Хімічна завивка волосся

Можна з упевненістю сказати, що хімічна завивка грає важливу роль в сучасному перукарському мистецтві. Використовуючи її, можна повністю змінити зовнішність жінки. Щоб досягти максимального результату, потрібно знати деякі особливості хімічної завивки: при накрутці на бігуді або коклюшки волосся згинається і приймає завиту форму;

 • волога і механічна дія ослабляють пружність локонів, і зачіска втрачає свою первинну міцність;
 • вплив хімічного складу розриває сірчисті зв’язки, і волосся стає здатним приймати необхідну форму, йому можна надати будь-яку форму локона.
 • дуже важливо правильно вибрати хімічний склад і точно дотримуватися часу витримки;
 • якщо взяти сильний хімічний склад або збільшити час витримки, волосся може стати слабким і погано тримати форму;
 • якщо ж вибрати слабкий хімічний склад або скоротити час витримки, то така завивка збережеться на короткий час;

Інструменти та приладдя для хімічної завивки волосся

Для хімічної завивки знадобляться:

 • непромокальний пеньюар;
 • гребінець-хвостик;
 • коклюшки різного діаметра;
 • склад для завивки і фіксатор;
 • утеплюючий ковпак;
 • мисочка і губка для фіксатора;
 • захисні рукавички.

Відомо, що пряме волосся в поперечнику має форму кола, в’юнке – овалу. Тому, щоб завити пряме волосся, необхідно змінити форму його перетину з одночасним закручуванням його по осі.

На ступінь пружності завитка впливає відстань між витками спіралі, яку утворює завита прядка. Чим вона менше, тим сильніше пружність завитка. Регулювати відстань можна діаметром коклюшки: чим він менший, тим менше відстань між витками спіралі.

Як же протікає процес хімічної завивки волосся?

Волос являє собою складну хімічну сполуку, однією з основних частин якої є кератин. Перед хімічною завивкою кератинові лусочки поверхневого шару волосся щільно зімкнуті. Під впливом складу для завивки зв’язку всередині волосся розпадаються, волосся втрачає пружність, луски розкриваються. У цей момент волосся набуває довільно формовану масу, якій під впливом намотування на круглі або квадратні коклюшки можна надати будь-яку нову форму.

Щоб форма стала стійкою, її необхідно стабілізувати або зафіксувати. Для чого, як правило, при хімічній завивці використовують слабкий розчин перекису водню. У цей момент залишки лугу в волоссі нейтралізуються і припиняють свою дію, в результаті чого розбухання волосся зупиняється, і вони починають повертатися в початковий (природний) стан.

У момент фіксації в новій формі всередині волосся відновлюються зв’язки, і кератин волосся набуває початкову міцність і пружність, луски змикаються. Тільки бездоганна фіксація може відновити порушену структуру молекул, клітин і з’єднань волосся. Якщо вона зроблена поверхнево, то завивка вийде нетривкою. Слід враховувати і той факт, що волосся в процесі хімічної завивки втрачає частину своєї ваги. Відбувається це в результаті вимивання розчинної частини речовин волоса. Слід зауважити, що кожна наступна хімічна завивка менш красива. Пояснюється це тим, що хімічні препарати руйнівно діють на кератин волосся і в результаті утворюється нова субстанція – мета-кератин, який вже інакше діє на завивочний розчин. Тому неможливо робити хімічну завивку волосся скільки завгодно разів. Може настати момент, коли вони просто перестануть піддаватися завивці. У такому разі слід почекати якийсь час, дати волоссю відновитися і зробити завивку на вже відросле волосся.

Вплив складу для завивки і фіксатора на волосся

Потрібно враховувати і той факт, що всі лужні розчини при хімічній завивці впливають на шкіру і волосся руйнівним чином, тому поводитися з ними треба дуже обережно. Після закінчення хімічної завивки їх необхідно нейтралізувати і зовсім видалити з волосся. Застосовуються великі бігуді і для короткого волосся. На довгому волоссі їх необхідно додатково закріпити зажимами. При знятті таких бігудей довге волосся може легко заплутатися, чіпляючись за колючки.

Перед проведенням хімічної завивки потрібно визначити стан волосся і шкіри голови. Завивку робити не можна, якщо на шкірі голови є пошкодження, що кровоточать садна, інфекційні захворювання.

Якщо схильнідо алергії, слід зробити тест препаратом, який буде використаний при хімічній завивці. Для цього склад наносять на шкіру ваткою, і вже через 10-15 хвилин можна судити про реакцію. Якщо на шкірі з’явилися почервоніння і припухлість, це означає, що даним типом препарату для хімічної завивки користуватися не можна. Найшвидше реакція проявиться на тонкій, ніжній шкірі за вушною раковиною.

Волосся перед хімічною завивкою теж потрібно протестувати. Особливо це рекомендується зробити для сильно знебарвленого волосся. Якщо вони розриваються при розтягуванні в сухому вигляді, хімічна завивка їм протипоказана.

Загрузка...