Незалежно від статури будь-яка людина піддається такому захворюванню як целюліт. Так як виникає це захворювання через порушення гормонального балансу, застою в циркуляції крові, харчування їжею швидкого приготування, відсутність достатньої кількості овочів в раціоні, сидяча робота, куріння, алкоголь, екологія та інші чинники.

Що люди говорять

У народі целюліт прозвали апельсиновою кіркою, так як уражені ділянки шкіри стають дуже схожими на неї. Погодьтеся, що коли на шкірі є ділянки такого дивного вигляду, як то не дуже хочеться виставляти їх на показ. Але оскільки це не просто зовнішній дефект, а хвороба викликана порушеннями функцій організму, слід обов’язково зайнятися лікуванням, а краще всього профілактикою, що б запобігти появі целюліту.

Через те, що провокаторами виникнення целюліту є численні фактори, то й лікування має бути комплексним. Але спочатку трохи про те, як починає розвиватися хвороба і виглядає надалі.

Зародження хвороби

Можна сказати, що целюліт це спресовані жирові клітини. Під час росту їм не залишається ні чого іншого як притискатися один до одного в сполучної тканини, при цьому порушуючи природний процес кровообігу і руху лімфатичної рідини. Закупорка сполучної тканини призводить до того, що клітини не доотримують кисень і живильні речовини, при цьому не виводиться вже використані і перероблені клітинами раніше речовини в шлаки і токсини. Тому шкіра набуває горби і нерівності.
Весь цей процес умовно ділять на три стадії. На первинній стадії явних змін ніби не помітно, їх можна розгледіти тільки в момент напруги м’язів. Так само довгий заживання синців і пошкоджень перша ознака розвитку целюліту. На наступному етапі розвитку хвороби всі нерівності починають ущільнився і стають помітні навіть при легкому дотику до шкіри. Остання стадія приносить хворобливі відчуття від будь-якого дотику до ураженої ділянки шкіри, а апельсинова кірка видно в будь-якому стані м’язів.

До речі, целюліт це тільки жіноча хвороба, обумовлена ??особливостями жіночого організму.

Особливості лікування

Справа в тому, що лікування целюліту повинно бути не перериваним процесом. Якщо він дав про себе знати потрібно комплексно і методично проводити процедури, стежити за харчуванням. Якщо закинути лікування при першому поліпшенні, хвороба повернеться знову. Тому потрібно запастися терпінням і виконувати всі рекомендації, які дають фахівці для боротьби з цим монстром.

Методи лікування

Методи боротьби з целюлітом різноманітні. Ще раз підкреслю, що оптимального ефекту можна досягти тільки при комплексному підході.

Харчування

Раціон харчування повинен бути багатий сирими фруктами овочами. Для запобігання целюліту організму потрібна достатня кількість вітамінів, мікроелементів і білків. З м’ясних страв перевагу краще віддавати рибним. До провокаторам целюліту відносяться всі смажені, копчені та жирні страви. Особливо стежте за кількістю споживаної рідини. Чистої води за день потрібно випивати не менше 2 літрів, не рахуючи чаю, соків і т.п.

Здоровий спосіб життя

Часто дивлячись на заклики, що свідчать про шкідливість алкоголю і нікотину ми відмахується і залишаємося байдужими до них. День у день продовжуючи труїти свій організм. І дарма, адже здоров’я у нас одне, то, як ми до нього ставимося, відбивається тільки на нас самих, а не на оточуючих. Так що пора задуматися і кинути всі шкідливі звички.

Проводьте сеанси релаксації для свого організму, повсякденні турботи і труднощі, приводять організм до стресу, що так само провокує хворобу. Любіть себе і дбайте про своє тіло і організмі, і він поверне Вам турботу у вигляді здоров’я, краси і бадьорості.
Для підтримки м’язів в тонусі і поліпшенню процесу кровообігу займайтеся спортом. Хоча б по не многу. Ранкова зарядка, піші прогулянки, плавання дуже допоможуть Вам побороти целюліт.

Процедури

Процедури, що сприяють лікуванню целюліту, спрямовані на механічну допомогу із зовні організму для відновлення кровообігу і виведення токсинів з клітин. Це різні обгортання, масажі та вакуумні процедури. Усі їх можна проводити в домашніх умовах.

Обгортання

Що Вам знадобитися:

суміш для обгортань на основі грязей і водоростей (або блакитна глина);
скраб для тіла (можна антицелюлітний або на основі морських мінералів);
аромамасла (за бажанням);
харчова плівка;
теплу ковдру;
антицелюлітна сироватка і лосьйон в аерозольній упаковці (за бажанням);
антицелюлітний крем.

Почати потрібно з ретельного очищення шкіри в місцях, де буде проводитися процедура. Це робиться за допомогою очищаючого лосьйону, який зніме відмерлі клітини тканини для кращого усмоктування шкірою цілющих речовин. Лосьйон можна замінити скрабом або пілінгом. Після очищення потрібно зробити масаж грубої рукавичкою.

Тепер наносимо грязьову суміш на шкіру. Зверху обертає целофаном або харчовою плівкою і укрийте теплою ковдрою. Повинен вийти ефект сауни. Тривалість процедури повинна бути 15-25 хвилин. Протягом цього часу Вам потрібно дотримуватися спокою, подивіться телевізор або почитайте.
Після зняття маски шкіру потрібно промити і нанести на неї антіцеллютний крем масажними рухами. Зазвичай при них видно, як рідина зі шкіри видаляється за відкритими порам. Після масажу протріть шкіру антицелюлітною лосьйоном.

Медовий масаж

Ефективно допомагає у боротьбі з целюлітом медовий масаж. Його придумали в Тибеті. Справа в тому, що мед сприяє поліпшенню кровообігу, проникаючи углиб шкіри, а так само живить її, роблячи здоровою і красивою.
Медовий масаж робиться за 15 сеансів, що проводяться через день. Добре чергувати його з антицелюлітною масажем.
Мед для масажу повинен використовуватися свіжий, не засахарівшійся. Для масажу стегон і сідниць вистачає 2 чайних ложок.
Мед змішується з ароматичним маслом перед самою процедурою. При використанні декількох масел потрібно змішати їх між собою і тільки потім додати мед.

Ось яскрава склади для масажу:

2 чайні ложки меду, 5 крапель лимонного масла, 2 краплі евкаліптової олії, 2 краплі олії лаванди;
2 чайні ложки меду, 3 краплі лимонного масла, 2 краплі апельсинового масла, 2 краплі олії лаванди, 3 краплі олії ялівцю;
2 чайні ложки меду, 5 крапель лимонного масла, 5 крапель апельсинового масла;
2 чайні ложки меду, 3 краплі лимонного масла, 2 краплі олії лаванди, 5 крапель олії м’яти.

Правила виконання масажу: мед береться долонями і поплескуючи переноситься на шкіру на зону масажу. Кожна зона масажується по черзі. Коли достатня кількість меду вже буде на шкірі необхідно приклеювати долоні до масажованого ділянки і різко відривати у напрямку вгору. З кожним разом руки повинні приклеюватися сильніше, відриви різкіше. Тривалість 5-10 хвилин. Це досить болючий процес. Так як мед вбивається в шкіру, а на поверхню буде виділятися біла маса, яка поступово буде переходити на руки. Можливо появи синців, але вони пройдуть. По завершенні масажу мед потрібно змити теплою водою і м’якою мочалкою, а шкіру змастити зволожуючим кремом.

Лімфодренаж

Ще одна хороша процедура, яка сприяє розрідженню застояної лімфи та виведенню токсинів і шлаків з організму природним шляхом.
Це теж свого роду масаж, але робити його треба дуже акуратно і правильно. Масаж повинен складатися з легких, ніжних погладжувань, поплескувань, пощипування. Напрямок руху від п’ят до стегна, тобто знизу вгору, саме так рухається лімфа. Для нього можна використовувати спеціальні косметичні засоби сприяють розслабленню і заспокоєнню.

Загрузка...