Для обробки стін зали найчастіше використовуються шпалери, найбільш доступний та простий у застосуванні матеріал. Але незалежно від смаку і переваг слід дотримуватися кількох правил вибору шпалер, щоб кінцевий результат порадував і не розчарував вас. З нашою допомогою ви зможете зорієнтуватися у величезному асортименті шпалер, підібрати собі найбільш підходящі за всіма параметрами, уникнути помилок, які найчастіше повторюються при їх укладанні.

Види шпалер для залу

 • паперові. Найбільш популярні в минулому столітті. Втім, тоді вони були єдиними. Зараз користуються попитом тільки завдяки своїй дешевизні і величезному вибору. Можна клеїти в кімнатах з невисокою вологістю.
 • вінілові. Завдяки своїм якостям найчастіше використовуються в коридорі та на кухні. У дизайні залу застосовуються рідко із-за маленького асортименту і поганий повітропроникності. Різновид – шелкографические шпалери, у верхній вініловий шар яких додана шовкова нитка.
 • флізелінові. Найбільш популярні сучасні шпалери. Використовуються як самостійні шпалери і як основа під фарбування. Ідеальне поєднання ціна-якість. Читайте більше про шпалери під фарбування!
 • акрилові. Альтернатива за ціною паперовим. І в той же час міцніше і влагоустойчивей.
 • текстильні. Двошарові шпалери. Поверх паперовій або флізеліновій основи накладається натуральна тканина: льон, бавовна, шовк. Сьогодні існує два види текстильних шпалер – стек гілок і з цілісного полотна. Є кілька різновидів текстильних шпалер: джутові; шовкові; лляні; велюрові; фетрові.
 • фотошпалери. Ідеальний варіант зробити будь-яке приміщення індивідуальним і неповторним. Крім естетичного задоволення вирішують багато дизайнерських проблем у візуального редагування недоліків простору.
 • металізовані. З’явилися як захист від електромагнітного випромінювання. Надійно екранують випромінювання від теле-, радіоприладів, стільникових телефонів за стіною, нейтралізують випромінювання ліній електропередач. Складаються з двох шарів – нижній паперовий і верхній з алюмінієвої фольги.
 • рідкі. Шпалери майбутнього. Спочатку мають порошкоподібний або рідкий вид. Розлучаються водоемульсійною фарбою наносяться на стіни фарбопультом або валиком. Створені на основі бавовни, целюлози, текстилю.

Нижче наведена таблиця переваг і недоліків кожного з видів шпалер

Види шпалер
Переваги
Недоліки
Паперові
Дешеві, легкі в укладанні, великий вибір, приховують невеликі недоліки в стіні
Швидко стираються, не миються, вигоряють на сонці.
Вінілові
Міцні, рельєфні, вологостійкі, мають дуже цікаві декоративні якості
Дорогі, важкі в поклейці, повітронепроникні, мають специфічний запах, який відчувається кілька днів після поклейки.
Флізелінові
Прийнятна ціна, екологічно чисті, «дихають», легко миються, можна фарбувати, приховують тріщини в стіні
Невеликий асортимент, прозорі, середня звуко та теплоізоляція
Акрилові
Екологічно чисті, «дихають», практичні, можна мити
Невеликий асортимент, бояться вологи
Текстильні
Натуральні, хороша звуко та теплоізоляція, антисептики, дуже красиві, відсутність стиків
Дуже дорогі, вимагають професійної поклейки, пилозбірники, сильно вбирають запахи, тільки суха чистка
Фотошпалери
Великий асортимент зображень, оригінальні, універсальні. Прийнятна ціна
Вимагають професійної поклейки, не приховують недоліки стіни
Металізовані
Високий рівень звуко та теплоізоляції,захист від електромагнітного випромінювання теле – та радіоприладів, легкі в догляді, стійкі до впливу води, миючих засобів
Дуже дорогі, не «дихають», погано переносять механічні пошкодження
Рідкі
Екологічно чисті, висока шумоізоляція, не вигорають; відсутність швів і стиків
Дорогі, невеликий вибір, не можна мити

Вибір шпалер з урахуванням дизайну меблів

Якщо меблі світла

Вибір шпалер у цій ситуації залежить від вашої фантазії. Можна пограти з кольором і фактурою. Зробити акцент на контрасти. Дуже ефектно і оригінально виглядають шпалери з великим малюнком

На фото вище приклад залу зі світлими меблями.

Якщо меблі темна

Шпалери повинні бути більш світлими і не «кричущими». Небажаний вибір шпалер з великим малюнком. Можна додати акцентний елемент, за кольором співзвучний з кольором меблів.

На фото вище приклад залу з темними меблями.

Якщо колір меблів дуже насичений і яскравий

Шпалери повинні трохи приглушити його. Якщо ж ви прихильник яскравих контрастів – використовуйте шпалери доповнює кольору до кольору меблів. Тоді вони будуть підсилювати один одного.

Якщо меблі двоколірна

Часто виробники меблів використовують у своїх проектах два кольори. До такої меблів підійде нейтральний колір шпалер, більш світлий або ж підібраний по кольорі фасадів. Контрастний колір корпусу меблів буде створювати цікавий ефект, виявляючи тільки контури в сливающемся кольорі фасадів і стін.

Якщо меблі має більше двох кольорів

В цьому випадку самий оптимальний варіант нейтральний сірий колір шпалер, так як акцент в кімнаті передбачається бути на самій меблів. Бажано, щоб малюнок був дрібним непомітним або ж зовсім відсутній.

Вибір шпалер з урахуванням стилів інтер’єру

Класика

Не завжди площа залу дозволяє створити там класичний інтер’єр в його хрестоматійному розумінні. І в цьому випадку на допомогу приходять шпалери, які стануть акцентними в декорі і не змусять сумніватися, що ми в класиці. Адже вони відрізняються яскравою кольоровою гамою і незвичайними візерунками: вензелі, дамаск, королівські лілії рослинний орнамент.

Модерн

Теплі, пастельних відтінків кольору шпалер в стилі модерн заворожують пластичністю і витонченістю ліній своїх орнаментів. Найбільш часто зустрічаються теми: рослини, хвилі, лебеді, вітер.

Прованс

Французький стиль, названий так на честь провінції, відрізняється своєю простотою та скромністю. Шпалери в стилі прованс світлих, теплих відтінків з квітковим малюнком, що нагадує старовинний ситець. Поряд з нехитрою композицією всіляких букетиків квітів присутній природність і схожість з оригіналом. Їм характерні велика кількість сонячного світла і життєрадісність.

Лофт

У перекладі з англійської цей стиль означає горище. Завдання шпалер в цьому стилі створити атмосферу старих стін, контрастують з сучасними меблями. Обов’язково в приміщенні присутність незаштукатуренной частини стіни або її вдала імітація в шпалерах. Самі шпалери, що імітують натуральну штукатурку.

Кантрі

Стиль простоти і ностальгії за простого сільського життя. І шпалери не відрізняються химерністю і складністю малюнка. Світлі пастельні тони в клітку, смужку, непомітний геометричний малюнок або скромний квіточку.

Японський стиль

Розташування до всього натурального в японському стилі визначило і матеріал, з якого виготовляють шпалери. Це рисовий папір, шовк. Зображені малюнки завжди традиційні, характерні тільки японській культурі: вогнедишні дракони, квітуча сакура, журавлі або ієрогліфи. Кольорова гама, як і саме життя – спокійна, затишна, розташовує до спокою.

Вибір кольору шпалер

Вибір колірної гами шпалер для залу слід приділити особливу увагу. Адже кожен колір має свій вплив на сприйняття і, неправильно підібраний, він здатний візуально змінити простір або зробити перебування в кімнаті не дуже затишним.

Тому перш ніж визначитися з кольором шпалер, ознайомтеся, будь ласка, з кожним його значенням:

Білий – активний життєстверджуючий колір, символ чистоти й цнотливості. Викликає спокій, умиротворення. У чистому вигляді застосовується рідко. Має різноманітні відтінки, теплі і холодні. В інтер’єрі застосовується як нейтральний колір, коли акцент ставиться на меблі.

Чорний – складний колір, символ могутності. Символ нескінченності. Надлишок чорного в приміщенні викликає сонливість. Доречний швидше в спальні, ніж в залі. Допускається комбінування чорного з іншим кольором для сміливого рішення і розбиття простору.

Сірий – нейтральний, універсальний колір, співзвучний і гармонійний з будь-яким іншим. Сам може бути дуже цікавим, якщо скласти мікс з декількох його відтінків або фактур. З усіх кольорів має, мабуть, найбільшу кількість відтінків. Може бути сполучною ланкою між кількома непоєднуваними квітами.

Червоний – колір енергії, імпульсу. Швидко стомлює і викликає тривогу, серцебиття, підвищення артеріального тиску. Дуже гарячий колір, вважається символом пристрасті. В інтер’єрі ознака багатства і розкоші. Рекомендується застосовувати червоний колір і всі його спектральні відтінки фрагментарно, як самий сильний акцент.

Помаранчевий – самий динамічний, веселий. Ефект той же, що і від червоного. Більше підходить молоді.

Фіолетовий колір депресивний, навіває тугу, діє пригнічуюче на нервову систему. Чистий фіолетовий вважається кольором самотності. Але це не означає, що варто відмовитися від нього в дизайні інтер’єру. Відтінки фіолетового чудово комбінуються в сміливих рішеннях з іншими квітами, більш врівноваженими і життєствердними.

 • жовтий – життєрадісний, оптимістичний, стимулює зір і нервову систему. Хороші ліки при схильності до фобій і зниженій самооцінці.
 • зелений – заспокоює, розслаблює, передбачає відпочинок. Самий нейтральний колір, найбільш приємний для очей. При додаванні жовтого стає радісним і життєствердним;
 • синій – прохолодний, флегматичний колір. Знімає напругу і рівень кров’яного тиску. Колір спокою і умиротворення.

Поєднання декількох кольорів теж має своє значення. Погано сприймаються очима поєднання:

 • Синій з білим
 • Чорний з жовтим;
 • Чорний з червоним;
 • Червоний з жовтим;
 • Оранжевий з білим.

Залежність кольору шпалер від сторони світу:

 • В кімнатах, орієнтованих на північ, перевага віддається кольору з теплої гами. Теплі тони не тільки створять відчуття тепла і затишку в приміщенні, але і візуально зроблять кімнату більше. Обклейте свій зал жовтими, золотистими, кавовими або помаранчевими шпалерами, і ви відразу ж відчуєте, що в кімнаті стало на 5-7 градусів тепліше.
 • У південних кімнатах, де і так багато тепла, варто його розбавити холодними відтінками колірної палітри. Це всі відтінки синього і блакитного, сірий. Такого правила слід дотримуватися і в кімнатах, що виходять на схід, південний схід і південний захід. Важливо ще в таких кімнатах обклеювати стіни не вигоряючими шпалерами.

Для людини дуже важливо візуальне сприйняття. Іноді він керується тільки їм, щоб скласти враження, підняти настрій або ж підвищити свою працездатність. Люди вже давно помітили, що в кімнаті з теплими і світлими стінами навіть у дуже холодну погоду здається тепліше, а в літню спеку приємніше ховатися в приміщенні з холодними барвами. Температура та ж, але очам прохолодніше.

Кожен колір, як людина, має свій психотип. Є кольори екстраверти: жовтий, помаранчевий. Вони віддають свою енергію. А є інтроверти. Синій, зелений є джерелом потенційної енергії. Тільки при правильно підібраному кольору шпалер ви будете почувати себе комфортно в приміщенні.

Іноді колір, відповідний психотипу господаря приміщення, посилює його домінуючі якості. У жовтій кімнаті сангвінік або холерик може стати більш емоційним, погано зосереджуватися. Флегматик меланхолік або в синьому або зеленому приміщенні зануриться в депресію і смуток. Тому іноді варто застосовувати закон фізики, що різнойменні заряди притягуються, і компенсувати емоційність синім спокоєм, а схильність до мрійливості жовтої любов’ю до життя.

Об’єднані шпалери для залу

Деякі стилі інтер’єру передбачають обов’язкове використання комбінованих шпалер. У вікторіанському стилі, наприклад, стіни покривають горизонтальними смужками з двох співзвучних видів шпалер, розділяючи їх бордюрної стрічкою.

Комбінування декількох видів шпалер сьогодні – це чудовий варіант проявити свою індивідуальність і блиснути смаком. В сучасному дизайні можна побачити комбінації не тільки різних кольорів, але і фактур, малюнків.

Найбільш вдалі з них, на думку професійних дизайнерів, які представлені в таблиці:

Найбільш вдалі комбінації
колір

коричневий і бежевий

оливковий помаранчевий

бордовий і рожевий

зелений і жовтий

блакитний і білий

фіолетовий і сірий

золотистий і молочний

бузковий і срібло

фактура

матова і глянсова поверхня

шорстка і гладка поверхня

малюнок

геометрія і абстракція;

смужки і квітковий орнамент

Шпалери іноді комбінують так, щоб зробити одну стіну або її частина акцентной. А решта покривають нейтрального кольору шпалерами. Тут доречні два варіанти:

 • Акцентні шпалери відрізняються від інших насиченим малюнком. Колір основи однаковий;
 • Акцентні шпалери контрастують щодо інших. У цьому випадку для досягнення більш сильного ефекту потрібно брати доповнюючі кольори. У таблиці нижче наведені пари доповнює базового кольору, але доповнюють можна вважати і похідні:

Пари доповнює базового кольору
фіолетовий
жовтий
червоний
зелений
синій
помаранчевий

При використанні доповнюючих кольорів слід бути обережними, інакше може вийти дуже насичений інтер’єр, швидко втомлює очі. Дизайнери частіше використовують похідні від основних кольорів.

Найбільш популярні віді комбінації шпалер
Однотонні шпалери одного кольору, але різних відтінків
Вносять родзинку в інтер’єр для любителів однотонних стін і відсутності декору
Однотонні шпалери з візерунчастими
Використовується при бажанні прикрасити кімнату великим панно або ж якщо на шпалерах великий малюнок. Що неприйнятно при невеликих приміщеннях
З різними візерунками
Найбільш складний вид сполучення. Зазвичай беруться два види шпалер з різним малюнком, але співзвучним кольором фону. Найчастіше використовують геометрію в поєднанні з абстракцією, квітковий орнамент з смужкою
Шпалери різних кольорів
Головне правило – один колір повинен бути нейтральним
Горизонтальне розподіл

Низ – шпалери в смужку, верх – в дрібний малюнок;

Низ – однотонний або в дрібний малюнок, верх – смуги, великий малюнок;

Низ – великий малюнок, верх – однотонний

Які шпалери вибрати в хрущовку

Зал в хрущовці виконує як мінімум дві ролі – кімната для гостей і місце збору всієї сім’ї для спільного проведення часу. І тому він повинен бути максимально комфортним для домочадців, мати відповідний вигляд для прийому гостей. В першу чергу, щоб зал не здавався тісним при знаходженні в ньому кількох осіб, слід правильно підібрати шпалери для його обробки. Існує кілька правил, за допомогою яких можна візуально збільшити кімнату, додати в неї повітря і простір:

 • світлі відтінки шпалер;
 • холодний колір;
 • дрібний малюнок;
 • горизонтальні смуги розширюють кімнату, вертикальні – підіймають стелі;
 • комбінування кількома видами шпалер з акцентами, разбивающими простір.

Не варто засмучуватися, що невеликі кімнати хрущовки багато в чому обмежують політ вашої фантазії щодо їх дизайну. Як кажуть – малий золотник, та дорогий, з невеликого за площею залу можна зробити суперсучасну кімнату, затишну для мешканців будинку і приємну для гостей.

Модні шпалери для залу в 2016 році

Розглянемо кілька аспектів, за якими визначається мода на шпалери:

Колір. Зазвичай акцент у колірній гамі певного року орієнтується на колір східного календаря. Цей рік – рік синього коня, і тому синій колір в більшій чи меншій мірі повинен бути присутнім в шпалерах. Необов’язково це має бути чистий синій. Адже є кольори, створені на основі синього. Зелений, наприклад.

Малюнок. Як ніколи модні малюнки з рослинними орнаментами.

Фактура. Об’ємний, що виступає над полотном малюнок шпалер. Гладкі поверхні вже давно пішли в минуле.

Шпалери з тематичним зображенням, фотошпалери. Крім готових шпалер, з пропонованої виробником тематикою, ви можете придбати оригінальні на фірмах, що завдають малюнок під замовлення. Зараз в моду увійшли шпалери з зображенням портретів. Це можуть бути відомі особистості, просто красиві обличчя або ж зображення однією з вдалих фотографій членів сім’ї.

Фотошпалери

Фотошпалери дуже швидко завоювали прихильність людей. Це завдяки величезному асортименту. До того ж вони відносно недорогі і прості в укладанні. Достатньо лише трохи зусиль і акуратності, щоб на стіні з’явилося панно з різноманітними зображеннями. До того ж фотошпалери непогано справляються із завданням візуального розширення простору та його корекції. Сьогодні можна замовити фотошпалери за індивідуальним ескізом, або фотографії.

Крім вже звичних паперових, тривалість життя яких не так велика, як нам хотілося б, та й якість стиків залишає бажати кращого, у продажу є флізелінові та вінілові шпалери. Вони друкуються на щільному матеріалі з різноманітними фактурами: пісок, камінь, штукатурка, полотно. Для продовження життя фотошпалер, щоб уникнути їх затирання і бруднення, на їх поверхню наноситься спеціальний лак або ламінуюча плівка. Нанесення плівки краще довірити професіоналові. Це досить складна робота і вимагає певних навичок.

Як правильно поклеїти шпалери, щоб уникнути дефектів

Якщо ваш вибір припав на паперові або флізелінові шпалери, поклеїти їх можна самостійно, подивившись відеокурс.

Якщо ж ви придбали металеві, текстильні шпалери, то краще звернутися до фахівця. Для їх поклейки потрібні певні навички і вміння.

Вибір шпалер для залу – це завжди дуже захоплюючий і цікавий процес. Варто тільки пам’ятати, що в рулоні і на стіні вони можуть виглядати абсолютно по-різному. І тому якщо є можливість – постарайтеся в магазині розгорнути поруч хоча б два рулону, щоб зрозуміти наскільки гармонійно виглядає малюнок на полотні, а не на вузькій смужці шириною трохи більше півметра. Якщо вам сподобалися шпалери здаються вам трохи перезагруженными малюнком – не біда. Можна завжди скомбінувати їх з іншими, співзвучними за фактурою або кольором. Це ще навіть краще – залу з таким дизайном стін вже точно ні в кого не буде.

Загрузка...