Зал – це головна кімната квартири або будинку, дизайн якої продумується з особливою ретельністю. Зробити вітальню максимально затишною досить складно, адже все потрібно обдумувати до найменшої деталі. Безсумнівно, штори – це важлива частина завершеного інтер’єру, тому їм також потрібно приділити максимальну увагу, оцінивши величезна кількість варіантів. Розглянемо фото найбільш актуальних “прикрас” вікна.

Сьогодні існує велика кількість тканин, аксесуарів і розмірів штор, що одночасно і спрощує вибір саме «вашого» варіанту, і ускладнює його.

Який стиль штор вибрати?

Звичайно, ШТОРИ – це важливий, але все ж аксесуар у вашому будинку, тому їх стиль потрібно підбирати, виходячи з дизайну у вашій квартирі. Наприклад, важкі і виконані з дорогих тканин штори прекрасно впишуться в класичний вітальню. А от для сучасних стилів можуть бути використані штори з більш простим оформленням.

При виборі штор в зал варто пам’ятати кілька надзвичайно простих правил:

 • за умови, що штори виготовлені з щільних і важких тканин, їх краще поєднувати з напівпрозорими, струмуючими і легкими тюлямі;
 • колірна гамма неодмінно повинна підходити тим відтінкам, які використовуються в приміщенні (як варіант, можна вибрати і контрастні кольори, але вони неодмінно повинні підходити одному або кількох предметів в кімнаті).

Нерідко дизайнери можуть створювати цілі композиції, які складаються з кількох варіантів штор (не менше двох). Це можуть бути, наприклад, нічні і денні штори. До речі, такі композиції надзвичайно зручні, адже дозволяють в певний час доби використовувати найбільш підходящі для нього варіації.

Сучасний стиль штор для залу

Штори для залу, виконані у сучасному стилі, цілком допускають присутність невеликої недбалості, яка може поєднуватися з застиглими формами і невимушеністю. Такий стиль просто ідеальний для творчих людей.

Сучасний стиль з’явився лише на початку 20 століття, але він не перестає бути справді вишуканим. В такому стилі не рекомендується використовувати незвичайні фарби або надто важкі тканини. Актуальними сучасні штори у будь-якому дизайні допоможуть зробити елегантність і краса.

Здебільшого сучасний стиль прагне до мінімалізму, але це не дивно, адже головне, щоб кожна річ була надійною, практичною та максимально функціональною. Сучасні штори можуть бути:

 • розсувними;
 • підйомними;
 • прямими.

На фото нижче сучасні штори.

Різні екзотичні напрямки в стилі штор також можна вважати сучасними. Також в дизайні можуть бути використані національні малюнки, а також штори виконуються з використанням національних колірних поєднань. Правда, аналогічно повинен бути і весь інший інтер’єр залу.

Класичний стиль в дизайні залу

Якщо говорити про шторах, то під класикою мається на увазі використання прямого фасону, а також полотен, які спадають м’якими складками. А ось відкриті штори можна по обидві сторони підв’язати бантами або спеціальними шнурками, бажано виконаними в тому ж відтінку, що і самі штори. Підходять до шторам ламбрекени, що представляють собою декоративну тканинну смужку.

Найбільш часто до класичних штор вибирають гардини, виконані з органзи або невагомого тюля.

Незважаючи на те, що класичний стиль є дуже СУВОРИМ і СТРИМАНИМ, він може виглядати неймовірно яскраво в поєднанні з іншими європейськими стилями, такими як вікторіанський, рококо та бароко.

Характеристика європейських стилів штор для залу
Бароко
Пишність, розкіш
Рококо
Витонченість
Вікторіанський стиль
Розкіш, багатство підкреслене

Стиль модерн в дизайні штор

Основними характеристиками стилю модерн, мабуть, є плинність і динаміка. Ні в якому разі в такому стилі не використовуються важкі портьєрні штори. Категорично виключені і яскраві кольори.

Основні елементи стилю:

 • геометричні фігури;
 • поєднання в малюнку казкових тварин, а також різних дивовижних рослин;
 • плавне перетікання одних елементів у кардинально інші;
 • вигнута лінія.

Використовуються в такому стилі виключно легкі тканини світлих відтінків. Не виключено також впровадження різних драпіровок, складок і, звичайно, ламбрекенів у варіаціях, характерних для такого стилю. Полотна, що використовуються для штор, як правило, є асиметричними.

Стиль хай-тек в дизайні штор для залу

Вважається, що даний стиль був породжений дизайном багатьох промислових приміщень. Тим не менш, це не заважає йому вносити в інтер’єр практичність і ергономічність, яка не до снаги багатьом іншим стилям. По суті, він втілює в собі величезну кількість функціональних принципів, які, до того ж, виконані досить естетично. Але створити по-справжньому красивий і продуманий інтер’єр в такому стилі не дуже просто.

З подібного дизайну можна повністю виключити речі і деталі, які не мають ніякого функціонального навантаження, адже саме функціональність є головною характеристикою подібного спрямування.

Що стосується оформлення вікна, то насамперед потрібно звернути увагу на відсутність різних прикрас і безсумнівну суворість цього стилю. В декорі використовуються переважно чіткі лінії, а будь-які відхилення у вигляді рослинних візерунків або вензелів вважаються абсолютно неприпустимими. Небажано, але й категорично не заборонено використання геометричного візерунка.

Мабуть, найбільш ідеальним рішенням вважаються жалюзі і ролети, а ось гардини – неприпустиме інтер’єрне рішення для даного стилю. Штори в своєму класичному розумінні все ж можуть бути використані у такому дизайні у вигляді щільних полотен темного кольору без будь-яких драпірування або прикрас.

В якості матеріалу, який використовується для штор в стилі хай-тек, послужать різні неткані матерії, а також тканини, які мають тефлонове покриття або, приміром, вплетення металевих ниток.

Стиль прованс в дизайні штор

Такий стиль в останній час знаходиться на піку популярності і використовується в інтер’єрі як заміських будинків, так і міських квартир. Це й не дивно, адже характерні його особливості такі:

 • грубість елементів;
 • проста функціональність;
 • спрощена декоративність.

Такий стиль можна також назвати аристократичним, адже обов’язковими элементоми для нього є вишуканість і химерність. По суті, кращого поєднання неймовірно красивого художнього оформлення і примітивних якостей сільського побуту вам не знайти.

Будь-яка річ, в тому числі і штори, які знаходяться в виконаним у стилі прованс приміщенні, повинні бути зроблені з натуральних матеріалів. Тільки так можна отримати особливу атмосферу.

При виборі штор не варто забувати про найважливішої функції, яку вони виконують, – це забезпечення безперебійного попадання в кімнату повітря і світла. Саме тому переважним є використання виробів з натуральних матеріалів, таких як:

 • ситець;
 • бавовна;
 • льон.

Дозволено використання однотонних полотен, а також штор з візерунками (наприклад, у невеликій квіточку). Також можна використовувати матеріал у смужку або клітку з додаванням рюшів або стрічок.

Ідеальними у використанні будуть всілякі пастельні тони з спектру таких кольорів як рожевий, зелений, білий, бежевий блакитний. Але, незважаючи на всі рекомендації по використанню пастельних тонів, життєрадісність неодмінно повинна бути присутня в інтер’єрі. Саме тому рекомендовано використання в інтер’єрі декількох акцентів у вигляді квіткових принтів, яскраві окантовки та інше.

Мінімалізм в дизайні штор

В оформленні інтер’єрів в стилі мінімалізм декорування вікон приділяють особливу увагу, адже саме завдяки їм можна створити затишок у домі. Стиль мінімалізму дозволить підкреслити свободу, яка панує в приміщенні, а фіранки, виконані в такому стилі, створять м’яке освітлення в кімнаті.

Ні в якому разі не можна використовувати в такому стилі строкаті і яскраві штори, акуратно ставлячись до змішування різних відтінків. Найкращим варіантом стане використання в декоруванні штор чорно-білої гами. Не виключені в такому інтер’єрі і молочні, і попелясті тони.

На сьогоднішній день визначають такі види штор в стилі мінімалізм:

 • японські;
 • рулонні;
 • римські.

Саме такі штори будуть дійсно доречно виглядати в інтер’єрі мінімалізм, а також додадуть завершений вигляд приміщенню, надійно захищаючи кімнату від попадання прямих сонячних променів.

Не менш поширеними вважаються і завіски з тканини, що прикріпляються до карнизу пружинами, петлями або магнітами. Безумовно, очевидна перевага таких штор полягає в зручності їх кріплення. Що стосується матеріалів, то краще вибирати натуральні тканини, але і синтетика в такому стилі не знаходиться під забороною. Тим більше, що багато виробників рулонних штор сьогодні використовують настільки якісну синтетику, що вона виглядає розкішно в будь-якому приміщенні.

Які вони, модні штори для залу 2016 року?

Звичайно, вибираючи штори для вітальні, потрібно приділяти увагу не тільки стильовими напрямками, характерним для кімнати, але і актуальності штор в той чи інший період. Природно, не варто піддаватися швидкоплинних почуттів і вибирати якісь вже дуже неординарні штори для вашого вікна, які вже через тиждень вам перестануть подобатися. Тим більше, що в будь-який час є універсальні варіанти, які не втратять актуальності навіть через час.

Що стосується кольору для модних в 2016 році штор, то він повинен бути трохи яскравішим і насиченішим, ніж портьєри в інших кімнатах вашого будинку. Правда, винятком можна вважати мінімалістичні стилі штор, адже для них залишаються актуальними світлі відтінки.

Як і говорилося вище, дизайн вітальні цілком визначає подальший вибір штор. Фахівці рекомендують орієнтуватися на колір меблів і, звичайно, інших текстильних предметів, які присутні в інтер’єрі. Тільки так можна досягти гармонійності деталей. За умови, що така можливість є, можна також враховувати модні кольори.

Ось уже кілька років поспіль не виходять з моди як яскраві, так і ніжні відтінки бузкового, бузкового і фіолетового.

Не соромтеся використовувати і сірий колір у різноманітних модифікаціях. Так, наприклад, хай-тек і мінімалізм чудово доповнить однотонний сірий колір, а ось його комбінація з перловими відтінками буде прекрасним рішенням для провансу, модерну та класичного стилю.

Неймовірно актуальними в тенденціях 2016 року вважаються комбінації смуг, як кольорових, так і прозорих. Смуги можуть бути виконані з рослинним малюнком, бути однотонними й мати різну яскравість.

Доповнити композицію штор зможуть ламбрекени. За умови, що дизайн має аскетичний характер, то краще використовувати жорсткі і прямі ламбрекени, а якщо мова про класичному або сучасному стилі, то доречні будуть рюші, краватки і асиметричні сваги.

Як не дивно, але сучасні штори вміло встояли перед гламуром, який дуже активно використовується в дизайні. Максимально допустимим вважається вплетення металізованої нитки.

Підбираємо штори для залу з балконом

Практично кожна стандартна планування квартири, незалежно від її розміру, передбачає наявність балкона. Це, звичайно ж, неймовірно зручно і добре, одна в плані дизайну штор можуть виникнути деякі питання, адже штори одночасно повинні бути і красивими, і зручними, адже напевно члени сімейства на балкон виходять щодня, та ще й по кілька разів!

Саме правильно підібрані штори зможуть не тільки прикрасити зал з балконом, але і зробити його трохи світліше. При виборі штор неодмінно варто враховувати розміри кімнати, адже для маленької кімнати темні тканини будуть, м’яко кажучи, недоречними. А маленькі фіранки просто зіпсують інтер’єр великої кімнати.

Що стосується розміру штор, то логічно припустити, що для вікон с балконом вони повинні бути більше стандартних. Саме тому дуже важливо правильно підібрати розмір з урахуванням балконних дверей, а також фактури і складок на тканині.

Про шторах на балконі також варто подумати, щоб вони в кінцевому підсумку не зіпсували всю ідею інтер’єру вітальні. Ідеальними для цього маленького приміщення будуть рулонні або римські штори, непогано виглядатимуть і невеликі фіранки. І неймовірно важливо, щоб штори легко піднімалися і опускалися, не створюючи дискомфорту в кімнаті.

Два вікна в залі: як правильно оформити?

Власники як розкішних заміських будинків, так і досить простих міських квартир досить часто задаються питанням коректного оформлення двох вікон у кімнаті. Дуже важливо при декоруванні визначитися з призначенням даного приміщення.

За умови, що зал оформлений в класичному стилі, ідеальним рішенням стане вибір ніжною тонкою тюлі, яка поєднується з щільними портьєрами, доповненими ламбрекеном. Мінімалістичний стиль припускає використання лише одного шару штор, тому зверніть на це особливу увагу.

Основне правило оформлення: два вікна як два брата. І це правило, треба сказати, має дотримуватися неухильно

При оформленні двох вікон треба обов’язково простежити, щоб орнаменти основного дизайну на шторах неодмінно збігалися.

Види штор: які вибрати для залу?

Існує величезна кількість видів штор, тому вибрати щось для кімнати буде дійсно складно. Значно спрощує процес те, що деякі види дизайну інтер’єрів вважають просто неприйнятним використання тих чи інших штор. Отже, давайте розберемося, які види штор існують.

Штори з ламбрекенами

Передбачається під цим, досить складним на перший погляд назвою, спеціальна драпірування, що розміщується у верхній частині штор. Примітно, що такий елемент завжди прикріплюється на основних портьєрах. Ламбрекен – це досить виразне прикраса, яка не несе ніякого функціонального навантаження.

Короткі штори для вітальні

Останнім часом короткі штори неймовірно популярні в дизайні інтер’єрів, тим більше, що вони представлені у величезній кількості видів. При виборі подібних штор потрібно задуматися про атмосферу, яка панує в приміщенні і яку ви хочете зберегти (або створити).

Світлі відтінки найбільш підійдуть для сонячної кімнати в той час як коричневі і сірі відтінки стануть ідеальними для кімнати, призначеної для роботи. Якщо хочете досягти максимального затишку, то можете сміливо поєднувати відтінки.

Штори на кільцях-люверсах

Люверс являє собою спеціальну петлю або кільце, що кріпиться на отвір в тканини. Полотнище, прикрашені кільцями, має бути закріплено таким чином, щоб штори потім можна було легко протягнути на штангу.

Всі відтінки творчості: шиємо штори своїми руками

Для деяких жінок навіть розмова про рукоділля викликає відторгнення і вони готові бігти в магазин, щоб купити предмет, який їм так наполегливо пропонують зробити своїми руками. Однак, досить часто саме така, зроблена своїми руками річ буде значно краще купленої.

Неймовірно важливо перш, ніж приступати до шиття, зробити всі необхідні виміри, адже бездоганно оформлену портьєру зможе перетворитися лише правильно я відміряв тканина. Також потрібно вибрати місце, де буде знаходитися карниз, щоб розуміти яка довжина і вид повинні бути.

Підбір тканини – найприємніший етап, тому сміливо вирушаємо в магазин. Після цього можна приступати до шиття і прикрашати свою квартиру.

Загрузка...