Міжкімнатні двері можуть бути самими незвичайними! Але головний тренд сучасності – розсувні. Як зробити дизайн інтер’єру стильним, оригінальним, особливим за допомогою цього елемента – дивіться на наших фото.

Переваги і недоліки використання розсувних дверей

Система дверей, у яких полотно (тобто основна частина) відкривається уздовж стіни, називається розсувний.

Система розсовуються дверей була запозичена дизайнерами у японців. Це не дивно, адже в Японії, де неймовірно маленька територія та висока щільність населення, кожен квадратний метр – на вагу золота.

Незважаючи на оригінальність і незвичність, розсувні двері щільно увійшли в наше з вами ужиток. Тому є ряд вагомих причин, які і є ключовими перевагами використання розсувних дверей:

 • На відміну від орних дверей, які займають щонайменше один квадратний метр корисного простору, розсувні двері в додатковому просторі не потребують. Завдяки цьому навіть сама крихітна квартира стане максимально комфортною і місткою.
 • Кількість полотен в розсувний дверної системі може варіюватися від одного до кількох, що не тільки може стати незвичайним елементом дизайну інтер’єру, але і відмінним варіантом з точки зору функціональності, адже контролювати і регулювати ширину дверного отвору з такою системою дверей набагато легше, ніж у випадку з розпашними дверима.
 • Розсувні двері можуть служити не тільки дверима, але і багатофункціональною перегородкою між кімнатами або зонами. Розсувні міжкімнатні перегородки дуже актуальні для власників квартир-студій або однокімнатних квартир, де, з одного боку, не хочеться скорочувати і ділити площа кімнати, а з іншого, так чи інакше, виникає необхідність наявності особистого простору у кожного члена сім’ї. Хоча б на час.

Однак, як і в кожної медалі, у розсувних систем дверей є деякі недоліки:

 • У розсувних дверей економиться простір біля самого дверного отвору (вперед або назад), однак критично важливо наявність простору з боків від дверей, щоб стулки було куди відсувати. Цей простір називається «паркування». Без наявності місця «паркування» дверного полотна (наприклад, в кінці коридору), розсувну систему просто неможливо буде встановити. Навіть якщо місця паркування сховані в стіні, в несучих і суміжних з сусідами стінах такі конструкції встановлювати не рекомендується.
 • Розсувні двері рухаються на рейках і роликах, тому практично неможливо відкрити їх без супутніх звуків і шуму. Тому такі двері краще не встановлювати в спальнях володарів доброго сну і, особливо, в дитячих кімнатах.
 • Ціни на розсувні дверні системи на порядок вище, ніж на стандартні орні конструкції за рахунок вартості розсувного механізму (особливо, якщо він високої якості).

Види розсувних конструкцій дверних систем

Стандартна

Стандартні розсувні двері являють собою конструкцію, яка встановлюється в дверний прийом. Полотно дверей при цьому не розчиняється, а відсувається в сторону і фіксується біля однієї із стін.

Стандартні розсувні двері бувають двох основних типів:

 • Одностулкові (з одним рухомим полотном)
 • Двостулкові (із двома рухомими полотнами)

Перший варіант зручний для невеликих кімнат з крихітними дверними прорізами.

Якщо вам необхідно встановити двері між двома невеликими кімнатами або кімнатою і коридором, в яких важливий кожен квадратний метр, то одностулкові розсувні дверні системи стануть для вас ідеальним варіантом.

Другий варіант більше підійде для просторих просторів з широкими дверними прорізами. Завдяки такій конструкції, ви зможете самостійно регулювати розміри вашого дверного отвору (що дуже важливо не тільки з точки зору функціональності, але і візуального сприйняття кімнати в цілому).

Радіусна

Радіусна конструкція розсувних дверних систем припускає, що полотно дверей відсувається не по прямій, а по колу. Цей варіант відмінно впишеться в нестандартне планування приміщення, в якому присутній круглі чи вигнуті стіни.

Радіусні конструкції добре використовувати як стильні розсувні перегородки для зонування простору в кімнаті. Особливо це доречно буде виглядати при створенні інтер’єру в стилі хай-тек, мінімалізм, фьюжн.

Гармошка

Гармошки (або як їх ще називають – складні міжкімнатні двері) являють собою конструкцію з декількох порівняно вузьких полотен, які не відсуваються, а складаються (дивіться фото нижче). Принадність такої конструкції полягає в тому, що ширина дверного прорізу при її використанні варіюється від вузенької щілинки (наприклад, щоб у неї міг прошмигнути кіт) до повноцінного просторого проходу.

Купе

Розсувні двері-купе відрізняються від стандартних тим, що конструкція займає не тільки дверний проріз, а замінює повністю стіну. З одного боку, залежно від використовуваних матеріалів, це дозволяє розділити кімнату на дві самостійні функціональні зони без сильного візуального крадіжки простору, а з іншого – створити два або більше затишних особистих простору для кожного члена сім’ї в квартирі-студії або однокімнатному помешканні.

Відділення кухні в квартирі-студії за допомогою розсувних дверей-купе запобігатиме поширенню запахів і пара від варильної зони по всьому приміщенню.

Матеріали для розсувних дверей

Найбільш популярними матеріалами для виготовлення розсувних дверних систем сьогодні є:

 • Дерево
 • ДВП або МДФ
 • Скло

Дерево

Традиційним матеріалом для виготовлення не тільки дверей, але і меблів в цілому, є дерево. При цьому з дерева може бути виготовлена як повністю полотно (полотна) розсувний дверної системи, так і каркас для комбінування з іншими матеріалами:

 • Скло
 • Пластик
 • Папір
 • Тканина
 • Дзеркало

Легка податливість обробці деревини дозволяє використовувати її для оформлення інтер’єру практично в будь-якому стилі. Хочете чарівну кімнату кантрі? Використовуйте необструганные дерев’яні дошки! Вам подобається інтер’єр в класичному стилі? Виберіть дерев’яне дверне полотно строгих форм. Прагнете до створення інтер’єру в стилі шеббі-шик або арт деко? Віддайте перевагу різьбленому дереву з кованими елементами або інкрустацією. Є прихильником сходу? Використовуйте полотна з дерев’яним каркасом і вставками з рисового паперу.

ДВП/МДФ

Оскільки дерево – матеріал не з дешевих, його цілком можуть замінити такі матеріали як ДВП або МДФ. За зовнішнім виглядом їх практично неможливо відрізнити від натурального дерева, а ось вартість на порядок нижче, ніж у аналогічних виробів з натурального дерева.

Скло

Скляні розсувні двері – відмінний варіант для створення інтер’єру в стилі мінімалізм, мінімалізм або хай-тек. Завдяки властивості скла пропускати світло, скляні міжкімнатні розсувні двері не створюють відчуття тотальної замкнутості простору. Більш того, вибираючи ступінь забарвленості і замутненности скла для дверного полотна, ви можете підібрати ступінь прозорості (і як наслідок – інтегрованості з сусіднім приміщенням) міжкімнатних дверей.

Розсувні міжкімнатні перегородки

Універсальність розсувних дверних систем дозволяє їх використовувати не тільки в якості дверей в дверних отворах, але і як елемент зонування простору. Найбільш поширений варіант застосування зонування в інтер’єрі – зонування апартаментів типу студія і однокімнатних квартир. В даному випадку це швидше очевидна необхідність, ніж дизайнерське рішення. Однак розсувні перегородки можуть використовуватися і в інших випадках:

 • Якщо в одній дитячій кімнаті проживають різностатеві діти або лети різного віку, то за допомогою розсувної перегородки можна зробити з однієї великої дитячої спальні дві менші.
 • Якщо ви хочете організувати в своїй квартирі або будинку гардеробну, а спеціального приміщення для цього не передбачено, то за допомогою розсувної перегородки ви зможете відокремити частину спальні для цих цілей.
 • Велика кухня може виступати не тільки функціональної робочою зоною для приготування страв, але й повноцінної їдальні. Використання розсувних перегородок дозволить запобігти поширенню запахів з кухні від варильної зони, а також приховає від сторонніх очей «витрати виробництва» у вигляді брудного посуду, сміття та іншого.
 • Доречно буде використання розсувних перегородок не тільки в житлових приміщеннях, але і в офісах, щоб розділити робочий простір різних співробітників або ж кабінет керівника і, наприклад, зал для нарад.

Створення і установка розсувних дверних систем своїми руками

Завдяки широкому асортименту продукції від виробників будівельних (і не тільки) матеріалів, практично всі стадії ремонту та майбутні елементи інтер’єру можна створити і встановити власноруч. А допоможе у цьому інтернет-магазин Леруа Мерлен, в якому можна ознайомитися не тільки з наявним асортиментом матеріалів, але і з їх основними характеристиками.

Перш за все, визначитеся з тим, який тип інсталяції ви будете використовувати. Їх існує два виду:

Накладної. В даному випадку напрямні ролики встановлюються на стіну, зовні від дверного отвору. Цей варіант більш простий в установці, однак пам’ятайте, що полотна дверей в такому випадку завжди будуть перебувати на увазі.

Вбудований. В даному випадку розсувний механізм монтується всередині дверного отвору, а полотно засувається в ніші в стінах. Такий варіант більш компактний, однак, новачкові з ним впоратися, швидше за все, не вдасться.

Визначившись з типом установки, можна замислитися над виглядом розсувний конструкції дверної системою і матеріалом, з якого вона буде виготовлена. Як вже згадувалося вище, до основних типів конструкцій розсувних дверей відносяться стандартні, радісно, каскадні (гармошка) і купе.

Після того, як зовнішній вигляд майбутньої двері буде продуманий і обраний, необхідно виміряти висоту і ширину встановлюваної конструкції і зробити розмітку для накладеного механізму.

Складові висоти розмітки для направляючих
Висота дверного полотна
(готового або викроєні відповідно з висотою дверного прорізу)
1-2 см
(щоб двері не чіплялася за пів)
Висота ролликового механізму в зібраному вигляді

Розмітка повинна наноситись тільки за допомогою водяного рівня, інакше ваші двері можуть бути перекошені!

Далі слід безпосередня установка направляючого механізму. Спосіб кріплення залежить від її конструкції, тому бажано уточнити у консультанта всі нюанси установки.

Деякі конструкції передбачають встановлення напрямної не тільки зверху, але й знизу. У такому разі дверне полотно буде займати простір від підлоги до стелі і істотно підвищиться здатність двері ізолювати сторонні шуми і звуки.

Після того, як напрямні надійно закріплені, до них встановлюються ролики. Для кожного полотна, в залежності від його ширини, буде потрібно від одного до трьох роликів. Краї направляючих блокуються за допомогою скоби (щоб ролики не вилітали).

Наступний етап – прикручування до роликів дверних полотен і установка дверної фурнітури. Всі! Двері готова до експлуатації.

Загрузка...