Срібне весілля: 25 років

Сімейний стаж довжиною у чверть століття – явище не настільки вже часте. Двадцять п’ята річниця створення сім’ї носить назву срібного весілля, і в довгій низці весільних ювілеїв це перша «драгметалева» дата. Навіть якщо до попередніх річниць пара поставилася без належної уваги, срібне весілля прийнято все-таки відзначати.

Срібло – метал зовні простий, але його принадність таїться саме в скромності і неяскравості. Його сяйво, як і справжнє родинне щастя, зігріває лише володарів, не залучаючи непотрібної уваги сторонніх. А ще срібло, навіть потускнівши з роками, може повернути первісний блиск після дбайливого чищення; те ж саме можна сказати про відносини двох людей, які пройшли пліч-о-пліч більше двох десятків років, але продовжують любити один одного.

З срібним весіллям пов’язано кілька приємних ритуалів. Перший – ранковий поцілунок; відразу після пробудження «молоді» повинні поцілувати один одного так, ніби це відбувається вперше. Поцілувавшись, пара повинна приступити до спільного вмивання – в колишні часи належало взяти срібний глечик і разом вирушити до річки, щоб набрати води, зараз же згодиться й звичайна водопровідна вода, але без срібною ємності як і раніше не обійтися.

Подружжя допомагають вмиватися один одному – спочатку дружина тричі умиває чоловіка, з першим обмиванням змиваючи з нього роки, з другим –  печалі і тривоги, а третім готуючи його до нового світанку і нового життя. Після кожного обмивання чоловік витирає обличчя лляним рушником, який йому також подає дружина, потім вже він допомагає вмитися дружині. Після вмивання води в срібному глечику має залишитися на денці, і виставити посудину треба на сонечко, щоб залишок води якнайшвидше випарувався, а разом з ним – турботи і проблеми, що можуть затьмарити майбутнє «молодят». Поруч потрібно прилаштувати сохнути рушник, яким подружжя щойно витиралися.

Наступний, і головний обряд в цей день – повторення обміну обручками. Можна навіть зробити це, як і двадцять п’ять років тому, в РАГСі – «срібну» пару там із задоволенням приймуть для вшанування. Але можна влаштувати обмін і вдома, головне, щоб при цьому були присутні батьки подружжя і свідки, які були чверть століття тому на одруження. До речі, запрошення на торжество покладається розсилати за 25 днів, а число гостей повинно бути не менше 25.

Обручки подружжя повинні бути, зрозуміло, зі срібла і можуть бути самого простого дизайну – головне тут не форма, а почуття, з якими подружжя надягають їх один одному на палець. Нові кільця надягають на середній палець, поряд з обручками, і теж носяться постійно. За деякими звичаями золоті кільця в цей день знімаються зовсім і зберігаються в спеціальній скриньці до наступного ювілею, коли «молодим» доведеться знову обмінятися кільцями. Зазвичай обряд обміну обручками проводиться опівдні, коли сонце знаходиться в зеніті. Добре, якщо «наречена» зберегла своє весільне плаття і може надіти його в цей день, як і 25 років тому.

У день срібного весілля можна також обвінчатися, якщо подружжя досі цього не зробили. Гості підносять в цей день різноманітні срібні предмети, від кілець для серветок до наборів посуду. Прикраси дарувати не рекомендується, щоб не затьмарити обручки. Крім кільця, чоловік може піднести дружині букет з 25 троянд – це необов’язково, але завжди приємно.

Загрузка...