Заливне з курки – 10 простих і смачних рецептів з фото покроково
Заливне з курки – легке і ніжне блюдо, яке прикрасить ваш святковий стіл і порадує в будні. Ми зібрали для вас 10 простих рецептів з покроковими інструкціями для приготування.
Простий і смачний рецепт холодцю з курки з желатином
Курячий бульйон може стати основою не тільки для супів, але і для заливного. Желатин не обов’язковий інгредієнт, однак, щоб бути впевненою в результаті, запасіться одним пакетиком.
Час готування: 300 хв.
Порцій: 6-8.
Інгредієнти
Куряче філе 300 гр. (також ніжки і крильця)
Морква 1 шт.
Петрушка 1 невеликий пучок
Желатин 30 гр.
Часник 5 зубчиків
Спеції для курки, за смаком
Сіль за смаком
Процес приготування:
З курячих ніжок і крилець варимо курячий бульйон. У каструлю кладемо курку, морква, часник, спеції за смаком, заливаємо водою і ставимо на плиту. Варимо бульйон 40-50 хвилин, після чого дістаємо моркву і курку, проціджуємо бульйон.
Куряче філе разом з часником і спеціями варимо окремо, остуджуємо і ріжемо на тонкі скибочки. Варену моркву нарізаємо кружечками, її будемо використовувати для прикраси страви.
Розчиняємо Желатин в невеликій кількості бульйону і виливаємо масу назад.
Готуємо форми для заливного. Краще, якщо це будуть прозорі миски невеликого розміру, тоді вся краса буде добре видно. Покриваємо дно мисок невеликою кількістю бульйону, зверху викладаємо композицію з курячого філе, моркви і листочків петрушки, потім розливаємо бульйон, що залишився по мисках. Перед тим, як прибрати заливне в холодильник, переконайтеся, що воно охолоне до кімнатної температури.
Приємного апетиту!
Як приготувати холодець з курки без желатину?
Щоб зробити холодець не використовуючи желатин, для бульйону потрібно використовувати ті частини курки, які містять велику кількість дрібних кісточок і сухожиль. Це забезпечить гарний застигання желе.
Інгредієнти:
Куряче ніжки і крильця – 500-600 гр.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1-2 шт.
Стебло селери – 1 шт.
Перець горошком (чорний, запашний) – 10-20 шт.
Часник – 6-8 зубчиків.
Яйце – 1-2 шт.
Зелений горошок – для прикраси
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Курячі ніжки і крильця кладемо в каструлю, заливаємо водою. Цибулю, моркву і часник очищаємо, кладемо до м’яса, селера також відправляємо в каструлю, додаємо спеції, сіль, ставимо на плиту. У процесі варіння з поверхні води знімаємо піну. Варимо бульйон приблизно 2,5-3 години.
Яйця варимо круто, очищаємо від шкаралупи, їх будемо використовувати для прикраси.
З готового бульйону дістаємо моркву і курку, бульйон проціджуємо через марлю або сито. Варену моркву ріжемо кружечками, куряче м’ясо відокремлюємо від кісток, яйця ріжемо на половинки або четвертинки.
Розкладаємо інгредієнти заливного по мисках, можна це робити шарами або в довільному порядку. На дно кладемо моркву, яйця, консервований горошок і м’ясо, заливаємо бульйоном, чекаємо поки бульйон охолоне і відправляємо заливне в холодильник. Застигле страву подаємо до столу.
Приємного апетиту!
Покроковий рецепт приготування холодцю з курки в пляшці
Універсальність і легкість приготування курячого м’яса дає великий простір для фантазії. Ви можете експериментувати з інгредієнтами або способом подачі. Пропонуємо вам спробувати приготувати холодець з курки в пляшці, це буде виглядати дуже оригінально.
Інгредієнти:
Куряче м’ясо – 500 гр.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1-2 шт.
Часник – 4-5 зубчиків.
Перець горошком (чорний, запашний) – 10-20 шт.
Петрушка.
Желатин – 30 гр.
Зелений горошок – 100 гр.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Курку поділяємо на частини, кладемо в каструлю, заливаємо водою і залишаємо на 10 хвилин. Зливаємо воду, заливаємо заново, додаємо до м’яса спеції, ставимо на маленький вогонь і накриваємо кришкою.
Через годину після варіння, кладемо в каструлю цибулю, моркву і часник. Як тільки морква звариться, дістаємо її. За 10 хвилин до готовності бульйону солимо його.
З бульйону дістаємо м’ясо, остуджуємо і відокремлюємо м’ясо від кісток, поділяємо його на дрібні шматочки. Бульйон проціджуємо.
Розчиняємо Желатин в невеликій кількості бульйону, желатинову масу виливаємо назад.
Формою для заливного нам буде служити звичайна пластикова пляшка, для цього зрізаємо горлечко. Варену моркву дрібно нарізаємо, рубаємо петрушку. В окремій ємності змішуємо дрібні шматочки м’яса, морква, консервований горошок, петрушку. Перекладаємо масу в пляшку, вона повинна заповнити 2/3 пляшки, заливаємо бульйоном, але стежте за тим, щоб бульйон не був дуже гарячим, інакше пляшка може деформуватися. З допомогою поліетиленового пакета і гумки закриваємо отвір у пляшці. Вміст пляшки струшуємо, воно повинно вийде дуже густим.
Після того, як холодець застигне, акуратно розріжте пляшку і вийміть його, наріжте на скибочки товщиною 1-1,5 сантиметра і подавайте до столу в складі м’ясної нарізки.
Приємного апетиту!
Як зварити смачне заливне з курки в мультиварці?
З допомогою мультиварки ви швидко зможете приготувати необхідний для цієї страви бульйон, м’ясо і овочі. М’ясо, приготоване в мультиварці буде краще відходити від кісток.
Інгредієнти:
Курка – 1,2 кг.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1-2 шт.
Часник – 1-2 зубчики.
Консервована кукурудза – 10 гр.
Желатин – 30 гр.
Спеції (перець запашний горошком) – 10 шт.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Курку промиваємо, поділяємо на кілька частин і кладемо в чашу мультиварки. Додаємо туди очищені цибулю та моркву, сіль, перець, часник, заливаємо водою. На мультиварці ставимо програму «Суп», варимо 1,5-2 години.
Дістаємо готові курку і моркву. М’ясо відокремлюємо від кісток і подрібнюємо його, шкурка нам не знадобиться, моркву нарізаємо тонкими кружечками. Бульйон проціджуємо.
Желатин висипаємо в частину бульйону, даємо йому набрякнути 20-30 хвилин. Потім виливаємо до решти бульйону і добре перемішуємо.
У форми для заливного викладаємо куряче м’ясо, шматочки моркви і посипаємо трохи консервованої кукурудзи, заливаємо все курячим бульйоном. Форми ставимо в холодильник, щоб бульйон застиг. Яскрава холодна закуска готова.
Приємного апетиту!
Простий рецепт холодцю з курки з майонезом на святковий стіл
Заливне є досить поширеною закускою, яку можна побачити на столі як у будні, так і у свята. У приготуванні воно не складне, але може виглядати дуже цікаво, якщо ви зробите його з різних шарів.
Інгредієнти:
Куряче м’ясо – 1 кг
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1-2 шт.
Часник – 4-5 зубчиків.
Консервований горошок – 150 гр.
Майонез – 100 гр.
Желатин – 30 гр.
Перець духмяний горошком – 10 шт.
Перець чорний – за смаком.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Куряче м’ясо промиваємо, великі частини розрізаємо і кладемо в каструлю, заливаємо водою, додаємо спеції, часник, очищені цибулю і моркву цілком. Ставимо каструлю на невеликий вогонь і варимо вміст під кришкою годину. У процесі варіння знімаємо ложкою пінку, по готовності, морква виймаємо з бульйону і відкладаємо в сторону, її будемо використовувати в прикрасі страви.
Виймаємо м’ясо з бульйону, даємо йому охолонути, відокремлюємо м’ясо від кісток, поділяємо на волокна.
Розвести желатин в невеликій кількості бульйону, даємо йому набрякнути 20 хвилин і виливаємо назад.
Бульйон проціджуємо через дрібне сито або через декілька разів складену марлю. Ділимо його на дві не рівні частини, меншу частину змішуємо з майонезом.
Кладемо на дно силіконової форми консервований зелений горошок, заливаємо його бульйоном, щоб він зник під рідиною, ставимо в холодильник на 40 хвилин, щоб желе застигло. Після цього кладемо шар з м’ясом і подрібненою морквою, також заливаємо бульйоном і ставимо в холодильник, чекаємо поки цей шар застигне. Останнім шаром вливаємо бульйон, змішаний з майонезом.
Після того як холодець добре застигне, дістаємо страву з холодильника, перевертаємо силіконову форму на велике плоске блюдо і знімаємо форму, листкове холодець стане справжньою прикрасою вашого столу.
Приємного апетиту!
Куряче заливне з овочами в домашніх умовах
Додати соковитості будь-якої страви допоможуть овочі. Крім того, вони чудово поєднуються з застиглим курячим бульйоном і м’ясом. Така закуска буде актуальна в будь-який час року.
Інгредієнти:
Курка (філе, окорок, крильця) – 1 кг.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1 шт.
Часник – 4-5 зубчиків.
Консервований горошок – 100 гр.
Болгарський перець – 1 шт.
Капуста брокколі – 150 гр.
Петрушка – невеликий пучок.
Желатин – 30 гр.
Перець духмяний горошком – 10 шт.
Перець чорний – за смаком.
Лавровий лист – 3-4 шт.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Куряче м’ясо промиваємо разом з цибулею, морквою, часником, кладемо в каструлю і заливаємо водою, солимо, посипаємо спеціями. Ставимо варитися на середньому вогні під кришкою. Час варіння 1-1,5 години, коли вода закипить, постійно знімаємо з поверхні піну, що утворюється. Коли звариться морква, її потрібно дістати з бульйону
Брокколі варимо окремо. У каструлю з киплячою водою кладемо суцвіття капусти, трохи солимо і варимо 7-10 хвилин. Потім відразу перекладаємо брокколі в крижану воду, так капуста не втратить свій яскравий колір. Потім нарізаємо впоперек тонкими смужками.
Болгарський перець ріжемо на невеликі квадратики.
З бульйону дістаємо м’ясо, сам бульйон проціджуємо через дрібне сито або марлю.
Желатин розвести в склянці гарячого бульйону і виливаємо його назад до решти бульйону, добре перемішуємо.
На дно форми для заливного виливаємо трохи бульйону, потім кладемо кружечки вареної моркви, листя петрушки і болгарський перець, заливаємо бульйоном і ставимо в холодильник, щоб цей шар трохи застиг. Наступним шаром кладемо куряче м’ясо, наливаємо бульйон так, щоб м’ясо під ним зникло і також ставимо в холодильник. Потім викладаємо шар консервованого зеленого горошку і брокколі, виливаємо весь бульйон, що залишився, прибираємо блюдо в холодильник на 3-4 години, а краще на ніч.
Форму з заливним занурюємо в гарячу воду на 5-10 секунд, потім перевертаємо і викладаємо заливне на блюдо, в якому будемо подавати його до столу.
Приємного апетиту!
Порційне заливне з курки у формочках
Блюдо, приготоване порційно, дуже зручно подавати на банкетах в якості холодної закуски. Для таких цілей підійдуть звичайні невеликі силіконові формочки, а ще з них буде дуже легко витягти холодець.
Інгредієнти:
Курка (філе, окорок, крильця) – 1 кг.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1 шт.
Часник – 4-5 зубчиків.
Консервований горошок – 100 гр.
Яйця – 2-3 шт.
Петрушка – невеликий пучок.
Желатин – 30 гр.
Перець духмяний горошком – 10 шт.
Перець чорний – за смаком.
Лавровий лист – 3-4 шт.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Варимо основу страви – курячий бульйон. Куряче м’ясо добре промиваємо, великі частини ріжемо, кладемо в каструлю, туди ж відправляємо цибулину, моркву, часник, спеції і сіль, заливаємо водою. Варимо на повільному вогні 1-1,5 години, постійно знімаємо що утворюється на поверхні води піну.
Готову моркву виймаємо з бульйону, за допомогою ножа, робимо з кружечків моркви зірочки.
Курку дістаємо, відокремлюємо м’ясо від кісток, шкіру відокремлюємо, її ми використовувати в холодці не будемо. М’ясо розбираємо на волокна.
Яйця варимо круто. Очищаємо їх від шкаралупи, ріжемо на четвертинки.
Желатин розвести зі склянкою гарячого бульйону і з’єднуємо його з рештою бульйоном.
У невеликі силіконові формочки кладемо пару зірочок з моркви, шматок яйця, трохи консервованого горошку, листя петрушки і м’ясо, заливаємо форми бульйоном так, щоб начинка і бульйон були в співвідношенні 1 до 1. Залишаємо їх у холодильнику, щоб бульйон застиг. З силіконових форм дістаємо порції холодцю і викладаємо на велике загальне блюдо, таку закуску можна подавати разом з хлібними грінками і хріном.
Приємного апетиту!
Дієтичне низькокалорійне заливне з курячого філе
Самий легкий з точки зору калорій варіант заливного – це холодець, приготоване з курячого філе. Прекрасна заміна жирного холодцю, але менш смачна.
Інгредієнти:
Куряче філе – 500 гр.
Морква – 1 шт.
Яйця – 2-3 шт.
Петрушка – невеликий пучок.
Желатин – 30 гр.
Часник – 5-6 зубчиків.
Чорний перець – за смаком.
Гвоздика – за смаком.
Запашний перець горошком – за смаком.
Сіль – за смаком.
Лимонний сік – 1 ч. л.
Процес приготування:
Філе заливаємо водою, додаємо сіль, перець, гвоздику, часник і лимонний сік. Варимо на невеликому вогні, так щоб вода трохи кипіла 25-30 хвилин. Філе даємо охолонути в бульйоні, потім дістаємо м’ясо і проціджуємо бульйон через дрібне сито або складену вдвічі марлю.
Желатин заливаємо 200 мл кип’яченої води і залишаємо набухати на 20-30 хвилин, потім з’єднуємо желатинову масу з курячим бульйоном.
Окремо варимо моркву і яйця. Моркву нарізаємо кубиками, яйця очищаємо від шкаралупи і ріжемо на четвертинки.
Куряче філе поділяємо на волокна і викладаємо м’ясо на дно форми рівномірно, до нього додаємо моркву, часточки яйця, листя петрушки, виливаємо у форму курячий бульйон, коли він охолоне до кімнатної температури, ставимо блюдо в холодильник на ніч.
Приємного апетиту!
Дуже смачне заливне з копченою куркою
Для приготування заливного підійде м’ясо копченої курки. Основою для цієї страви залишається курячий бульйон.
Інгредієнти:
Курка (суповий набір, крила) – 500 гр.
М’ясо копченої курки – 800 гр.
Цибуля – 1 шт.
Кукурудза консервована – 150 гр.
Стебло селери – 1 шт.
Корінь петрушки – 1 шт.
Часник – 3-4 зубчики.
Чорний перець – за смаком.
Запашний перець горошком – 8-10 шт.
Лавровий лист – 3-4 шт.
Желатин – 30 гр.
Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Варимо курячий бульйон з супового набору та крилець. У каструлю кладемо вимиту курку, спеції, часник, одну очищену цибулину, корінь петрушки, селера, солимо воду, ставимо каструлю на вогонь, варимо протягом 1-1,5 годин. У процесі варіння бульйону знімаємо ложкою піну з поверхні води.
Курячий бульйон потрібно процідити через дрібне сито. Желатин розбавляємо склянкою гарячого бульйону, даємо йому набрякнути 25-30 хвилин і виливаємо його назад до бульйону.
З копченої курки прибираємо кістки і шкіру. М’ясо нарізаємо невеликими шматочками.
Холодець можна приготувати як для порціонної подачі, так і одним великим блюдом. Для порціонної подачі нам знадобиться кілька невеликих глибоких мисок. На дно форми для заливного викладаємо м’ясо і консервовану кукурудзу, заливаємо їх бульйоном. Перед подачею до столу застиглий холодець можна прикрасити листям петрушки і часточками лимона.
Приємного апетиту!
Як приготувати холодець з курячого рулету?
Святкові страви ми завжди прагнемо зробити більш оригінальними і красивими, ніж зазвичай. Заливне з курячого рулету за цим рецептом займе почесне місце на столі і припаде до смаку вашим гостям і близьким.
Інгредієнти:
Курячі стегенця – 800 гр.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 2 шт.
Яйця – 2 шт.
Перець горошком – 8 шт.
Перець мелений – за смаком.
Лавровий лист – 3-4 шт.
Часник – 3 зубчики.
Желатин – 30 гр.
Сіль – за смаком.
Зелень.
Лимонний сік – 1 ст. л.
Процес приготування:
З курячих стегон видаляємо кістки, м’якоть відбиваємо, солимо, перчимо.
Моркву очищаємо і ріжемо на тонкі смужки.
Яйця збиваємо, солимо і перчимо. Смажимо їх на невеликій кількості олії млинцем.
На харчову плівку викладаємо м’ясо, зверху кладемо яєчний млинець, потім кладемо моркву. Загортаємо рулет, скріплюємо його нитками в декількох місцях, щоб він не розвалився. Рулет варимо у великій кількості води разом з цибулиною, запашним перцем, лавровим листом і часником. Час приготування близько одне години. За кілька хвилин до готовності пробуємо на сіль бульйон і при необхідності солимо.
Готовий рулет дістаємо з каструлі. Бульйон буде використовуватись для заливного, тому проціджуємо його і змішуємо з желатином, додаємо лимонний сік.
З рулету знімаємо нитка, розрізаємо його на скибочки товщиною 1-1,5 сантиметра. Викладаємо їх на дно великого блюда і заливаємо бульйоном, так щоб шматочки рулету на 0,5 сантиметра були покриті бульйоном. Ставимо блюдо в холодильник, де воно повністю застигне. Перед тим, як подати страву гостям, розрізаємо заливне на порції за кількістю шматків рулету. Для прикраси добре підійдуть великі листя петрушки.
Приємного апетиту!
Як прикрасити заливне з курки?
Дуже часто на святковому столі почесне місце займає ошатне заливне з курки, варіанти прикраси цієї страви обмежені лише вашою фантазією.
Найпростіший спосіб завершити це блюдо листям зелені, наприклад, петрушки, кропу або салату.
Також для прикраси заливного підійдуть часточки лимона і маринованого огірка, викладені у формі кола або півкола поверх страви.
Найвитонченіші кулінари роблять декоративні елементи у вигляді квітів з половинок яєць і моркви, складають з них красиві композиції і заливають їх прозорим бульйоном.
Ще один спосіб красивої подачі заливного – це зробити його шарами. В такому разі на нижньому шарі можна викласти композицію з наявних інгредієнтів, це може бути довільна картинка або на певну тематику, наприклад, ялинка з зеленого горошку до нового року, або вісімка з часточок помідорів до свята 8 Березня. Тільки не забудьте перевернути страву, щоб ваша творчість побачили та оцінили по достоїнству гості й родина.
Використовуйте в своїх рецептах майонез або сметану, щоб відокремлювати шари заливного кольоровим желе.
Якщо ви приготували більшу кількість бульйону, ніж потрібно було, його теж можна використовувати для прикраси. Залийте в маленькі силіконові форми залишився бульйон і викладіть прозорі фігурки на загальну страву до основного заливного.
А також спробуйте нестандартні форми для заливного, зараз у магазинах можна знайти цікаві силіконові форми, які чудово підійдуть для цих цілей.