліком, адже якщо плитка через пару років перестане подобатись, то змінити її буде набагато проблематичніше і дорожче, ніж, наприклад, переклеїти шпалери.

Отже, позначимо основні принципи покупки плитки для кухні:

1. Плитку необхідно вибирати тільки після того, як у вас буде створений проект майбутнього інтер’єру або хоча б завершене уявлення про те, який результат ви очікуєте побачити в кінці кінців. Якщо кухонний гарнітур вже є в наявності (і ви не плануєте його оновлювати), то плитка повинна обов’язково з ним сполучатися. Плитка може бути контрастною, може бути в тон меблів на кухні, може бути того ж кольору, але на кілька тонів темніше або світліше – все це залежить виключно від вашого смаку. Особливу увагу варто приділити поєднанню стільниці з плиткою.

Сучасні комп’ютерні технології дозволяють навіть новачку створювати двовимірні колажі або повноцінні тривимірні моделі ремонтованого простору. Бажано створювати колажі з реальних фотографій тих предметів, які ви плануєте розміщувати в своїй кухні. Це дозволить вам візуально, а не за допомогою уяви, оцінити наскільки все це буде поєднуватися і гармоніювати один з одним. Але обов’язково пам’ятайте, що точність передачі відтінків напряму залежить від налаштувань вашого монітора персонального комп’ютера.

2. Ніколи не купуйте плитку з точністю до шматочка! Ми категорично проти непотрібних витрат грошей на придбання і місця для зберігання кілограмів кахельної плитки, яка мертвим вантажем розташуватися де-небудь в коморі і буде тільки заважати. Проте, купувати плитку «метр на метр» – теж не варто. Ніхто не застрахований від форс-мажорів. Настінна плитка може розколотися під час монтажу або бути неправильно підрізано, може впасти щось важке вниз, з-за чого трісне підлогова плитка, а може бути доведеться мене проводку або систему опалення підлоги і кладку необхідно буде розбирати – варіантів безліч. І практично незначна ймовірність, що у вас вийде купити точно таку ж плитку, як була. Навіть якщо вона з каталогу – інша партія виготовлення може відрізнятися відтінком або розміром на кілька міліметрів, що дуже різко буде кидатися в очі. Тому необхідно купувати плитку з невеликим запасом. Фахівці рекомендують розраховувати цей запас як 10-15% від загальної кількості.

3. На сайтах багатьох інтернет-магазинів будівельних та оздоблювальних матеріалів можна зустріти таку додаткову послугу як «розрахунок необхідної кількості плитки для ремонту». Чому б не довіритися професіоналам? Однак, як говорить народна мудрість, довіряйте, але перевіряйте: не виключено, що кількість плитки може розраховуватися з великим запасом, які за підсумком вас зовсім не знадобитися. Більш того, вкрай рідко такі послуги супроводжуються спеціальними договорами і носять виключно рекомендаційний характер. Тому інтернет-магазин має повне право не прийняти зайві коробки з плиткою і які-небудь претензії з вашого боку.

4. Повернення плитки (навіть не інтернет-магазин, а звичайний) – справа тонка. Так як це оздоблювальний матеріал, який продається на метри, то навіть при збереженні цілісності упаковки магазин на законних підставах може відмовитися приймати назад. Виняток становить плитки і декоративні бордюри/фризи (які ви можете використовувати для прикраси фартуха), якщо вони продаються по одній штуці. Саме тому, якщо ви не впевнені в своїх розрахунках, варто заздалегідь обговорити з менеджером магазину можливість повернення плиток.

5. Всю плитку необхідно ретельно оглядати. Навіть те, що зовні упаковка може виглядати цілою і неушкодженою, не гарантує відсутність всередині бракованих, битих плиток або плиток зі сколами. Тому обов’язково перед тим, як забирати плитку, не соромтеся її повністю перевірити.

6. Ніколи не купуйте плитку першого ліпшого на очі розміру! Навіть якщо вам подобається малюнок, до вибору розміру плитки варто підійти особливо ретельно. Про те, що велика плитка буде погано виглядати в маленькій кухні, а дрібна мозаїка візуально звужує простір в інтернеті написано чимало. Але справа навіть не в цьому. З-за неправильно підібраного розміру (особливо, якщо плитка вибирається для фартуха) плитку доведеться різати, з-за чого і малюнок буде виглядати дуже «не дуже», і багато плитки буде просто викинуто в сміття, і сил нервами ви витратите на цей процес багато. Звичайно, можна підкоригувати розміщення плитки за допомогою ширини стиків, але краще прорахувати за допомогою рулетки, який розмір плитки для підлоги і стін ідеально підійде, без додаткових підрізань та іншого.

В магазинах будівельних та оздоблювальних матеріалів є спеціальні хрестики для укладання плитки, які допомагають зробити всі стики однаково рівними. Їх розмір може варіюватися від кількох міліметрів до сантиметра.

7. При виборі плитки враховуйте не тільки її зовнішній вигляд, але і функціональність. Якщо основне завдання плитки для ванної кімнати витримувати постійні перепади температур і величезної кількості вологи, то для кухонних плитки головні вороги – це жир і кіптява. Незважаючи на те, що рельєфна плитка дуже красива, бруд від процесу приготування їжі з неї буде змити складніше, ніж зі звичайною гладкою плитки. Крім того, плитка повинна бути захищена від впливу хімічних засобів, щоб під час прибирання не зіпсувався її зовнішній вигляд. Як правило, такі види плитки позначені маркуванням АА.

Літерна маркування кахельної плитки

АА

Стійка до сильних хімічних речовин

А

Стійка до хімічних речовин середньої та слабкої сили

В

Низька стійкість до хімічних речовин

З

Дуже низька стійкість до хімічних речовин

Про

Не стійка до впливу хімічних речовин

Також, як і плитка для ванної, плитка для кухні піддається впливу води. І щоб розводи від вапна у воді менше кидалися в очі, замість глянсової поверхні краще вибирати матові. Хоча б там, де регулярно потрапляють бризки.

Які види плитки бувають?

Керамічна

Ціна на керамічну плитку – найдемократичніша, а дизайн – найбільш різноманітний. Кахельна плитка з кераміки являє собою суміш піску, глини і мінералів, яка обпалюється і покривається глазур’ю. Вона буває:

 • З напиленням
 • Матова
 • Глянцева

Таку плитку можна комбінувати з більш дорогими видами кахлю. Приклади дивіться на наших фото.

Керамограніт

Керамогранітна плитка вважається самою міцною. Вона виготовляється із суміші схоже на порцеляні, але зовні нагадує камінь. Керамограніт ідеально використовувати для оформлення підлоги в кухні, адже навіть заповнений холодильник він не просто витримає, але і збереже свій зовнішній вигляд. Крім того, така плитка фактично не вбирає воду.

Кам’яна

Кам’яна кахельна плитка – виглядає дуже стильно. Але повністю оформляти нею кухню фахівці не рекомендують. Так як вона виготовляється з натурального каменю, кам’яна плитка має високу текстурностью, яка візуально звузить простір. Досить оформити з її допомогою одну стіну або деякі елементи, наприклад, фартух.

З каменя може бути виготовлена стільниця обробного або обіднього толу. Плитка для фартуха, підібрана за малюнком, кольором і текстурі як у стільниці, стане її логічним продовженням та оригінальним рішенням в інтер’єрі.

Скляна

Не важко здогадатися, що скляна плитка виготовлена зі скла. Вона може бути:

 • Глянцевою
 • Матової
 • Прозорою
 • Кольоровий

Завдяки відблисків, які розливаються по поверхні скляної плитки, ваша кухня завжди буде виблискувати і переливатися. Така плитка не вимагає особливої прибирання, але періодично варто її протирати спеціальними засобами по догляду за склом.

Форма і спосіб укладання

Укладання у вигляді паркету

Укладання у вигляді паркету являє собою викладання вузьких довгих плиток ялинкою або кіскою (перпендикулярно один до одного, кутом вгору). В інтер’єрі виглядає досить незвично і цікаво.

Так як естетичний ефект полягає в способі укладання, плитку краще вибирати нейтральну, однотонний (без малюнків). А ось комбінувати кілька квітів вам ніхто не забороняє: головне, щоб плитки були однієї серії.

Незручність укладання полягає в тому, що по краях кімнати плитки точно доведеться різати. Щоб спростити завдання і заощадити на матеріалах – підберіть квадратні плитки в тон і ріжте їх по діагоналі.

Діагональна кладка

При діагональному укладанні плитки розміщуються по діагоналі. Такий спосіб укладання підлогової плитки візуально розширить простір. А ось на стінах ефект може вийти зворотний. Безперечною перевагою є те, що за рахунок косих ліній нівелюється кривизна стін. Але без різання плит тут також не обійтися.

Мозаїчна кладка

Мозаїку можна викладати з дрібних плиток, а можна придбати готові великі плитки з мозаїчною текстурою. Такі плитки легко підганяються під необхідний розмір без погіршення зовнішнього вигляду. Мозаїку бажано комбінувати з плитками середнього або великого розміру.

Так як нині в моді все вінтажне, оригінальним і стильним рішенням може стати мозаїка з осколків або шматочків старого радянського кахлю.

Імітація цегляної кладки

Імітація цегляної кладки або укладання плитки «вразбежку» – досить популярний сьогодні варіант. Рівні паралельні лінії будуть або строго горизонтальними, або строго вертикальними. За рахунок цього можна домогтися різних візуальних ефектів. А якщо комбінувати кілька квітів – то ще і малюнків.

Укладання «шов в шов»

Ну і звичайно ж, стандартна укладання «шов в шов», яка передбачає чіткі і рівні ряди. Якщо з укладанням квадратної плитки варіантів не багато, то прямокутну можна орієнтувати вертикально (щоб візуально підняти стелі) або горизонтально (щоб візуально розширити кухню).

Зонуємо і комбінуємо

Оскільки кахельна плитка – задоволення не з дешевих, цілком допустимо її комбінувати в інтер’єрі кухні з іншими матеріалами для декорування стін. Це можуть бути шпалери, декоративні шпаклівки або просто пофарбовані стіни. Як правило кахлем декорується робоча зона (фартух), щоб її було легко очищати, а все інше простір – іншими матеріалами. Комбінування може бути:

 • Контрастним (протилежні кольори, текстури)
 • Ідентичним (тон в тон, текстура до текстурі)
 • Подібним (схожі кольори, текстури)

Для однотонних шпалер краще вибирати контрастну плитку або плитку з малюнком. Для шпалер з малюнком плитка повинна бути нейтральною.

Дизайн фартуха

Фартух кухні, розташований прямо над робочою зоною, припадає саме на середину стін. Тому він може бути яскравим і незвичайним. Можна виділити його іншим кольором або іншим способом укладання, зробити акценти за допомогою яскравих плиток або плиток нестандартної форми і текстури. А ще можна замовити спеціальні фотоплитки. Їх виробники не тільки пропонують широкий вибір на будь-який смак, але і «підженуть» під розміри вашої кухні. Однак викладати таку плитку доведеться дуже обережно, адже всі частини малюнка будуть тільки в одному примірнику.

Яку плитку краще вибрати для підлоги в кухні?

 • Міцну, так як на неї буде припадати велику вагу.
 • Хімічно стійку, так як підлога в кухні доведеться мити з миючими засобами частіше, ніж в інших приміщеннях.
 • Изноустойчивую, щоб вона не втратила свій зовнішній вигляд.
 • Неслизька, щоб бризки біля мийки не закінчувалися травмами.

Укладаємо плитку своїми руками

На стіни

 • Ретельно очистити стіни від всіх покриттів.
 • Нанести осьову розмітку залежно від способу укладання і розмірів плиток (це дозволить визначитися з тим, чи потрібно обрізати плитки і якщо так – розмістити їх знизу, щоб вгорі, де видно, були цілі).
 • Згідно інструкції приготувати склеювальний склад.
 • Нанести його тонким шаром, зробити борозни (зручно за допомогою зубчастого» шпателя).
 • Встановити плитку, придавити. Навколо розмістити хрестики для вирівнювання швів.
 • Після висихання видалити хрестики, затерти шви кольоровий затіркою для швів.

На підлогу

 • Ретельно очистити підлогу від всіх покриттів.
 • Зробити стяжку підлоги.
 • Нанести осьову розмітку залежно від способу укладання і розмірів.
 • Згідно інструкції приготувати склеювальний склад.
 • Нанести його тонким шаром, зробити борозни.
 • Встановити плитку, придавити. Навколо розмістити хрестики для вирівнювання швів.
 • Після висихання видалити хрестики, затерти шви кольоровий затіркою для швів.

Білі шви на підлозі виглядають красиво, але дуже швидко забруднюються і втрачають свій зовнішній вигляд.

Загрузка...