Ванна кімната – інтимний простір. Тому її дизайн повинен цілком і повністю втілювати в собі простоту, вишуканість, але саме головне – комфорт. Обробка ванної кімнати за допомогою плитки далеко не новий винахід, однак вона дозволяє втілити в життя найсміливіші і найсучасніші рішення без шкоди зручностей. Фото нижче – тому найкраще підтвердження.

Переваги вибору плитки для облицювання стін і підлоги у ванній

Ванна кімната потребує особливої ретельності під час ремонту. На відміну від інших кімнат у житловому приміщенні (в тому числі і кухні), інтер’єр ванної кімнати повинен бути не тільки красивим, цікавим, стильним, але і стійким до різного роду впливів:

 • Підвищена вологість
 • Високі температури
 • Абразивні та чистячі засоби

Все це важливо тому, що із-за специфічного мікроклімату ванної кімнати висока вірогідність розмноження бактерій і грибків, які дуже шкідливі для здоров’я людини (особливо маленьких дітей, який все норовлять спробувати на смак!). Щоб цього уникнути, з одного боку, необхідно звести цю ймовірність до мінімуму, а з іншого – зробити так, щоб під час прибирання дизайн не псувався і зберігав презентабельний вигляд.

Виходячи з цього, матеріали, які ви плануєте використовувати для створення інтер’єру у ванній, повинні мати:

 • Стійкістю до дії вологи і перепадів температур
 • Гігієнічністю і екологічною безпекою
 • Простота в прибиранні

Сучасні виробники оздоблювальних матеріалів надають широкий спектр всіляких матеріалів для декорування стін. Це можуть бути і вологостійкість склошпалери, і пластикові панелі, гіпсокартон, декоративна штукатурка. Однак найбільш затребуваним і популярним матеріалом для обробки стін ванної кімнати вже не одне десятиліття є плитка.

Її переваги:

1. Ціна. Великі обсяги виробництва дозволяють знайти ідеальне поєднання ціни та якості абсолютно для кожного. Навіть з обмеженим бюджетом ви зможете знайти те, що вам необхідно.

2. Плитка не викликає алергічних реакцій, не токсична. Завдяки обов’язковій процедурі випалу знищуються всі потенційні алергени і токсини, тому навіть при тривалому контакті ніяких непередбачених реакцій організму немає і бути не може. Це особливо важливо для молодих батьків, адже дитячий імунітет відрізняється особливою чутливістю.

3. Кахельна плитка – повністю екологічний чистий матеріал, тому під час її виробництва не забруднюється навколишнє середовище.

4. При виробництві плитки під впливом високих температур знищується вся шкідлива мікрофлора. Тому вірогідність розмноження грибків і бактерій у ванній кімнаті облицьованої плиткою нижче, ніж при використанні інших матеріалів.

Грибки і бактерії можуть з’явитися на стиках плиток, так як самі стіни будинків не обробляються. Щоб звести ризик розведення цвілі на стінах ванни до нуля, при укладанні плиток використовуйте спеціальні протигрибкові склади.

5. Плитки не страшні вода та волога. Тому вона не втратить свій зовнішній вигляд і, при правильній герметизації стиків, вбереже ваших сусідів від затоплення.

6. Поверхня плитки дуже легко очищається, їй не страшно вплив чистячих засобів. Завдяки спеціальним покриттям з плитки легко видаляється бруд і жир, крім того вона не накопичує пил (як, наприклад, ковролін або вінілові шпалери). З цієї ж причини часто рекомендується використовувати плитку для кухні.

7. При якісному виготовленні і правильному укладанні кахельна плитка протримається не одне десятиліття. Швидше вам доведеться її міняти з-за того, що дизайн ванної кімнати вам набрид, ніж з тієї причини, що обробка плиткою прийшла в непридатність.

8. Изноустойчивость кахельної плитки для підлоги (втім, як і для інших поверхонь) захищає її зовнішній вигляд від ушкоджень під час перестановки меблів, подряпин від каблуків і інших механічних дефектів.

9. Висока міцність керамічної плитки дозволяє їй витримувати високий тиск і вага (наприклад, чавунної ванни).

10. Використання плитки підвищує рівень пожежної безпеки. Це пов’язано тим, що вона не горюча і запобігає розповсюдженню вогню. Плитка для кухні на фартух використовується багато в чому саме з цих міркувань.

Якщо раптом у вашій квартирі пожежа розгориться і можливості вийти з неї не буде – ванна з облицюванням з кахельних стін стане самим безпечним місцем до приїзду пожежників. Кахель вбереже приміщення від поширення в ньому вогню, а холодний душ – вас, від перегріву і їдкого диму.

11. Сучасні кахельні плитки можуть бути справжнім витвором мистецтва. 3д плитка, утворює цілі панно і картини на всю стіну, стане справжньою прикрасою вашого будинку.

Визначаємося з матеріалом

Приблизна вартість плитки в залежності від матеріалу
Кераміка
від 158 руб./м2
Керамограніт
від 189 руб./м2
Камінь
від 165 крб./м2
Скло
від 350 руб./м2

Керамічна плитка

Керамічна плитка – найдешевший та найпоширеніший вид плитки для ванної. Ціни порівняно невисокі. Така плитка виготовляється з глини з додаванням піску і/або мінералів. Така плитка покривається глазур’ю, завдяки чому створюються різноманітні текстури, кольору і навіть орнаменти. Найчастіше виділяють наступні види керамічної плитки:

 • З напиленням
 • Глянцева
 • Матова

В каталогах багатьох магазинів (наприклад, Леруа Мерлен) представлено безліч фото не тільки самої плитки, але і її використання в інтер’єрах.

Не обов’язково для створення дизайну ванної кімнати використовувати тільки один вид плитки. Відмінно виглядають поєднання двох-трьох видів керамічної плитки.

Керамограніт

Плитка, подібна за складом з фарфором, але походящая на камінь, називається керамограніт. Відмінною рисою такої плитки є її практична нульова вбирання води. Завдяки цьому такій плитці практично не страшні ніякі морози (і в принципі – перепади температур), тому її дуже часто використовують для облицювання зовнішніх стін. Керамічний граніт має дуже схожий на натуральний камінь текстуру, але менш схильний до механічних пошкоджень і виникнення тріщин. Завдяки своїй міцності такий матеріал рекомендується використовувати для декорування підлоги.

Кам’яна плитка

Плитка з натурального каменю – приголомшливий екологічно чистий матеріал. Сьогодні, за рахунок сучасних технологій виробництва, її ціна суттєво нижча в порівнянні з попередніми роками. Завдяки її текстурі дизайнерам вдається створити неймовірно стильні рішення в інтер’єрі. Однак так як кам’яна плитка піддається меншою обробці, ніж кахельна або керамогранітна, ризик розмноження бактерій на ній трохи вище. Крім того, камінь лише частково витримує механічні пошкодження і може покритися мікротріщинами.

Скляна плитка

Скляна плитка в дизайні ванної кімнати – ідеальний варіант для створення футуристичного стилю приміщення. Вона може бути використана як для декорування стін, так і для оформлення підлоги. Скло може бути прозорим, напівпрозорим, кольоровим; матовим і глянсовим, гладким і текстурованим.

Завдяки використанню скляної плитки можна зробити стильні перегородки у ванній кімнаті або замаскувати додаткові світильники.

Не варто використовувати прозору скляну плитку для маскування труб, лічильників, вентилів тощо

Розмір плитки – має значення

Не дивлячись на безліч відтінків у палітрі затірки для швів між плитками, зробити їх абсолютно непомітними, на превеликий жаль, не вийде. Тому велике значення для візуального сприйняття вашої ванної буде мати розмір оздоблювальної плитки.

Стандартна плитка

Стандартна плитка – 20 на 30 сантиметрів. Найкраще вона вписується в середні і великі ванні кімнати, так як частота швів не буде відволікати або дратувати. В залежності від напрямку укладання плитки (вертикальна або горизонтальна) можна візуально розширити приміщення або підняти стелі.

Великі плитки

Плитка вважається великою, якщо її розміри перевищують значення 25 на 40 сантиметрів. Як правило, така плитка використовується для оформлення підлоги, набагато рідше – для декорування стін. У другому випадку краще використовувати таку плитку для створення інтер’єру просторих ванних кімнат або декорування окремих її елементів у поєднанні з більш дрібними плитками.

Розмір плитки краще підбирати таким чином, щоб її довелося якомога менше різати.

Мозаїка

Маленька плитка або мозаїка володіють одним величезним і безперечною перевагою – вони дозволяють скорегувати навіть самі нерівні стіни. Однак така плитка дуже підступна – вона може візуально крадуть простір і без того маленької ванної кімнати. Тому мозаїку краще комбінувати з плиткою середнього розміру.

Вибір плитки в залежності від типу будинку

Для хрущовки

Найчастіше в хрущовках суміщений санвузол (ванна кімната об’єднана з туалетом), тому простір досить обмежений і тісну – близько 3 кв. м. З-за цього в хрущовці краще віддати перевагу світлій плитці середнього розміру, без великих малюнків. Візуально збільшить висоту стель в такій ванні комбінування двох кольорів плитки – світлого у верхній частині стін і темного в нижній.

Для панельного будинку

В панельному будинку ванна і туалет можуть бути об’єднаними, але як правило – ні. Плитка для туалету може бути такий же, як ванній кімнаті, а може бути контрастних відтінків. Це справа смаку. А от розмір краще вибирати і там і там однаковий, щоб приміщення гармоніювали один з одним.

Для приватного будинку

Приватний будинок, побудований за індивідуальним планом, припускає, що ви самі визначаєте розміри майбутніх приміщень. Тому ванну кімнату тут можна зробити просторою і світлою. Це дозволить використовувати навіть велику плитку для декорування стін без шкоди візуального сприйняття простору. Для підлоги краще використовувати керамограніт, так як перепади температур можуть виникати не тільки всередині приміщення, але і зовні.

Нюанси оздоблення ванної кімнати з маленькою площею

1. Для декорування стін маленької ванни оптимальною вважається плитка середнього розміру. Вона не здається громіздкою і не рябить величезною кількістю стиків як у випадку використання маленької плитки. Можна використовувати мозаїку, але тільки як окремий елемент.

У ванній повинно бути тепло і комфортно, тому холодні відтінки зроблять ванну кімнату незатишною

2. Для маленької площі краще використати світлу плитку в теплих тонах. Темні кольори зроблять і без того невелику ванну крихітній. Для декорування вибирайте невеликі елементи з малюнками для створення акцентів. Громіздкі і великі зображення на кілька плиток будуть акцентувати увагу на собі.

3. Укладати плитку на стіни краще вертикально, щоб візуально підняти стелі. А ось на підлозі навпаки, варто використовувати діагональне укладання.

4. Рельєфна плитка буде захаращувати простір, тому в маленькій ванній доречніше буде виглядати гладкий глазурований кахель. На матовою плитці менше помітний вапняний наліт від води, однак, за рахунок відсутності відблисків, простір буде скрадываться.

Для приголомшливого ефекту візуального розширення простору в маленькій ванній використовуйте спеціальну дзеркальну плитку.

5. Від створення ніш за допомогою плитки в маленькій ванній краще відмовитися.

Вибираємо колір

Вибираючи колір плитки для ванної кімнати враховуйте якість освітлення. Чим менше світла, тим світліше повинен бути колір стін.

Білий

Білий колір – виглядає стильно. Однак білий кахель може викликати асоціації з лікарняними приміщенням, із-за чого кімната може здатися холодною і незатишною. Крім того, на білих поверхнях помітна будь-який бруд і щоб ванна кімната не втратила свій зовнішній вигляд, її доведеться дуже часто прибирати. З іншого боку, правильно підібрана меблі для ванної кімнати і кілька яскравих акцентів зроблять вашу ванну кімнату в білому кольорі зразком смаку і вишуканості.

Блакитний

Синій і блакитний – кольори води. Тому в оформленні ванних кімнат використовуються досить часто. При використанні цих квітів ванну кімнату можна зробити тематичної, для цього потрібно додати лише кілька морських мотивів: мушлі, рибки чи кораблики. Це враховують виробники і в кожній новій колекції можна знайти новинки на морську тематику. Якщо ванна кімната маленька – достатньо буде бордюрів з зображення раковин або вітрильників, щоб ваша ванна придбала чарівність узбережжя.

Зелений

Альтернативою синім відтінкам є зелений. Це колір спокою і розміреності, він не дратує, навіть скоріше навпаки – дарує душевну гармонію. А якщо хочеться трохи пустощів – повісьте у ванній кімнаті фіранку з жабами! І колір буде витриманий, і з’явиться веселий акцент.

Альтернативні варіанти

Для декорування плитки часто використовуються квіткові мотиви. В рамках фіолетовою палітри це можуть бути фіалки або лаванда. Вдало буде виглядати поєднання фіолетового кахлю з фісташкове дерево або персиковими акцентами.

Найтепліша ванна кімната у світі – жовтого кольору. Це колір сонця і літа. Навіть в холодну зиму в жовтій ванній кімнаті ви не замерзнете! Нарівні з жовтим тим же результатом може використовуватися помаранчевий.

Ванна в рожевому кольорі напевно сподобається юним дівчатам. А ось червону або чорну ванну кімнату по достоїнству оцінять впевнені в собі чоловіки.

Оздоблення ванної плиткою своїми руками

Ціни на послуги професіоналів з укладання плитки досить високі. Але при великому бажанні можна впоратися і власними силами. Ось що необхідно пам’ятати при обробці ванної плиткою своїми руками:

 • Поверхня перед укладанням плитки повинна бути повністю очищеної.
 • Підлогу ванної можна вирівняти, але краще зробити його під невеликим кутом до центру ванної кімнати – у разі протікання воду буде легше витерти звідти, ніж десь за ванною.
 • Клеючий розчин необхідно готувати строго по інструкції, що додається.
 • Щоб плитка не сповзла, клеючий розчин наноситься тонким шаром. За допомогою спеціального шпателя або спиці на ньому необхідно зробити борозни.
 • Щоб шви між плитками були однаковими за розміром, між плитками вставляються спеціальні пластмасові хрестики.
 • Починати викладати плитку краще з кута ванної кімнати, який знаходиться навпроти дверей – в такому випадку місця, де плитку довелося різати, не так сильно кидатися в очі.
 • Якщо заздалегідь нанести розмітку на стіни, можна прорахувати місця, де плитку доведеться обрізати і викласти шматочками нижній ряд, в той час як верхній – цілими плитками.

 

Загрузка...