Холодець із судака – 7 покрокових рецептів приготування з фото
Холодець із судака не найпростіше блюдо, але воно і не вимагає особливих кулінарних навичок. Крім того, воно здатне вирішити два завдання: прикрасить святковий стіл і порадує любителів рибних страв. Також холодець із судака досить довго зберігається. Ми зібрали в цій статті 7 простих і смачних рецептів заливного з судака.
Покроковий рецепт холодцю з судака з желатином
Існує багато варіантів приготування холодцю з судака. Найпростіший, але не менш смачний з використанням желатину без сумніву сподобається всім.
Час приготування: 120 хв.
Порцій: 4 порції.
Інгредієнти
Судак 400 гр.
Часник 3 зубчики
Цибуля ріпчаста 1 шт.
Морква 1 шт.
Желатин 10 гр.
Спеції для риби за смаком
Сіль за смаком
Горілка 15 мл
Петрушка 1 пучок
Селера для прикраси
Процес приготування:
Для початку необхідно зварити овочевий бульйон. Складаємо В каструлю крупно нарізані цибулю, моркву, селеру, стебла петрушки, спеції, заливаємо водою і чекаємо поки він закипить. Варимо бульйон на повільному вогні, ступінь готовності визначаємо по змозі моркви.
Потім бульйон пропускаємо через сито, морква відкладаємо в сторону, вона нам ще знадобиться. У проціджений бульйон додаємо горілку і варимо ще 2-4 хвилини. Желатин розмочуємо у невеликій кількості води, знімаємо бульйон з вогню і змішуємо його з желатином.
Тушку судака очищаємо від луски і кісток, розрізаємо на невеликі шматки і варимо зі спеціями. Потім зливаємо воду і охолодити філе.
Для холодцю можна використовувати будь-яку глибоку посуд невеликого розміру. Викладаємо в миски шматочки судака і моркви, кілька листочків петрушки, заливаємо овочевим бульйоном. Відправляємо заливне в холодильник і чекаємо 2-2,5 години. Холодна закуска готова.
Приємного апетиту!
Як приготувати смачне холодець із судака без желатину?
Заливне – це неймовірно ніжне рибне блюдо, і його можна приготувати без використання желатину.
Інгредієнти:
Судак – 1,5 кг.
Часник – 2 зубчики.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 2 шт.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Коріння селери і півники.
Зелень.
Процес приготування:
Рибу необхідно очистити і позбутися жабров і очей. Відрізаємо плавники, хвіст і голову, заливаємо водою і ставимо на плиту, варимо 60 хвилин
Овочі і коріння селери і петрушки чистимо і крупно нарізаємо, всі разом обсмажуємо на сковороді без додавання масла.
Філе судака і обсмажені овочі перекладаємо в каструлю до бульйону, додаємо спеції, сіль і варимо до того моменту, поки обсяг рідини не зменшиться на три чверті, а також пальці, змочені в бульйоні, не почнуть злипатися.
Дістаємо рибу і варену моркву, бульйон проціджуємо. У форми для заливного викладаємо м’ясо судака, нарізану моркву, листя петрушки, також при бажанні композицію можна доповнити половинками варених курячих або перепелиних яєць. Заливаємо форми бульйоном і ставимо в холодильник. Готовий холодець можна прикрасити тонкими часточками лимона.
Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт холодцю з голів судака
Економним господиням на замітку. Риб’ячі голови, які ми рідко використовуємо в готуванні можуть послужити основою для заливного. Додайте трохи будь-якого рибного філе, овочів і холодна закуска для повсякденної кухні готова.
Інгредієнти:
Голови судака – 6-7 шт.
Рибне філе – 300-400 гр.
Оливки – 10-15 шт.
Морква – 1-2 шт.
Цибуля – 1 шт.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Процес приготування:
Риб’ячі голови промиваємо, видаляємо зябра і очі, заливаємо водою і ставимо на вогонь. У процесі варіння збираємо ложкою піну. Як тільки вода закипить, додаємо перець, лавровий лист, і крупно нарізані цибулю, часник і моркву. Чим довше ми проваримо голови, тим краще загусне желе.
Окремо варимо рибне філе, ріжемо на невеликі шматочки.
З звареного бульйону виймаємо морква, бульйон проціджуємо через сито.
На дно форми для заливного викладаємо шматочки філе, моркву, нарізані оливки і зелень, заливаємо бульйоном. Форми ставимо в холодильник, щоб заливне загусло. У вас вийде досить легка дієтична закуска.
Приємного апетиту!
Правильне прозорий холодець з філе судака
Заливне з філе судака може стати відмінною заміною звичайним жирного холодцю і стати прикрасою будь-якого святкового столу.
Інгредієнти:
Судак – 1,5 гр.
Морква – 1 шт.
Цибуля – 1 шт.
Корінь петрушки.
Желатин – 30 гр.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Процес приготування:
Цибулю, моркву, корінь петрушки, зелень промиваємо і чистимо.
Рибу чистимо, відокремлюємо голову, плавники і хвіст. З голови видаляємо зябра і очі.
Для заливного нам знадобиться рибний бульйон. У каструлю кладемо голову, хвіст, плавники, корінь петрушки, сіль і спеції, заливаємо водою, ставимо на вогонь, після того як вода закипить варимо його ще годину.
Філе судака розрізаємо на рівномірні шматочки і ставимо варитися в бульйон. Цибулю і моркву також цілком кладемо в каструлю. Через 30 хвилин виймаємо філе і моркву з бульйону з допомогою шумівки. Бульйон проціджуємо через марлю.
Розвести желатин у частині теплого бульйону і виливаємо його назад.
Холодець можна розкласти на кілька невеликих ємностей або одне велике неглибоке блюдо. Для того щоб воно виглядало більш цікавим, викладаємо в певному порядку кружечки вареної моркви і листя зелені на філе судака, зверху акуратно завиваємо бульйоном, щоб малюнок не збився. Ставимо заливне в холодне місце для повного застигання. Зробіть до заливного грінки з хріном і подавайте до столу.
Приємного апетиту!
Дуже смачне холодець, приготоване з судака і щуки
Холодець можна робити з будь-якого виду риби. Традиційно використовують філе судака. Його м’ясо практично не має кісток, ми додамо в нього щуку, кістки якої досить великі, що також допоможе швидко впорається з обробленням риби.
Інгредієнти:
Судак – 800-1000 гр.
Щука – 700 гр.
М’якоть білого хліба – 200 гр.
Морква – 1 шт.
Цибуля – 2 шт.
Часник – 2 зубчики.
Яйце – 1 шт.
Желатин – 15-20 гр.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Процес приготування:
Розбираємо щуку: відокремлюємо голову, видаляємо хребет і кістки, ложкою відокремлюємо м’ясо від шкіри.
Моркву очищаємо і ріжемо на дрібні кубики. Цибулю і часник подрібнюємо ножем. Хліб замочуємо у воді на 15 хвилин.
Змішуємо м’ясо щуки, овочі, хліб, білок одного яйця, солимо. Загортаємо Начинку в шкіру щуки, загортаємо її в харчову плівку, варимо 30-40 хвилин і залишаємо остигати.
Судака розрізаємо уздовж, відокремлюємо голову і плавники. Окремо варимо філе судака. Для приготування бульйону голову і плавники кладемо в каструлю, туди ж відправляємо одну цибулину, лавровий лист і перець горошком, трохи солимо, варимо 50-60 хвилин на невеликому вогні. Бульйон проціджуємо через марлю або сито.
У невеликій кількості води розводимо желатин, залишаємо його хвилин на 15-20 і виливаємо в бульйон.
Для заливного беремо велике блюдо, на дно наливаємо бульйон приблизно на 1 сантиметр, даємо йому трохи застигнути. Філе судака нарізаємо рівномірно невеликими шматочками, фаршировану щуку нарізаємо часточками товщиною не більше сантиметра. У форму, з вже застиглим бульйоном, викладаємо рибу, прикрашаємо вареною морквою і зеленню, зверху виливаємо бульйон. Залишаємо страву в холодному місці, щоб желе застигло, як гарнір до заливного підійде печена картопля або тушковані овочі.
Приємного апетиту!
Як приготувати заливну рибу в мультиварці?
Будь-яке блюдо, приготовлене в мультиварці, набуває більш насичений смак, достатньо лише підібрати потрібну програму.
Інгредієнти:
Судак – 800-1000 гр.
Морква – 1 шт.
Цибуля – 2 шт.
Желатин – 30 гр.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Процес приготування:
Розбираємо рибу. Відрізаємо голову і плавники, філе судака відокремлюємо від кісток. Обов’язково видаляємо зябра і очі з риб’ячої голови. У чашу мультиварки складаємо кістки, плавники і голову риби, додаємо сіль і перець, заливаємо водою. Ставимо режим «Суп» на мультиварці, варимо протягом 25-30 хвилин.
На решітку для приготування на пару викладаємо філе судака, солимо його. Встановлюємо решітку над чашею в мультиварці і готуємо ще 20-25 хвилин в режимі «Суп» до повної готовності філе і дістаємо його з мультиварки.
Висипаємо в бульйон желатин, розмішуємо і тримаємо його в мультиварці на режимі «Підігрів» 10-15 хвилин. Потім проціджуємо бульйон через дрібне сито.
Філе нарізаємо і розкладаємо по формах, у якості прикраси додаємо до м’яса листя петрушки і шматочки вареної моркви, заливаємо форми бульйоном, накриваємо харчовою пленой. Після того, як холодець охолоне до кімнатної температури, ставимо форму в холодильник на 2-3 години. Для того, щоб акуратно дістати заливне з форм, миску опускаємо в гарячу воду на 10 секунд і перевертаємо на плоске блюдо. Така холодна закуска буде виглядати дуже оригінально.
Приємного апетиту!
Покроковий рецепт холодцю з судака з майонезом
Класика в їжі – це завжди добре, проте інколи трохи відступаючи від стандартів, ми отримуємо нове цікаве блюдо. У цьому рецепті ми доповнимо звичайний холодець із судака майонезом.
Інгредієнти:
Судак – 800-1000 гр.
Майонез – 100 гр.
М’якоть білого хліба – 80 гр.
Желатин – 30 гр.
Часник – 2-3 зубчики.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1 шт.
Корінь петрушки.
Маслини.
Молоко – 2 ст. л.
Спеції (запашний перець горошком, чорний перець, лавровий лист) – за смаком.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Процес приготування:
Рибу розбираємо таким чином, відокремлюємо голову, видаляємо зябра і очі, відрізаємо хвіст і плавники, філе ріжемо на кілька частин.
Варимо рибний бульйон з голови, плавників, кісток риби, через 40 хвилин додаємо в бульйон спеції, сіль, овочі і корінь петрушки, варимо ще 30 хвилин на невеликому вогні.
Желатин замочуємо в прохолодної кип’яченої води, ставимо на плиту, доводимо до кипіння і вимикаємо вогонь.
Рибний бульйон проціджуємо, змішуємо його з желатином, ділимо на 2 частини. Одну частину бульйону змішуємо з майонезом, другу – залишаємо.
Хліб розмочуємо в молоці. До нього додаємо філе, подрібнений часник, отриману масу подрібнюємо блендером або пропускаємо через м’ясорубку, солимо й додаємо спеції за смаком. Перекладаємо отриману масу в поліетиленовий пакет, щільно закручуємо і варимо 1,5 години.
У форму для заливного виливаємо всю частину прозорого бульйону. Готовий рулет остуджуємо і ріжемо часточками товщиною до 1 см по діагоналі, викладаємо їх у форму так, щоб вони трохи перекривали один одного. Даємо бульйону трохи застигнути, потім виливаємо зверху частину бульйону, змішаного з майонезом, зверху прикрашаємо зеленню. Блюдо ставимо в холодне місце, щоб заливне застигло. До столу таке блюдо можна подавати порційно, якщо його нарізати часточками.