Витяжка на кухню

Витяжка з відведенням у вентиляцію зробить вашу кухню більш чистою, свіжою і убезпечить вас від шкідливих випарів. Але чи буде така річ красивою, стильною? Як вона буде вписуватися в інтер’єр? Давайте подивимося фото і розберемося.

Для чого потрібна витяжка на кухню

На перший погляд, може здатися, що витяжка абсолютно даремна на кухні річ. Однак:

 • Під час приготування їжі можуть виділятися продукти горіння, шкідливі випаровування. Це, в першу чергу, актуально для газових плит, адже під час їх роботи виділяється величезна кількість вуглекислого газу (а якщо раптом конфорка загасне, то кухня дуже швидко може заповнитися небезпечним для здоров’я побутовим газом). Однак і при роботі з електричними плитами забруднень і шкідливих випарів не менше – виділяються кіптява і жир. І всі ці випари необхідно не тільки фільтрувати, але і повністю видаляти.
 • Крім безпеки, під час приготування їжі доводиться стикатися і з «естетичними» нюансами, а саме – запахом. Далеко не всі продукти приємно пахнуть під час готування. Так, наприклад, рибний запах не тільки вельми специфічний, але і надовго в’їдається у все, що зустрічається на його шляху. Але особливо це питання актуальне в тому випадку, якщо в будинку проживає вагітна жінка.

Про принади токсикозу можна говорити нескінченно, але ось нетерпимість до різного роду запахів – один з найбільш частих і неприємних його проявів. Тому позбутися всіх запахів на кухні під час приготування в цей період – дуже важливо.

 • Жир, кіптяву, випаровування осідають на меблях, стінах, стелі. Це псує зовнішній вигляд кухні. І якщо меблі, побутову техніку і т. д. можна відмити, то от зі стінами та стелею цей номер не пройде – при великій кількості випарів незабаром доведеться робити ремонт, так як навіть при рідкісному і нетривалому використанні плити (особливо газової!) – вони жовтіють і стають невиразного і некрасивого відтінку.

Щоб всього перерахованого вище уникнути, якраз і необхідна витяжка.

Типи витяжок

Класична витяжка

Звичайна витяжка являє собою середнього розміру агрегат, який встановлюється над плитою (газовою чи електричною). Вона може розташовуватися як самостійно, так і під різними предметами інтер’єру кухні, наприклад – навісними шафками. Основною її перевагою є найбільш демократичуая ціна серед усіх видів витяжок.

Вбудована витяжка

Ультратонка вбудована витяжка практично не помітна. Всі її деталі сконструйовані таким чином, що фактично не видно. Така витяжка монтується в шафку над плитою (в Ікеа, наприклад, можна замовити спеціальні полиці з нішею для витяжки). Основне її достоїнство – вона жодним чином не псує зовнішній вигляд кухні.

Найбільш актуальна вбудована витяжка для мініатюрних кухонь, де кожен кубічний сантиметр простору на рахунку.

Купольна витяжка

Купольна витяжка монтується таким чином, щоб вона нависала над зоною приготування їжі (плитою). Вона може бути:

 • Трапецієподібної форми
 • Циліндричної форми
 • У формі конуса
 • У формі паралелепіпеда

Крім того, купольні витяжки бувають:

 • Прямі
 • Похилі

Похилі витяжки вважаються більш сучасним варіантом. Основні її переваги, які виділяють як фахівці, так і звичайні покупці, це:

 • Фактична безшумність, в порівнянні зі стандартною плоскої витяжкою. У похилих витяжках двигун працює набагато тихіше, так як він більш досконалий з технічної точки зору.
 • Невеликі розміри (від 50 см) дозволяють «втиснути» таку витяжку навіть в крихітну кухню.
 • У похилих витяжок сенсорне управління, а також є можливість дистанційного керування (як правило).
 • Похилу витяжку дуже просто збирати. Для її складання необов’язково викликати фахівців, це цілком реально зробити власними руками.

Висувна витяжка

Висувні витяжки ще називається телескопічними, так як саме завдяки телескопічним механізму вони висуваються над варильною зоною. Вони мініатюрні і легко вміщаються навіть у самий крихітний проміжок над плитою. Як правило, такі витяжки не з’єднуються з воздуховодом.

Острівна витяжка

Острівна витяжка кріпиться до стелі над варильної зоною. Особливо це важливо в просторих кухнях (наприклад, у величезному приватному будинку), де острівне планування може передбачати встановлення посудомийної машини в кутку, а ось газової або електричної плити – в центрі кімнати. Дуже важливо при цьому, щоб витяжка розташовувалася рівно над плитою. Якщо стелі дуже високі – витяжка повинна бути як можна більш потужною.

Як вибрати фільтр для витяжки?

Незалежно від того, з відведенням у вентиляцію ваша витяжка або без нього, в ній обов’язково повинні бути фільтри.

Маслоуловительные фільтри

Маслоуловительные фільтри призначені для фільтрації жирів і олій, які виділяються під час готування. Вся справа в тому, що в розтопленому вигляді вони дуже легкі, але варто їм охолонути – олії та жири перетворюються в липку чорну оліфу з огидним запахом. Вона не тільки псує зовнішній вигляд ваших шпалер і стелі, але і шкідлива для роботи двигуна витяжки. Тому, щоб витяжка не припинила свою роботу в лічені місяці, у неї необхідно встановити маслоуловительные фільтри. Вони бувають:

 • Одноразові
 • Багаторазові

У першому випадку для виготовлення фільтрів можуть бути використані такі матеріали, як:

 • Акрил
 • Синтепон
 • Флізелін

За зовнішнім виглядом такі фільтри нагадують невеликий м’який килимок. Міняти їх необхідно у міру забруднення.

Ні в якому разі не можна прати одноразовий м’який маслоуловительный фільтр! Навіть заради економії! Ці синтетичні матеріали після прання, під впливом води, температури й миючих засобів втратять свої властивості і, таким чином, ви тільки завдасте шкоди своїй витяжці!

Крім одноразових, існують ще багаторазові маслоуловительные фільтри. Їх не потрібно змінювати (тільки у випадку механічного пошкодження) і призначені для експлуатації протягом усього терміну використання витяжки.

Зовні багаторазовий маслоуловительный фільтр нагадує металеву решітку з безліччю шаром тоненькою сітки з фольги. Його можна (і потрібно!) періодично мити. Саме для цього він і призначений.

Вугільні фільтри

В основі вугільних фільтрів лежить активоване вугілля. Саме його абсорбуючі властивості використовуються для очищення повітря в кухонному приміщенні. На фото нижче представлений такий фільтр.

Вугільні фільтри також справляються з жиром і маслами, але їх основне завдання – нейтралізація запахів. Наявність вугільного фільтра знижує продуктивну потужність витяжки приблизно на двадцять відсотків. І чим довше він стоїть, тим гірше буде циркулювати повітря. Тому середня тривалість експлуатації вугільного фільтра повинна становити не більше трьох (максимум – чотирьох) місяців. Хоча, у різних виробників можуть бути свої власні рекомендації на цей рахунок.

Витяжки з вугільними фільтрами рекомендується вимикати не відразу після закінчення готування, а залишати їх працюючими ще на кілька хвилин. У цьому випадку з фільтрів буде видалена вся зайва волога і вони прослужать довше.

Панель управління в кухонній витяжці

Кнопкове управління

Історично – це перший вид управління кухонними витяжками. Його принцип дуже простий – кожна кнопка відповідає тій чи іншій функції/режиму роботи. У кнопок є тільки один недолік, якщо їх періодично не мити, шар жиру, який накопичився на них, може призвести до того, що кнопки почнуть «залипати» і гірше працювати.

Слайдерное управління

Таке управління ґрунтується на переміщенні бігунка з одного положення в інше. Воно може бути фіксованим (тобто, коли є певна кількість режимів) або бути плавним (коли визначених положень немає і можна регулювати режими на свій розсуд).

Сенсорне управління

Найсучасніше управління кухонними витяжками – сенсорне. Воно передбачає регулювання роботи витяжки за допомогою сенсорного екрану. Всього лише одним дотиком в потрібний сектор екрану ви зможете відрегулювати роботу вашої витяжки. Однак з такою панеллю краще не працювати мокрими або брудними руками.

З’єднання з комунікаціями

З воздуховодом

Наявність воздуховода визначає, чи працює ваша витяжка як витяжка або як простий очищувач повітря. Висновок повітря може відбуватися у вентиляцію або безпосередньо на вулицю. У цьому випадку повітрообмін на порядок вище, однак, разом з усіма зайвими випарами з кухні, особливо в зимовий час, буде йти і тепло.

Чим більш гладкі і однорідні стінки воздуховода, тим краще він працює.

Без воздуховода

Така витяжка працює за принципом рециркуляції повітря з застосуванням фільтрів. Це забезпечує збереження тепла в кухні, але не повністю видаляє шкідливі випаровування і зайву вологу.

Інші критерії вибору

Рейтинг критеріїв і очікувань при виборі кухонної витяжки у кожного покупця свій, однак варто звернути увагу на наступні моменти:

1. Згідно діючим санітарним нормам, існує такий показник як воздухообменная кратність. Якщо коротко, то це критерій того, як часто повинен повністю оновлюватися повітря в тому чи іншому приміщенні протягом однієї години. Для кожного функціонального простору він свій (дивіться таблицю нижче). Адже витяжки бувають не тільки кухонні, останнім часом особливої популярності набирають витяжки у ванну кімнату, для видалення зайвої вологи з приміщення. Для кухні кратність повітрообміну повинна бути не менше 7 разів на годину.

Кратність повітрообміну відповідно до санітарних норм

Тип приміщення

Кратність повітрообміну

Туалет

7-14

Ванна кімната

4-7

Житлова кімната

2-4

Кухня

7-12

Офіс

3-6

Кімната для переговорів

5-7

Бар

14-22

Гараж

3-8

Для того, щоб зрозуміти, чи буде справлятися витяжка з поставленим завданням, необхідно прорахувати обсяг кухні (для цього помножуємо висоту стелі на площу кухні), помножимо отримане число на 7 (мінімальна кількість повітрообмінів на годину, для зручності можна множити на 10) і порівнюємо з потужністю витяжки, яка вказується в її технічні характеристики.

2. Чим більше площа витяжки, тим швидше вона буде очищати повітря.

3. Автономне періодичне включення дуже корисно, якщо ви часто готуєте. При наявності такої функції ви не будете переживати – включена витяжка або немає, замість вас це зробить техніка. Тим більше в багатьох моделях ви самостійно зможете налаштувати період включення.

4. Щоб робота витяжки вас не дратувала, вона повинна бути як можна менш гучною.

5. Освітлення на витяжці дозволить вам готувати їжу без верхнього світла. Однак пам’ятайте, що неякісні лампи можуть ввести вас в оману на рахунок мірі готовності продукту, яку ми часто визначаємо за його кольором.

6. Ще один важливий пункт при виборі витяжки – наявність дистанційного управління. Завдяки цьому не обов’язково буде регулювати процес повітрообміну та фільтрації безпосередньо біля витяжки – ви цілком зможете займатися іншими справами на кухні, паралельно контролюючи та регулюючи її роботу.

Загрузка...